Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Wyciek oleju, dym spod samochodu - przyczyna?


Nordyz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jechalem ostatnio mala trase (dosc szybko 160 - 180), wszystko ok, podjezdzam pod dom a z pod samochodu kupa dymu sie wydostaje. Zagladam pod samochod i widac ze cala ta splotka ( gdzie slilnik laczy sie z ukladem wydechowym) jest ubabrana w oleju. Podjechalem szybko do mechanika samochod do gory i widac ze caly silnik od spodu jest w oleju ( podczas jazdu kapal na uklad wydechowy stad ten dym). Zostawilem samochod umyli silnik i ich diagnoza to uszczelka pod glowica. Plyn chlodzacy normalnego koloru, poziom oleju ok. Dodam ze jakies dwa tygodnie temu zauwazylem pod A4 plamki oleju. Czy rzeczywiscie moze to byc uszczelka pod glowica? Powiedzieli ze wymienia mi uszczelke pod glowica, pod kolektorem ssacym, pod pokrywa i uszczelke wydechu, - wszystko podwojnie bo V plus do tego planowanie glowicy za "special prise for you my friend's" 2000zl. Takze zabralem autko od nich bo nie wygladali za wiarygodnie.

PYTANIE

I. Od czego moze byc taki wyciek?

II. Ile moze kosztowac wymiana uszczelki pod glowica na gotowo?

III. Czy moge jakis czas (1-2tyg) tak jezdzic zakladajac czeste kontrole oleju?

Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawka gubi olej takze jakas uszczelka. Slyszal ktos kiedys zeby samochod sie zapalil od czegos takiego? tzn od kapiacego oleju na wydech. Mechanik doradzal mi odrazu wymiane pierscieni ale nie sadze zeby byl sens auto ma niecale 190 tys orginalnego przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koldzy radza sprawdz z kad jest wyciek skoro kapie na wydech to z miski na pewno nie, duzo ci ubywa oleju, czy ato kopci, to zalezy jaka temperatura bedzie wydechu, jak bardzo wysoka to olej moze sie zapalic. Ale nie sadze ze by wydech nagrzewal sie do takiej temperatury ze by zapalil sie olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie u mnie to napewno nie to - a chciałbym :) teraz sie dlugii weekend zaczyna i kiszka troche bo wszystko pozamykane. A u mnie kazdy mechanik normalny to z 2 tygodniowym wyprzedzeniem trzeba sie umawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj - mialem identyczna suytuacje po wymianie uszczelek pod pokrywa zaworow - wyjechalem od mechanika i po okolo 5 km spod maski kopcilo sie niesamowicie i straszny smrod palacego sie oleju - wrocilem do mechanika i okazalo sie ze nalezalo mocniej dokrecic pokrywe zaworow. W twoim wypadku moze uszczelka rozsypala sie od starosci - podczas wymiany moich uszczelek okazalo sie ze stare rozsypuja sie w rekach jak piasek. Po dokreceniu uszczelki nie mialem juz takiego przypadku chociaz autko niestety gubi olej i to najprawdopodobniej oring przy skrzyni - zajme sie tym w wolnej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie uzywany silnik kosztuje prawie tyle samo, ale tez nie wiadomo czy zaraz nie trzeba bedzie robic. W moim znam przebieg itd takze wole zainwestowac i miec spokoj. Bylem dzisiaj u jakiegos magika i otworzyl maske dotknal przewodu od zbiorniczka na plyn od ukl. chlodzenia powiedzial ze nie da sie ugiac takze uszczelka.... :polew: inny nawet bez podnoszenia maski to stwierdzil. Najgorsze jest to ze do porzadnego zakladu trzeba 2 tyg. czekac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagladam pod samochod i widac ze cala ta splotka ( gdzie slilnik laczy sie z ukladem wydechowym) jest ubabrana w oleju.

Dla tych ktorzy twierdza ze sie nie zapali... olej zawsze kapie na wydech blisko silnika ( bo niby skad mialby sie wziac na jego dalszej czesci? ) a tam temperatury sa bardzo wysokie wiec niech nikt nie probuje tak jezdzic bo moze go to kosztowac samochod lub cos gorszego!

Ciesze sie ze udalo Ci sie rozwiazac problem ;) Ja mialem podobny ale to byla uszczelka pod pokrywa zaworow

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak uzywany silnik ja spokojnie bez gadania za 1500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem ta sama sytuacje, uszczelka pod pokrywa zaworow strasznie sie pocila, ale jak mu dalem juz pozadnie po obrotach ( krecenie do 6500 na kazdym biegu) zaczynale wypluwac wiecej oleju. usterka byly uszczelki pod pokrywa. Koszt uszczelek 75zl, robocizna 40 i spokoj.

Pozdro OOOO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobnie z dymem i zapachem

okazało się, że to uszczelka poszła przy "kierownicy prowadzącej powietrze". w ogóle cały ten przewód wypadł. uszczelka kosztowała 5zł, robocizna 40zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...