Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Listwy dolne drzwi - TAK czy NIE?


jihaad

Rekomendowane odpowiedzi

Prowadzę auto do lakiernika na kosmetykę (błotniki, zderzak).

Listwy dolne drzwi mam raczej w kiepskim stanie. Jedna do śmietnika, reszta nie przylega idealnie, więc pod spodem jest syf.

Mam dylemat czy przy okazji usunąć listwy i pomalować dolne części drzwi czy jednak kupić nowe listwy wszystkie cztery?

AUDI A4 ORYG. LISTWA DRZWI KPL. 4 SZT + kamizelka (2398601410) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. - listwy z tej aukcji mają prowadnice metalowe, czyli też będą gniły. Istnieją listwy z mocowaniem z tworzywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

listwy zabezpieczaja przed błotem wnetrza, żeby spodni nie brudzic podczas wsiadania,.

jak kupi nowe, na pewno pożyją kilka lat, pewnie te co ma są ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee no jak to wyglada bez listew... Dajcie spokoj...:facepalm:

Montuj listwy. Najlepiej ori tylko poszukaj zadbanych, te zdejmij zobacz czy lakiernik mialby tam cos do ogarniecia i poszukaj sobie na spokojnie na forum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee no jak to wyglada bez listew... Dajcie spokoj...:facepalm:

Wygląda dużo lepiej, schludniej i nowocześniej.

Jak kto woli, rzecz gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee no jak to wyglada bez listew... Dajcie spokoj...:facepalm:

Wygląda dużo lepiej, schludniej i nowocześniej.

Jak kto woli, rzecz gustu.

żeby usunac listwu trzeba wyciąć bolce mocujące, potem szpachla malowanie, czy to długo pożyje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wywaliłem i nie załuje, ale jak zdemontujesz listwy na 100% będziesz miał tam rdze, wiec tak czy tak będzie to do ogarniecia poza wystajacymi bolcami, ja to robiłem przy okazji montażu progów od S4:wink: drzwi malujesz do środkowej listwy idealna odcinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż listwy wszelkie te wycinki i szpachle kończą się rudą . Jeżeli nie było nic z blachą działane to nie powinno być tam rudej Kowi87 ja zmieniałem wszystkie nowe listwy i drzwi pod spodem jak z salonu 14 lat temu:banan:model b5 jest dobrze zabezpieczony antykorozyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli listwy same odpadają to na bank jest tam juz korozja pod lakierem, po jakims czasie dopiero to widać, korozja tam sie robi przez te stalowe wstawki w listwach ozdobnych, aż dziw mnie bierze że

listwy z tej aukcji mają prowadnice metalowe, czyli też będą gniły. Istnieją listwy z mocowaniem z tworzywa?

juz 3 lata temu jak zmieniałem to listwy nie miały tych wstawek metalowych

Po rozebraniu progów dopiero widac co tam sie dzieje:wink: a ide o zakład że jest tam ruda:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zdemontujesz listwy na 100% będziesz miał tam rdze

Racja. Okazało się, że jest rdza, więc i tak byłoby roboty nawet przed założeniem listew.

Załóż listwy wszelkie te wycinki i szpachle kończą się rudą

Może i tak, ale do tej pory miałem listwy i skończyło się tak samo.

Pomyslałem, że jeśli tylko wymienić listwy plug&play, to by zostały, ale skoro i tak trzeba drzwi ogarniać, to jednak znikają. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra decyzja:wink:

Lepiej to wyglaa niz z listwami według mnie, progi masz bardziej wystajace, w 95r w ogóle nie było tych listw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też po odpadnięciu tylnej listwy ruda się pod nią pokazała, więc dzyndzle będą wycięte i lakiernik sprawe załatwi :decayed: Moim skromnym zdaniem listwy miały by sęs gdyby były w kolor a nie czarne, tak jak dokładki zderzaków. Przyznajcie sami, że lepiej jak sa pomalowane w kolor nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też po odpadnięciu tylnej listwy ruda się pod nią pokazała, więc dzyndzle będą wycięte i lakiernik sprawe załatwi :decayed: Moim skromnym zdaniem listwy miały by sęs gdyby były w kolor a nie czarne, tak jak dokładki zderzaków. Przyznajcie sami, że lepiej jak sa pomalowane w kolor nadwozia.

Wiem że mnie zaraz z błotem zmieszają ale powiem że "NIE" :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też po odpadnięciu tylnej listwy ruda się pod nią pokazała, więc dzyndzle będą wycięte i lakiernik sprawe załatwi :decayed: Moim skromnym zdaniem listwy miały by sęs gdyby były w kolor a nie czarne, tak jak dokładki zderzaków. Przyznajcie sami, że lepiej jak sa pomalowane w kolor nadwozia.

Wiem że mnie zaraz z błotem zmieszają ale powiem że "NIE" :decayed:

listwy w kolor tak, oczywiście ale jak są od Eski, te zwykłe są gumowe, farba z nich odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...