Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przebicie na kablach


martin352

Rekomendowane odpowiedzi

auto szarpało mi podczas dodawania gazu mam 1.8 adr zapaliłem go i spryskałem kable od świec i zaczęło iskrzyć na zimnym bardzo a po rozgrzaniu mniej wystarczy wymiana na nowe? ale na jakie? pomóżcie bo się nieznam niżej foto gdzie iskrzy

2434333761bb.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece i kable do wymiany

jak masz LPG zmniejsz przerwe na świecach o 0.2mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana samych kabli i świec nie pomoże. Miałem to samo, ale tylko na 1 cewce.

Musisz wymienić cały moduł z cewkami, który jest dość drogi. Można kupić używkę, ale to loteria.

Ja to przerobiłem na inne cewki i już nie mam problemu, ale kolegom na tym forum się nie podobało, bo źle wygląda. Mi się nie podobało wydawanie prawie 600zł za nowy element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebicie jest na końcówce kabla świecy 3 i 4 które wchodzą w cewkę 1i 2 to cały moduł chyba będzie dobry?iskra wyskakuje w górę jak sie patrzy na silnik

2454381381ss.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się do zdjęcia i zaznaczenia gdzie przebija. Jeśli rzeczywiście tam przebija, gdzie zaznaczyłeś na czerwono, to tak jak pisałem całość do wymiany.

Nie da się wymienić samych cewek, bo tworzą całość z modułem. Dlatego to jest takie drogie.

Możesz próbować wymienić same kable, ale skoro przebija już na cewce, to jest już wypalona dziura i raczej to nic nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cała cewkę trzeba zmienić tak jak koledzy piszą... same kable nie pomogą tylko się spieprzą .. wiem bo sam to przerabiałem. Poszukaj gdzieś używki ja trafiłem na dobra i śmiga. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem zainteresowany takim modułem z cewkami bo tez mam przebicie. Kolego odkrec tan moduł i zobacz czy nie jest popekany od spodu. Ja mam tak u siebie. Zaizolowałem izolacja z nadzieja ze pomoże ale pomogło tylko na kilkanascie km.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem cewkę i kable i po kłopocie zamykam temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...