Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przykorodowany sztywny przewód hamulcowy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dzisiaj robiłem regenerację przednich zacisków i wymianę elastycznych przewodów hamulcowych. O ile strona lewa poszła gładko - o tyle z prawej nastąpił problem przy łączeniu sztywnego i elastycznego - co prawda śruba puściła dość łatwo - ale za nic przewód sztywny nie chciał się rozłączyć z osadzoną na nim złączką - spowodowało to że przewód przy próbach odkręcania się nieco "skręcił". Żadne WD40 ani opukiwanie nie dało rezultatu. Na razie dokręciłem to z powrotem i muszę coś z tym fantem zrobić - bo jak sądzę materiał przewodu uległ osłabieniu przy tych manipulacjach - poza tym elastyczny został stary. Myślę że jakbym go pokręcił dalej, to przewód by się zawinął w trąbkę :wink:

Orientuje się ktoś jaki jest koszt oryginalnego przewodu sztywnego w ASO ?

Co proponujecie - wymianę przewodu na ori z ASO (da się to w ogóle wsadzić bez demontażu połowy samochodu?) czy kupić zwitek miedzianego i samemu sobie podoginać stosownie do potrzeb ?

Wg ETKI doszedłem że powinien mieć długość 1730mm.

Opublikowano

w ASO Cie skroją

podjedz do ICarsu, kupisz na wymiar

Opublikowano
  • Autor

Jak rozumiem zamontować da radę tylko przewód miedziany, bo stalowego - nie ma opcji ? Z Twojego doświadczenia możesz ocenić że miedziany zda egzamin ?

Opublikowano

bez problemu

w oryginale jest nierdzewny

Opublikowano
  • Autor

Trochę szkoda wywalać ten ori - ale jak widać wyjścia nie ma :kwasny:. Wg ETKI wychodzi długość 1730mm, w Intercarsie jest dostępny 1760 mm i taki sobie zamówię (te 3 cm nadmiaru chyba nie będą problemem).

Opublikowano

nie bedzie zadnym problemem

pamietaj o tym aby nie opróznic zbiorniczka na pompie hamulcowej

bo bedziesz w czarnej d...pie

Opublikowano
  • Autor

Jeszcze jedno pytanko - bo nie odkręcałem przewodu przy pompie ABS, czy tam złączka jest identyczna jak z drugiej strony przy łączeniu z elastycznym ? (chodzi o skok gwintu itp.)

Opublikowano

tak, tam jest M10X1

Opublikowano
  • Autor

Jak dzisiaj na to spojrzałem - to nie wiadomo jak się do tego zabrać, może to tylko pozornie strasznie wygląda :facepalm: Chociaż fakt faktem że miedź jest plastyczna i można ją stosownie do potrzeb dopasowywać. Montażu ori stalowych to sobie w ogóle nie wyobrażam - chyba uprzednio rozkładając samochód na części pierwsze :wink:

Opublikowano

jestem po takim zabiegu i muszę powiedzieć że tylko wygląda to strasznie, a tak naprawdę to roboty na jakieś 1,5 godz. U mnie (to i pewnie u ciebie jest różnica gwintów przy kole i przy pompie). Założyłem oczywiście miedziany, który kosztował w ASO 30-pare zł. Powinieneś poradzić sobie z tym problemem :thumbup1:

Opublikowano
  • Autor

Jak to przetykałeś - tj. od której strony zaczynałeś ? Przyznam że takiej operacji nigdy u siebie w aucie nie robiłem.

Opublikowano

od strony koła, bo nie do końca byłem pewien gdzie się kończy przy pompie abs. Trochę odwagi i będzie ok

  • 5 lat później...
Opublikowano
W dniu 24.06.2012 o 21:57, Dev napisał:

nie bedzie zadnym problemem

pamietaj o tym aby nie opróznic zbiorniczka na pompie hamulcowej

bo bedziesz w czarnej d...pie

a niby czemu jestes w czarnej d...pie ?

 

Opublikowano
38 minut temu, Phoenix5 napisał:

a niby czemu jestes w czarnej d...pie ?

 

bo ją zapowietrzysz i bez urządzenia na podciśnienie nie odpowietrzysz :)

Opublikowano
59 minut temu, cysiek18 napisał:

bo ją zapowietrzysz i bez urządzenia na podciśnienie nie odpowietrzysz :)

czyli jak wymieniam zbiornik płynu hamulcowego to kapa ... ?

Opublikowano

jak zrobisz to z głową to nie

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Co zrobić lub jak zrobić żeby nie zapowietrzyć pompy przy wymianie zbiorniczka? Poda ktoś jakieś wskazówki lub całą procedurę?

Wysłane z OP3T

Opublikowano
59 minut temu, Hezen napisał:

Co zrobić lub jak zrobić żeby nie zapowietrzyć pompy przy wymianie zbiorniczka? Poda ktoś jakieś wskazówki lub całą procedurę?

Wysłane z OP3T
 

cały czas pilnować płynu w zbiorniczku

ma być na maxa

  • 1 rok później...
Opublikowano

Czy ktoś miał okazje wymieniać i wie jakie są długości i końcówki potrzebne do przewodów w B7 1.8t Quattro:

-lewy i prawy przód od pompy do przewodów elastycznych
-lewy i prawy tył od łączenia na dole grodzi do przewodów elastycznych tył

?

Opublikowano
6 godzin temu, Emejcz napisał:

Czy ktoś miał okazje wymieniać i wie jakie są długości i końcówki potrzebne do przewodów w B7 1.8t Quattro:

-lewy i prawy przód od pompy do przewodów elastycznych
-lewy i prawy tył od łączenia na dole grodzi do przewodów elastycznych tył

?

Zwykle M10x1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.