Opublikowano 9 Maja 201610 l Problem znany w bazie danych Audi występuje pod numerem TPI 2020649/8. Sam tego nie zrobisz bo VCDS nie ma możliwości flashowania sterowników. Jedź do ASO to wgrają Ci update w module centralnej elektryki i bedzie po problemie. No tak tylko do ASO mam 150km i remonty po drodze wiec zejdzie caly dzien i 250 zl plus paliwo... znalazlem magika co to zrobi na miejscu za 300 zl. Musze tylko znalezc czas zeby podstawic mu auto.
Opublikowano 23 Maja 201610 l Na starcie dziękuję za pomocny wątek, jednak z 1 się zastanawiam. Widziałem na YT że po włączeniu funkcji laptimera powinien być jeszcze wskaźnik boosta (prócz temp oleju) boosta nie mam, czy to tak ma być?
Opublikowano 23 Maja 201610 l w a4 boost'a nie ma ;( no cóż... ale wszystko pozostałe, tj. odwrócenie działania przycisku Start/Stop, zielone menu, battery lvl i temperatura oleju ustawione w 5 minut bez spiny Jeszcze raz wielkie dzięki!
Opublikowano 29 Maja 201610 l Witam, Panowie, taka sytuacja. Zmieniłem MCE na polifta (coby dalej mieć skrętne światła) pokodowałem reflektory, ale... wywala mi trzy błędy: 1: blokada kluczyka (tak mi się wydaje, że to to) 02823 - Warunki blokowania el. blokady kolumny kierownicy niespełnione 000 - - Ramka zamrożona: Stan błędu: 01100000 Priorytet błędu: 5 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 88 Przebieg: 177528 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2016.05.27 Czas: 10:49:44 2. ADS (też tak mi się wydaje bo nie działa i servotronic i ads)tu to coś mi się wydaje że trzeba będzie pinologię zmienić 01312 - Magistrala danych układu napędowego 004 - Brak sygnału / brak komunikacji Ramka zamrożona: Stan błędu: 01100100 Priorytet błędu: 3 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 87 Przebieg: 177458 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2016.05.27 Czas: 08:54:17 a i jest jeszcze trzeci: 03608 - Czujnik wilgotności w kanale zasysania świeżego powietrza 005 - Brak lub niepoprawne nastawy podstawowe / adaptacja Ramka zamrożona: Stan błędu: 01100101 Priorytet błędu: 3 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 87 Przebieg: 177458 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2016.05.27 Czas: 08:54:17 Czy ktoś coś? uprzedzając pytania: - ochrona zdjęta w ASO bez problemu - miałem ori ADS i servotronic. Z góry dzięki za wskazówki jak to pokodować. Edytowane 29 Maja 201610 l przez mlody020
Opublikowano 29 Maja 201610 l Autor sam zmieniałes i kodowałes MCE 09 ? jakies kodowanie by sie przydało wrzucić ADS inaczej działa w Polifcie* sygnał *
Opublikowano 29 Maja 201610 l Tak wygląda długie kodowanie: Adres 09: Centr.zesp.elektr. (J519) Plik etykiet: AKP\8K0-907-063.clb Oznaczenie elementu SW: 8K0 907 063 DJ HW: 8K0 907 063 DJ Kodowanie: 260000918174AFF01781404300001D0D0F9CC74826010141000008004401030200000000000000 Kod serwisu: WSC 06335 123 12345 VCID: 7AFBC3E4F56DDFEE30-802E kodowanie robiłem ze znajomym. (kurde myślałem, że kodowanie w polifcie i przed jest takie samo, ale niestety nie w polifcie jest dłuższe...) no właśnie tak mi się zdawało, że inaczej idzie sygnał w polifcie (jak lampy montowałem to też zmieniałem pinologię w w MCE) masz może jakiś schemat dla tego ADS? Edytowane 29 Maja 201610 l przez mlody020
Opublikowano 29 Maja 201610 l Autor Wg mnie Pasuje zmienic przycisk ADS na Polift ( wykorzystac instniejacy kabel sygnałowy i podłaczyc wg schematu)Dodatkowo do sprawdzenia okablowanie CAN przedlift vs polift Czujnik wilgotnosci jest inny Przedlift vs polif oraz inne okablowanie oraz kodowanie
Opublikowano 29 Maja 201610 l No nic, zacznę o elsy i zobaczę jak idą kable przed i po (nie mam teraz do niej dostępu) a później ewentualnie nad wymianą przycisku (mam mmi 3g i nie zmienialem na 3g+ ciekawe czy nie będę musiał jednak zmieniać na 3g+) a coś zaradzisz na ten pierwszy błąd? Od klucza?
Opublikowano 29 Maja 201610 l Autor Bedzie problem z servotronickiem bo POLIFT ma wspomaganie elektryczneCo do błedu kolumny to tez trzeba sprawdzic czy czasem nie jest inna
Opublikowano 29 Maja 201610 l Ok, już wszystko wiem. Na tygodniu będę się tym dalej zajmował. Jak wyjdzie i co się uda lub nie dam znać. Dzięki za wskazówki !
Opublikowano 3 Czerwca 201610 l Kodowanie (dotyczy tylko sedana, w avancie jest inaczej): Module 46 - Adaptation Password: 16017 Channel 195: (należy dodać 3) Channel 196: (należy dodać 3) Channel 203: (należy odjąć 6) Channel 204: (należy odjąć 6) Edytowane 30 Lipca 20187 l przez zyznos321
Opublikowano 3 Czerwca 201610 l Coś ci się arytmetyka w tym kodowaniu nie zgadza... Edytowane 3 Czerwca 201610 l przez fly07
Opublikowano 3 Czerwca 201610 l Coś ci się arytmetyka w tym kodowaniu nie zgadza... już poprawione... wartości były skopiowane z amerykańskiego forum, ale w wersji europejskiej jest inaczej metodą prób i błędów doszedłem do tego, że do 2 kanałów należy dodać 3, a od 2 innych odjąć wartość 6
Opublikowano 4 Czerwca 201610 l Nie wiem, czy już było, ale może komuś się przyda. Poniżej sposób na modyfikację świateł hamowania w sedanie ze zwykłymi halogenami z tyłu. Po przekodowaniu mamy taki efekt (świecą się także żarówki na klapie przy wciskaniu hamulca): Niestety najprawdopodobniej przestają działać tylne światła przeciwmgielne. Kodowanie (dotyczy tylko sedana, w avancie jest inaczej): Module 46 - Adaptation Password: 16017 Channel 195: (należy dodać 3) Channel 196: (należy dodać 3) Channel 203: (należy odjąć 6) Channel 204: (należy odjąć 6) Hej, mój modelowo jest 2010 i ja przed zmianą na ledowe oryginalnie miałem właśnie taką opcję, że świeciły się także wewnętrzne w klapie a przeciwmgielne także funkcjonowały. Teraz mam ledowe (przedlift) i też zakodowałem podobnie. Także może coś zmienili w kodowaniu w wypuście modelowo 2010.
Opublikowano 4 Czerwca 201610 l Dzięki za info. W takim razie może jeszcze poprubuję z tymi przeciwmgielnymi. U mnie jest z 2008 i niestety świeciły tylko zewnętrzne przy hamowaniu :/
Opublikowano 5 Czerwca 201610 l Problem z zapalniczkami ogarniety w 10 minut.. VCP i dwa klikniecia i po sprawie wiec wizyta w ASO niekonieczna ;-)
Opublikowano 11 Czerwca 201610 l URUCHOMIENIE WENTYLACJI AUTA :MMI 3G :Ukryte Zielone Menu :CAR ---> Cardevicelist ---> odznaczamy Auxiliary HeatingCAR/carmenuoperation - znajdź Auxiliary Heating i zmień suwak na 5RESTART MMI !!!08 klimatronic ---> Coding - 07 ---> Long Coding Helper ---> Byte 1 Bit 3 zmiana z 0 na 108 klimatronic ---> Coding - 07 ---> Long Coding Helper ---> Byte 1 Bit 4 zmiana z 0 na 108 klimatronic ---> Adaptacja 10 ---> Chanel 6 ---> zmiana z 0 na 1 Czy jest możliwe że w opcji GM nie mam czegoś takiego jak Auxiliary Heating? Bo po przewinęciu 3 ekranów w CAR -> carmenuoperation niestety nie mam czegoś takiego. I czy wentylacje można uruchomić w każdym aucie czy może musi być jakoś przystosowane i dlatego tego nie mam. Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka Edytowane 11 Czerwca 201610 l przez marglu8049
Opublikowano 11 Czerwca 201610 l Ostatnio miałem u kogoś taki przypadek, że nie było w carmenuoperation ale i tak działało.
Opublikowano 12 Czerwca 201610 l Czemu ma sluzyc ta "wentylacja auta", chodzi mi o sens jej przeznaczenia?
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto