Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ustawieniem zbieżności oraz stuki na prawym kole


ptaku999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem pojawił się już ponad rok temu. Nie pamiętam co miałem wymieniane w zawieszeniu ale chyba końcówkę drążka a wczesniej maglownice ale po jej wymianie było wszystko OK ze zbieżnością. W każdym razie od tamtego czasu jest problem z ustawieniem zbieżności a w moim aucie. Próbowały juz 3 różne warsztaty i za każdym razem jest to samo ze ściaga mnie na prawo jak trzymam prosto kierownice. Żeby jechac prosto musze trzymac kierownice lekko skrecona w lewo. Ostanio pojawily sie także stuki dochodzące z okolic prawego kola (wydaje mi sie ze najbardziej slyszalne są przy skrecaniu w lewo). Równiez i tu różne warrsztaty sprawdzaly luzy i podobno nie ma zadnych ani na lewym ani na prawym kole. Jedyne czego nie sprawdzałem to amortyzatory. Czy uszkodzony amorek moze powodować takie objawy ? Podzielcie sie sugestiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te stuki to kolego przy pełnym skręcie czy przy każdym ruchu kierownicą masz??

nie tylko na pelnym, przykladowo jak jade narondzie i mam kierownice skrecona w lewo to jak są jakies nierownosci nie koniecznie dziury to slysze wtedy najbardziej.

---------- Post dopisany 23-06-2012 at 19:47 ---------- Poprzedni post napisany 21-06-2012 at 12:56 ----------

a te stuki to kolego przy pełnym skręcie czy przy każdym ruchu kierownicą masz??

nie tylko na pelnym, przykladowo jak jade narondzie i mam kierownice skrecona w lewo to jak są jakies nierownosci nie koniecznie dziury to slysze wtedy najbardziej.

okazalo sie ze mam jednak prawy gorny przedni wahacz do wymiany. Sprawa wyszla na szarpakach wczesniej nikt tego nie stwierdzil. Wyemienie go i wtedy podejde raz jeszcze do zbierzności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to oby w końcu efekt końcowy okazał się zadowalający :) ja wczoraj też robiłem u siebie zbieżność po całej wymianie zawieszki i jestem mega zadowolony z obecnego prowadzenia autka:) co prawda myślałem że mnie trafi jak staruszek bawił się z tym godzinę ale fachowcy tak mają że im się nie spieszy ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak kolego ptaku999 wymiana wahacza pomogła? Udało się ustawić zbieżność, czy nadal ściąga ??

Pytam, gdyż posiadam ten sam problem - tzn. ściąga mnie w prawo. Powoli denerwuje mnie to zawieszenie w A4. By tego było mało to w piątek pękł mi przedni, dolny wahacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak kolego ptaku999 wymiana wahacza pomogła? Udało się ustawić zbieżność, czy nadal ściąga ??

Pytam, gdyż posiadam ten sam problem - tzn. ściąga mnie w prawo. Powoli denerwuje mnie to zawieszenie w A4. By tego było mało to w piątek pękł mi przedni, dolny wahacz.

Patrz post wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...