Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elektrycznych podnośników tylnych szyb w A4 B6/B7


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Nie istotne oznaczenie - byle by miał wszystkie piny. Lewa i prawa strona mogą mieć różne litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyrezalem sobie szybki z tylu. Wiązki ze słupka B do A zrobiłem z ori wiązki wyciągniętej z Anglika z przodu tzn kostki z kablami odpowiednio długimi szyby działają nie dałem tylko bezpiecznika bo dopiero teraz znalazłem temat. Na fisie pokazuje otwarcie drzwi tylnich ale nie zapala sie światło w podsufitce i jak otworze z pilota samochod i otworze tylko tylne drzwi to po chwili sie zamyka co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyrezalem sobie szybki z tylu. Wiązki ze słupka B do A zrobiłem z ori wiązki wyciągniętej z Anglika z przodu tzn kostki z kablami odpowiednio długimi szyby działają nie dałem tylko bezpiecznika bo dopiero teraz znalazłem temat. Na fisie pokazuje otwarcie drzwi tylnich ale nie zapala sie światło w podsufitce i jak otworze z pilota samochod i otworze tylko tylne drzwi to po chwili sie zamyka co to może być?

To że jak otworzysz auto i w ciągu minuty nie otworzysz drzwi kierowcy to akurat normalne (że zamyka). Natomiast brak uruchomienia oświetlenia jest już dziwny (skoro pokazuje Ci otwarcie na FIS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku już ogarnąłem temat MK musiałem przekodować o czym zapomniałem bo szyby i tak działały to myślałem ze mam już zakodowany :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze zrobic instalacje na tyle elektryczne szybki ? tak zeby tylko został montaz , prosze o koszty na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze zrobic instalacje na tyle elektryczne szybki ? tak zeby tylko został montaz , prosze o koszty na pw

Trochę daleko masz do mnie - do Domina masz bliżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartku za odpowiedź. Na razie nie sprawdzę jak jest, bo auto kawałek ode mnie zamknięte szczelnie w garażu :decayed:, ale chyba dwa były biało zielone. Wiec pewnie drugi jest od foteli, a trzeci hmm... niby nie mam rolety ani haka, ale nie ważne, może to ten s37. Dołożę kolejny duży bezpiecznik i będzie, mam już go razem z wiązką. A co do małych to na pewno fabrycznie mam 22 sterownik kierowcy i 23 sterownik pasażera - bo to sprawdzałem. Jeszcze zobaczę ale chyba i tak podłącze tył pod 23, a nie będę się bawił w rozdzielanie na strony.

aa.. tak na marginesie, o tym że w 2001-2003 były s280 i s37 przeczytałem tu: Fensterheber A4 8E hinten nachrüsten - A4-Freunde.COMmunity

To nie tak... S22 to przednie drzwi a S23 to tylne drzwi. Podeślij mi na PW foto wlepy z bagażnika lub z książki serwisowej.

Stara sprawa, ale napiszę bo coś mi się rozjaśniło:decayed:

Kolega w innym temacie podał taką rozpiskę bezpieczników którą niżej wkleiłem i przypomniałem sobie mój stary temat dylemat, że miałem już zajęte bezpieczniki s22 i s23 i jednak w moim roczniku normalne -bo inaczej było podzielone s22 lewa strona a s23 prawa strona, od 2002 było s22 przód a s23 tył.

Bezpieczniki%20w%20kabinie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiązki z słupka B do sterownika drzwi są takie same w b6 i w b7, tzn czy mogę do B7 kupić wiązkę o numerze 8E0 971 687 E zamiast 8E0 971 687 L ?

Czy wiązki na lewą i prawą stronę są takie same, mają ten sam numer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną różnicą w tych wiązkach jest to że w innych pinach są obsadzone kabelki w kostce do słupka B, wystarczy je poprzekładać żeby się pokrywały - patrz schematy.

Wiązki na prawą i lewą stronę są te same:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy śruby którymi przykręca się silniczki tylnych szyb do drzwi są takie same jak te którymi przykręcone są mechanizmy korbek?

Pytam bo mam już prawie wszystkie graty do tego moda tylko nie wiem czy jak rozbiorę tapicerki to nie okaże się że śrubki muszę zamówić w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że ta wiązka: 8E0 971 693 F - wiązka tapicerki drzwi dla elektrycznych szyb (do 30.06.2002) jest pod elektryke tylnych drzwi ale rowniez pod pakiet światło? bo widizalem rozne wiazki na allegro i zauwazylem, że są i takie pod tylną elektryke ale bez pakietu swiatlo? :eusathink: tak dla świętego spokoju wiązka o podanym powyżej numerze jest pod elektryke i pod pakiet swiatlo tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że ta wiązka: 8E0 971 693 F - wiązka tapicerki drzwi dla elektrycznych szyb (do 30.06.2002) jest pod elektryke tylnych drzwi ale rowniez pod pakiet światło? bo widizalem rozne wiazki na allegro i zauwazylem, że są i takie pod tylną elektryke ale bez pakietu swiatlo? :eusathink: tak dla świętego spokoju wiązka o podanym powyżej numerze jest pod elektryke i pod pakiet swiatlo tak?

Tak, to jest wiązka pod full pakiet światło w tylnych drzwiach:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info bo o takich numerach wiazki zakupilem na allegro ale nie widzialem ich dokladnie na zdjeciach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewą stronę elektryki juz położyłem i szyby dzialają. Problem taki, że wiązki drzwi mam bez możliwosci npodlączenia czerwonej lampki ostrzegawczej. Dasie to jakos podłączyc by ta lampka świeciła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, ogólnie temat przewijany 1000 razy.
:arrow2: :arrow2: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/12795-all-b6-montaz-elementow-pakietu-oswietlenie-kratek-nawiewow-lampki-przedniej/

Edytowane przez cwiara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma na głowie przygotowania do ślubu, grzebanie przy aucie i parę innych spraw to uwierz, że nie jest tak łatwo wszystko ogarnąć. Dzięki za link, już wyłapałem co potrzebne do działania lampek:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś potrzebował to mam na tył, rączki z elektryką szyb, klamki z pakietem światła i wiązki z górnym głośnikiem z tylnych drzwi A4 B7 do oddania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...