Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosty sposób na czyszczenie felg.


sebul

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy najtańszą pasta do zębów, woda, szmatka, szczoteczka do zebow :)

Ja najpierw trochę zwilżyłem felgę, następnie pasta na szczoteczkę i czyścimy :) Na koniec płuczemy i szmatką nasiąkniętą woda zmywamy pastę :)

Trochę roboty jest, ale schodzi sporo brudu i felgi zaczynają ładniej wyglądać, oczywiście nie udało mi się doczyścić wszystkiego, ale sporo zeszło i felga o wiele lepiej wygląda :)

Oto felga przed

20zbu4h.jpg

i po

351vp8h.jpg

Jak macie chwilę czasu, polecam spróbować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co mi przychodzi do głowy...

jaki pomysł taka felga... tak można takie czyścić:

scaled.php?server=20&filename=36897677johnsonsnine1.jpg&res=landing

36897677johnsonsnine1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sam spróbuje zrobić to ze swoimi felgami (mam dokładnie te same co autor wątku). Strasznie są pyłkiem pochodzącym z klocków uwalone którego nie da się doczyścić :kwasny: Jak się uda to pstryknę parę fotek :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtansza jaka znajdziesz paste, firma no name , szczoteczka stara zuzyta :"D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również potwierdzam że sposób w 100% skuteczny. W zależności od stopnia zabrudzenia czas się wydłuża - mi najbardziej uwalona felga zajęła 10min szorowania. Doskonale sobie radzi z osadem po klockach hamulcowych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej polecam ta metode mi zajelo godzinke wyczyszczenie wszystkich felg. nie obylo sie bez czteropaka :) jedna felga = jeden browar :)

po wyszczotkowaniu przejechalem jeszcze swoje felgi pasta tempo bo byly troche matowe po pascie. takze polecam wszystkim sposob na czyste felunie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyczyszczenie felg jest prosty sposób: psikamy jakiś środkiem do felg (zależnie od stopnia zabrudzenia) i potem jedziemy "Karszerem" to co zostanie zmywamy środkiem w sprayu Decabit (cena ok 13-15zł).

Dalej zapaleńcy mogą się jeszcze pobawić w nakładanie innych cudownych środków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam iny sposób po każdym myciu kładę wosk w płynie spryskiwaczem taki jak na lakier i spłukuję wodą a przy następnym myciu Jak przelecisz Karcherem nawet sama wodą to niema śladu po pyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decabit daje rade, psikamy, zostawiamy na chwile i myjka cisnieniowa robi reszte... w ten sposob umylem zasyfione w srodku oz-ty od siemana:decayed::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczoteczka zwłaszcza sprawdza się przy czyszczeniu zakamarków przy wentylu dodatkowo na extremalne zabrudzenie czyścik kuchenny "gąbka" + biały płukany piasek... poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował jeszcze mleczko Cif. Jest z wybielaczem i wszystko pięknie schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decabit mozna kupic w kazdym sklepie moto.

---------- Post dopisany at 15:48 ---------- Poprzedni post napisany at 15:47 ----------

15-20zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jakiś czas temu używałem środka z Martyną Wojciechowską :decayed: i dawał radę nawet przy znaczny osadzie pyłu z klocków - psikanko na felgę, robiła się piana bo środek był na kwasie siarkowym i płukanie karcherem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...