Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Malowanie


sebul

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, postanowilem sobie sam przymalowac otarcie zderzaka(lakiernicy chca od 350-500 zl wiec mam ich gdzies), zakupilem sobie lakier mojego koloru w sprayu i lakier bezbrawny, najpierw zamierzam wyczyscic to miejsce i papierkiem sciernym lekko wygladzic powierzchnie i... cos jeszcze zrobic ? Sam takich rzeczy raczej malo robilem, wiec chcialbym otrzymac jakies rady :) I malowac z jakiej odeglosci ? 1,5 m ? Ile odczekac po pomalowaniu kolorem, aby malowac bezbarwnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:doh: Jak nie masz o tym pojęcia to nie rób tego, w lakierowaniu najważniejsza jest wprawa, chyba że nie zależy Ci na efekcie końcowym więc kombinuj :wink: Ja zapłaciłem 300zł za wszystko włącznie z lakierem więc szkoda zachodu, nigdy tego nie zrobisz sprayem tak jak pistoletem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz to robić miejscowo czy pomalować cały zderzak ? Powiem Ci że to będzie ciężka sprawa bo jak nie pomalujesz całego będzie się odznaczało jak nic- nawet jak zrobisz później polerkę wszystkiego. Jeżeli chodzi o samo malowanie miejscowe jeżeli rysa nie jest głęboka weź papier wodny może być najgrubszy i poprzecieraj rysę później przejdź na drobny. Jeżeli nie zetrzesz podkładu możesz malować normalnym akrylem - akryl wysycha bardzo szybko możesz pomalować dwie warstwy - pierwsza bardzo cienka druga już grubsza na granicy zalania pomiędzy warstwami 15 min odstępu. Jeżeli zetrzesz podkład daj jakiś podkład do plastiku. Pamiętaj o odtłuszczeniu malowanej powierzchni benzyną ekstrakcyjną. Najtrudniej jest jednak położyć lakier bezbarwny :/ musisz poczekać po drugiej warstwie akrylu dość długo żeby się ładnie utwardził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce malowac calego i wiem, ze bedzie sie odznaczal, mi chodzi tylko to , by sie to w oczy nie rzucalo :) I chce to robic miejsowo tylko.

tomaszstn - u mnie chce minimum 350 zl ... wiec odpuszczam, bo lakier kupilem za 40 zl i bezbarwny za 15 , wiec 55 , a minim 350 to roznica, a nie musze miec tego super zrobione, bo jak za jakis czas fundusze beda, to wymienie sobie i tak zderzak na jakis od s line czy cos :)

Jesli ktos jeszcze ma jakies uwagi, niech pisze , wszystko sie przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy z tym koksem, rozszlifowujesz te rysy papierem ściernym (ziarno zależy od rys) jak nie są za głębokie. Następnie matujesz wszystko powiedzmy 800setka papierem na mokro, odtłuszczasz no i pryskasz ale nie z odległości 1,5m tylko troszkę bliżej powiedzmy z 60cm i tylko tam gdzie jest zmatowana powierzchnia. Później możesz się cieszyć robota jaka zrobiłeś no i oczywiście wyślij mi zdjęcie do oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce malowac calego i wiem, ze bedzie sie odznaczal, mi chodzi tylko to , by sie to w oczy nie rzucalo :) I chce to robic miejsowo tylko.

tomaszstn - u mnie chce minimum 350 zl ... wiec odpuszczam, bo lakier kupilem za 40 zl i bezbarwny za 15 , wiec 55 , a minim 350 to roznica, a nie musze miec tego super zrobione, bo jak za jakis czas fundusze beda, to wymienie sobie i tak zderzak na jakis od s line czy cos :)

Jesli ktos jeszcze ma jakies uwagi, niech pisze , wszystko sie przyda :)

To zmienia postać rzeczy, myślałem że chcesz cały malować :doh: ale nie doczytałem, zasugerowałem się kwotą, tak czy siak i tak będzie mocno widoczne ale tak jak pisałeś to tylko czasowe rozwiązanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filutek - a co , chcesz mnie przyjac jako nowego lakiernika ? :D

tomaszstn- bo lakiernik miejscowego nie nie bedzie robil, bo mysi byc caly i juz , nie da sie im niczego przemowic do rozsadku :)

Dzieki panowie za rady, niedlugo sie za to wezme i zdam relacje :) Mam nadzieje ze wyjdzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo im się nie opłaca, trzeba wszystko zabezpieczyć, wyszlifować, podkład, farba i klar a ile Ci za to policzy? Efekt też nie będzie dobry więc dlatego się w to nie bawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec wole to sam ogarnac, zwlaszcza ze za jakis czas i tak go wymieniac bede :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie daruj sobie - zjeździsz sklepy, natracisz czasu, wydasz na materiały (sam lakier nie wystarcza...) ... potem pomalujesz i nie będziesz zadowolony i w efekcie będziesz jeździ gorzej wyglądającym autem niż z ta przycierką, masz w ogóle pistolet i kompresor? ... odrzałuj lub odkładaj kasę, poszukaj dobrego lakiernika - ewentualnie zaproponuj że przywieziesz zderzak zdemontowany, dobranie lakieru daj specom lub lakiernikowi z doświadczeniem.

Pamiętaj że lakier lakierowi nie równy - są np. Sikkens, Standox itp a są jakieś "plakatówki" ;) a te porządne materiały kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie daruj sobie - zjeździsz sklepy, natracisz czasu, wydasz na materiały (sam lakier nie wystarcza...) ... potem pomalujesz i nie będziesz zadowolony i w efekcie będziesz jeździ gorzej wyglądającym autem niż z ta przycierką, masz w ogóle pistolet i kompresor? ... odrzałuj lub odkładaj kasę, poszukaj dobrego lakiernika - ewentualnie zaproponuj że przywieziesz zderzak zdemontowany, dobranie lakieru daj specom lub lakiernikowi z doświadczeniem.

Pamiętaj że lakier lakierowi nie równy - są np. Sikkens, Standox itp a są jakieś "plakatówki" ;) a te porządne materiały kosztują.

Lakiernik w 90% przypadków i tak sp***doli robotę - a już na pewno nie użyje najdroższych materiałów do rys na zderzaku, nie oszukujmy się... A chłopak się przynajmniej nauczy czegoś nowego :wink: W najgorszym przypadku tylko zamieni brzydki zderzak na brzydki zderzak, ale następnym razem już będzie mniej więcej wiedział co zrobić inaczej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie spróbuję to się nie nauczę :P A kto wie, może akurat odkryje w sobie talent ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem coś się robi dla idei a czasem trzeba odpuścić i dać zarobić fachowcowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten przykład odnawiam sobie alumki. Spier..... się bardziej nie da bo są w opłakanym stanie, ale przynajmniej się czegoś nauczę, chodzić od urodzenia też nie potrafimy ! Więc sebul - do dzieła !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...