Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem automat + godny serwis skrzyń - okolice Rzeszowa.


luklago

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, puszkuje godnego serwisu z okolic Rzeszowa do skrzyń automatycznych, mam problem z "przeniesieniem mocy" (tak sobie to nazwałem) zdarzyło się kilka razy, jak ruszałem albo już jechałem musiałem spuścić nogę z gazu bo coś szarpie, puszczę dodaje znowu i już jedzie ok - zdarza się to rzadko - raz na miesiąc, nieraz dwa razy na dzień i spokój (robię miesięcznie ok 1500-2000km). Wrażenie jest takiej jakby jakieś tryby przeskakiwały. Kilka dni temu przy przyśpieszaniu - zrzuciłem na tipie 2 biegi w dół, pedał w spód a tu trzeba zdjąć nogę bo szarpie, jechałem ze 120 - tak, że nie jest to tylko przy małych prędkościach. Ogólnie zmienia biegi płynnie, nic nie buczy nie brzęczy. A4 ; 2,5 TDI; 2002; 163kM ; V6, 215000km, multitronik, avant. Może ktoś miał taki problem, pytałem już kilku osób i mam pewne domysły, czytałem tu i tam, ale nie chce podsuwać pomysłów, może ktoś wie co to może być - tak żeby sprawdzić wiarygodność "serwisu". Z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu masz tiptronika, czy multitronika?

Jeśli chodzi Ci o frazę "w tipie" to koledze chodzi pewnie o tryb sekwencyjny :wink:

Kiedy ostatni raz był wymieniany ATF w skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie miałem dostępu do neta, dlatego piszę dopiero teraz. Mój jest multi, a to że napisałem "zrzuciłem na tipie" chodziło o tryb zmiany biegów. Bartku wiem, że jesteś bardzo dobrym mechanikiem automatów. Rozmawiałem z ludźmi którzy robili u Ciebie samochody i masz dobre opinie. Celowo nie pisałem o ATFie, czekając na twój wpis. Więc ATF nie był zmieniany przeze mnie i przez poprzedników na 99%. Wiem, że zawsze polecasz wymianę ATF - bo to nie zaszkodzi, i zgadzam się z tym. Chciałbym do Ciebie przyjechać, ale nie tylko na samą wymianę oleju, bo to nie pomoże - myślę, wiemy o tym oboje. Nawet rozmawiałem z 1 z użytkowników, który miał taki sam problem jak mój i wymiana ATF nie pomogła (wymieniał u Ciebie), poprawiły się jemu przełożenia - u mnie zmiana biegów jest bardzo dobra, płynna, bez zgrzytów i podobnych dźwięków. Problem "przeniesienia mocy" pozostał. Dlatego moje pytanie brzmi na co się przygotować, co kupić (ewentualnie co mieć jadąc do mechanika lub co u niego zamówić), choć już po kilku rozmowach telefonicznych z ludźmi którzy mieli takie problemy wiem czego się spodziewać, ale nie chce nakierowywać potencjalnych pomocników. Gdyby nie ta odległość między nami to już byłbym na diagnozie (~700km). Od ostatniego mojego wpisu nie maiłem ani razu problemu z moim samochodem. Czekając na odpowiedzi pozdrawiam forumowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luklago - niestety po opisanych objawach nie jestem w stanie stwierdzić jednoznacznie co dolega Twojej skrzynce. Jeśli ATF nie był wymienany to od tego bym zaczął. Jeśli chcesz porządnie podejść do problemu to muszę zerknąć na bloki pomiarowe i przejechać się autem (potem skrzynia na stół). Niestety z terminami u mnie masakra (najbliższe możliwe to koniec lipca). Wysłałem Ci numer telefonu na pw (od 10 do 14 będę uchwytny - potem przyjeżdża kolejne autko i ciężko będzie mnie złapać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...