Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowania A4 B8 za pomocą VCDS


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

tak tylko się zastanawiałem czemu u mnie jest wartość 50 a nie 40 i klikałem na te 50 próbując zmienić na 5C ale coś źle robiłem już mi rozpisał sowiq więc będę próbował.Dam znać jak poszło bo kodowanie reszty wszystko się udało

To zależy ile bitów masz zajedynkowanych:wink: z każdym odznaczonym bitem wartości w bajtach się zmieniają.

Najlepiej wklej tu zrzut z kompa będzie wszystko wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Działa:banan: niewiele się obniża ale obniża.Wystarczyło zaznaczyć 2 bit 3 już nie zaznaczałem bo zadziałało przy samym 2.Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem włączyć u siebie wizualizację PDC (czujniki mam tylko z tyłu).

Wchodzę w 10-Park Assist ---> Coding07---> Long Coding Helper--->

Zapalam bit 4 tj. Optical Illustration active i przy próbie zapisu dostaję błąd:

Coding rejected

Error 31: Request out of range.

Wiecie w czym może być problem ??

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem włączyć u siebie wizualizację PDC (czujniki mam tylko z tyłu).

Wchodzę w 10-Park Assist ---> Coding07---> Long Coding Helper--->

Zapalam bit 4 tj. Optical Illustration active i przy próbie zapisu dostaję błąd:

Coding rejected

Error 31: Request out of range.

Wiecie w czym może być problem ??

Z góry dziękuje za pomoc.

wpisz security code a pozniej kodowanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbym prosić o jakieś dokładniejsze wytłumaczenie ? Sorki, ale nie jestem biegły w tych sprawach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapewne kolejne laickie pytanie ;) gdzie muszę go wpisać i skąd ten kod wziąć :/. Przepraszam za takie pytania, ale auto mam od tygodnia i jestem początkujący :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem dziś sobie aktywować "Światła przeciwmgielne jako doświetlenie zakrętów" i okazało się że brak możliwości aktywacji, nie wiem gdzie leży problem w sterowniku czy w vagu jaki posiadam ( Vcds 908.1). poniżej zdjęcie co wyświetla mi vcds.

Pozdrawiam.

wiat_a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem dziś sobie aktywować "Światła przeciwmgielne jako doświetlenie zakrętów" i okazało się że brak możliwości aktywacji, nie wiem gdzie leży problem w sterowniku czy w vagu jaki posiadam ( Vcds 908.1). poniżej zdjęcie co wyświetla mi vcds.

Pozdrawiam.

http://s22.postimg.org/p9l30tkbx/wiat_a.jpg

Ale w czym problem? Nie masz podpowiedzi to zakoduj ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem dziś sobie aktywować "Światła przeciwmgielne jako doświetlenie zakrętów" i okazało się że brak możliwości aktywacji, nie wiem gdzie leży problem w sterowniku czy w vagu jaki posiadam ( Vcds 908.1). poniżej zdjęcie co wyświetla mi vcds.

Pozdrawiam.

http://s22.postimg.org/p9l30tkbx/wiat_a.jpg

Ale w czym problem? Nie masz podpowiedzi to zakoduj ręcznie.

Kiedy zmieniam ręcznie bit0 na 1 i robię zapisz to wywal mi jakiś błąd, jak będę miał chwile to zrobię screenshot z błędem.

PS. Już zrobione :) trzeba jeszcze w bajt wpisać 41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrclaguna , wytlumacz prosze jaki jest cel dzialania tej Auxiliary Ventilation , nie potrafie zrozumiec z tego googlowskiego tlumaczenia po co wlasciwie jest ta opcja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrclaguna , wytlumacz prosze jaki jest cel dzialania tej Auxiliary Ventilation , nie potrafie zrozumiec z tego googlowskiego tlumaczenia po co wlasciwie jest ta opcja ?

Dołanczam się do pytania. Właściwie to próbowałem to zakodować I dalej nie mam tej opcji w MMI 3g (basic). Kodowania I adaptacja poszły według opisu na 1 stronie:

[5F - Informacje elektr.]

[Coding - 07] -> Long Helper Coding -> Byte 6 Bit 1 zmiana od 0 do 1

[08 - Auto HVAC]

[Coding - 07] -> Long Helper Coding -> Byte 1 Bit 3 zmiana z 0 na 1

[Coding - 07] -> Long Helper Coding -> Byte 1 Bit 4 zmiana z 0 na 1

[Adaptation - 10] -> Kanał 6 zmiana 0 na 1

MMI zielone menu pokazuje Auxiliary heating wybrane

Ma ktoś podpowiedź dlaczego to nie bangla.

Jeszcze jedno ktoś pisał o możliwości domykania szyb automatycznie po naciśnięciu pilota, a nie przytrzymywanie..... jest to możliwe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Restart MMI zrobiony ?

Jesli chodzi o tłumacznie to tak przegooglowało :wink: a jaki ma cel ? prosze sprawdzic w INSTRUKCJI OBSLUGI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. I dalej nic. Z tymi szybami da się coś zrobić??

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrclaguna , wytlumacz prosze jaki jest cel dzialania tej Auxiliary Ventilation , nie potrafie zrozumiec z tego googlowskiego tlumaczenia po co wlasciwie jest ta opcja ?

Dołanczam się do pytania. Właściwie to próbowałem to zakodować I dalej nie mam tej opcji w MMI 3g (basic).

Po wejsciu w CAR zerknij na dolny prawy róg czy masz opcje AC.

A co do dzialania to instrukcja mowi o tym ale bardzo lakonicznie na str. 80 - ogrzewanie/wentylacja postojowa. Mozna to nawet zaprogramowac na okreslona date i godzine i teraz tak :

Wentylacja - zapewne ma na celu schlodzenie nagrzanego np. ostrym sloncu auta . Wiemy bedziemy wsiadac ok. 15.00 to ustawiamy wczesniej zeby o 14:45 sama wlaczyla sie wentylacja. I tu chyba wielkiej filozofii nie ma bo tylko nawiew ruszy.

Ogrzewanie - analogicznie co powyzej ale auto ma zaczać grzac ? Co jakby webasto ? No ale samochod musi miec takie wyposazenie chyba ?

Dobrze to czaje czy nie bardzo ? Cholera niektore rzeczy sa tak opisane w manualu , że nie wiadomo co autor mial na mysli o np. przycisk SET przy zegarach , wciskam , czytam manuala i zastanawiam sie jaki jest cel tego SET bo nie widze w tym przycisku zadnego sensownego zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

Jeszcze tylko te szyby z pilota robił ktoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze zmianą języka (na angielski oczywiście). Kodowanie przyjmuje zgodnie z opisem, ale na wyświetlaczu jest dalej niemiecki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze zmianą języka (na angielski oczywiście). Kodowanie przyjmuje zgodnie z opisem, ale na wyświetlaczu jest dalej niemiecki.

A to nie wystarczy w menu przestawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...