Opublikowano 8 Grudnia 20169 l Witam koledzy mam pytanko, kupilem auto u sąsiada z zachodu, auto ma rok czasu i teraz będę jechał robić pierwszy przegląd przy 30000km w aso wiec mam pytanie czy jeśli robiłem kodowania, uruchomiłem coming leaving home założyłem czujnik rozpoznawania światła itp. a jak pojadę do audi to mi przywrócą wszystko do stanu z fabryki czy kodowań nikt nie będzie ruszał. Dziękuje i pozdrawiam jesli bede robili Ci diagnostyke online to najpierw kodowanie zostanie ustawione na takie jakie jest zapisane na serwerze Audi - takie info ja dostalem gdy robilem pierwszy serwis swojego samochodu a samemu sobie zakodowalem pare rzeczy
Opublikowano 8 Grudnia 20169 l Witam Mam problem z odblokowaniem zielonego menu w mmi 2g high. Próbowałem zrobić zgodnie z instrukcją: [07 - Head Control] [Adaptacja - 10] -> Channel 8 -> Zmiana 0 na 1 ale nie wpuszcza mnie w kanał 8. Komunikat jak poniżej na foto: Co może być przyczyną? Czy jest potrzebny dostęp upoważniony? Jak tak to znacie kod? Kolego u mnie tez nieraz chce uprawnienia wiec zawsze uruchamiam VCDS jako administrator i kod wpisuje 20103. Nie jestem pewny ale zawsze można spróbować bo może coś pomogłem . Samych kodowań nie ruszają, ale mogą nadpisywac sterowniki i przy okazji tego przywrócą się oryginalne kodowania, ale nie spodziewałbym sie tego. dzięki kolego Piotrek a gdzie zmienia się w VCDS przy uruchamianiu że jako administrator uruchamiam?
Opublikowano 9 Grudnia 20169 l Witam koledzy mam pytanko, kupilem auto u sąsiada z zachodu, auto ma rok czasu i teraz będę jechał robić pierwszy przegląd przy 30000km w aso wiec mam pytanie czy jeśli robiłem kodowania, uruchomiłem coming leaving home założyłem czujnik rozpoznawania światła itp. a jak pojadę do audi to mi przywrócą wszystko do stanu z fabryki czy kodowań nikt nie będzie ruszał. Dziękuje i pozdrawiam U mnie na przeglądzie robili akcję serwisową związaną z normą emisji spalin (wgrywają wtedy m.in. nowe oprogramowanie do sterownika silnika) i po tym zabiegu wszystkie zakodowane wcześniej rzeczy stały się historią, więc jeśli Cię obejmuje to miej to też na uwadze.
Opublikowano 9 Grudnia 20169 l Witam koledzy mam pytanko, kupilem auto u sąsiada z zachodu, auto ma rok czasu i teraz będę jechał robić pierwszy przegląd przy 30000km w aso wiec mam pytanie czy jeśli robiłem kodowania, uruchomiłem coming leaving home założyłem czujnik rozpoznawania światła itp. a jak pojadę do audi to mi przywrócą wszystko do stanu z fabryki czy kodowań nikt nie będzie ruszał. Dziękuje i pozdrawiam U mnie na przeglądzie robili akcję serwisową związaną z normą emisji spalin (wgrywają wtedy m.in. nowe oprogramowanie do sterownika silnika) i po tym zabiegu wszystkie zakodowane wcześniej rzeczy stały się historią, więc jeśli Cię obejmuje to miej to też na uwadze. dokladnie tak jak pisalem - jak Cie podepna online - to wszystko leci fpiz*oo i ustawiane jest tak jak na serwerze zapisano dla danego vin'u
Opublikowano 9 Grudnia 20169 l Autor Jesli diagnoscie powiesz aby nic nie zmienial w kodowaniach to ci nic nie zmieni a tak to puszcza wszystko jednym kliknieciem
Opublikowano 11 Grudnia 20169 l Założyłem temat w dziale oświetlenie ale może tutaj więcej osób zagląda i ktoś mi pomoże. 1.Pierwsza sprawa chciał bym uruchomić światła do jazdy dziennej tak żeby nie gasły podczas włączenie świateł mijania , chodzi mi o to żeby palił mi się cały pasek na dole w lampie halogenowej a nie tylko jedna żarówka. 2. Czy dało by radę żeby w momencie gdy działa coming/leaving home zapalały się również światła do jazdy dziennej z halogenami a nie jak teraz pozycje + halogeny ?
Opublikowano 11 Grudnia 20169 l Witam czy da się wyłączyć w vcds diagnozę żarówek dokładnie chodzi mi o wsteczne ponieważ zmieniłem na led ale wywala błąd
Opublikowano 11 Grudnia 20169 l http://a4-klub.pl/index.php?/topic/339951-mocniejsze-swiatlo-cofania-led/
Opublikowano 12 Grudnia 20169 l Witam. Chodzi mi o doświetlenie zakrętów i robię tak jak opisane jest w 1 poscie 09-Cent.Elekt. ---> Coding-07 Long Coding Helper BYTE 4 Bit 0 zmiana z 0 na 1. Niestety u mnie nie ma 4 Bit http://www.fotosik.pl/zdjecie/183a61d003b2311b
Opublikowano 12 Grudnia 20169 l to kodujesz to w Binary Mogę prosić jaśniej? Mam wpisać coś w rubryce binary? Sorka, ale vcds nie jest moją mocną stroną
Opublikowano 12 Grudnia 20169 l Jak sobie poklikasz ten Bit 5 to zobaczysz so się zmieniea powyżej w Binary. Na tej podstawie dojdziesz jak zmienić "ręcznie" Bit 0.
Opublikowano 12 Grudnia 20169 l Jak sobie poklikasz ten Bit 5 to zobaczysz so się zmieniea powyżej w Binary. Na tej podstawie dojdziesz jak zmienić "ręcznie" Bit 0. Nie za bardzo wiem o co chodzi Nie chcę czegoś poprzestawiać. Trudno, może ktoś mi wytłumaczy bardziej łopatologicznie
Opublikowano 12 Grudnia 20169 l kolego ale przecież na tym screenie co wrzuciłeś to nie jesteś na BYTE 4 tylko na BYTE 0 , tak więc ciśniesz TABem aż dojdziesz do BYTE 4 to tam gdzie masz to 4C i dopiero tam masz BIT 0 i zmieniasz z 0 na 1 Edytowane 12 Grudnia 20169 l przez Skruszo
Opublikowano 13 Grudnia 20169 l kolego ale przecież na tym screenie co wrzuciłeś to nie jesteś na BYTE 4 tylko na BYTE 0 , tak więc ciśniesz TABem aż dojdziesz do BYTE 4 to tam gdzie masz to 4C i dopiero tam masz BIT 0 i zmieniasz z 0 na 1 Dzięki. Czyli klikam tam gdzie zaznaczyłem żółtą czy niebieską kreską do uzyskania BYTE 4? i tam dalej postępuje zgodnie z instrukcją? http://www.fotosik.pl/zdjecie/d6784b3e11fce0b9 Edytowane 13 Grudnia 20169 l przez resiak82
Opublikowano 13 Grudnia 20169 l Tak dokladnie :)Byte 4 Bit 0 Czyli klikam tam gdzie niebieska czy żółta strzałka na foto?
Opublikowano 13 Grudnia 20169 l Hehe Grzesiu jak zawsze niezawodny no juz teraz powinienes sobie poradzic
Opublikowano 13 Grudnia 20169 l Założyłem temat w dziale oświetlenie ale może tutaj więcej osób zagląda i ktoś mi pomoże. 1.Pierwsza sprawa chciał bym uruchomić światła do jazdy dziennej tak żeby nie gasły podczas włączenie świateł mijania , chodzi mi o to żeby palił mi się cały pasek na dole w lampie halogenowej a nie tylko jedna żarówka. 2. Czy dało by radę żeby w momencie gdy działa coming/leaving home zapalały się również światła do jazdy dziennej z halogenami a nie jak teraz pozycje + halogeny ? Nikt nic nie wie na ten temat jak to zrobić? Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto