Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 (AEB) 1.8T Problem z gazem masakra:(


liderck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam A4 1.8T.150km rok temu kupilem z forum instalacje lpg uzywana około 8 miesiec.Wtryski Hana,Komputer-StagIII,Reduktor MagicIII.Instalacja została założona w Kielcach było wszystko w pożadku.Po jakimś czasie w moim audi została zmieniona mapa itp zrobił mi to kolega z forum tzw Grzanek.Podniusł moc około 30koni... wiecej czyli powinno byc 180...No i od tego czasu zaczeły sie problemy z gazem:( przy przełanczaniu nie kiedy potrafił mi zgasnąc,był mułowaty nie zbieral sie tak jak powinnien,przy wciśnietym całym gazie zaczynał szarpac.Podkreślam na benzynie jest ok.:(Udałem sie do warsztatu cos tam pozmieniali itp podpieli pod komputer ustawili było ok.wyjechalem do Niemiec dużo jezdziłem i znowu muł reće opadły:(:(:(wrocilem i udalem sie do warsztatu wyjeli reduktor zmienili 1 wejscie na 2 i wlożyli spowrotem.podpieli pod kompa regulacja,test bylo ok i znowu wyskoczylem z kasy:(Wczoraj znowu sie zalamalem 2tys. obrotow caly gaz i muł...dopiero na wyższych obrotach zaczyna sie zbierac ale nie kiedy nim szarpnie.Doradzcie koledzy co robic///Ja to już sam nie wiem czy w Kielcach nie ma dobrego gazownika czy co gdzie sie udać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien sobie reduktor ten niby powinien dac rade ale napewno nie daje. przy maks bucie pewnie spada ci cisnienie do 0.5 i dlatego masz takie objawy. jesli gazownik tego nie widzi to go zmien. lapka w samochod i jazda z nim niech zobaczy jak sie zachowuje przy jezdzie to bedziesz wszystko wiedzial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie tak myślałem żeby zmienic reduktor.za drugim razem gazownik mi wlasnie powiedzial że spada ciśnienie :( że prawdopodobnie reduktor trzeba wymienic bo może nie dawać rady... Za drugim razem wyjął reduktor i zmienił na dwa wyjscia... i test było dobrze przez pare dni... Masakra... Nie pojade już do tego GAZOWNIKA..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam też reduktor magic III i daje rade a mam moc około 200km, wszystko jest kwestią dobrego ustawienia ciśnienia, mapy itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie tak myślałem żeby zmienic reduktor.za drugim razem gazownik mi wlasnie powiedzial że spada ciśnienie :( że prawdopodobnie reduktor trzeba wymienic bo może nie dawać rady... Za drugim razem wyjął reduktor i zmienił na dwa wyjscia... i test było dobrze przez pare dni... Masakra... Nie pojade już do tego GAZOWNIKA..

Pojechałeś do tego gazownika powiedział, że reduktor może być za słaby...pogrzebał coś tam i jest dobrze po paru dniach problem wraca więc czyja to wina? Gazownika czy badziewnego reduktora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojade do innego warsztatu i wlaśnie bede chciał wymienic ten reduktor zobaczymy co z tego wyjdzie :) Dzięki koledzy za porady:)

---------- Post dopisany at 18:16 ---------- Poprzedni post napisany at 14:13 ----------

Kolego a jaki masz komputer??? no i wtryski??? Ja mam wtryskiwacze hanna, komputer StagIII-byłem dzisiaj u takiego gościa co sie zna na takich rzeczach to powiedział mi że prawdopodobnie stagIII nawala:( żebym wymienił na Techa... i nie wiem co robic..:( Jeden mówi wymień reduktor drugi komputer załamka:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeszcze jedno podejrzenie...chodzi o zapętlanie wtrysków benzynowych...ale musiał byś nagrać *.osc z jazdy i podesłać mi na pw to ci powiem dokładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kolego na 90%teraz jestem pewien że tu właśnie o to zapętlanie wtrysków benzynowych chodzi.... byłem u kolegi z forum A4 tzw.Nosp no i podpiął itp i tez stwierdził że tu chodzi o zapętlanie wtrysków benzynowych... powiedział mi żebym zmienił komputer ale nie jest pewien na 100% że tu o to chodzi:(... jak na razie wstrzymałem się z wymianą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu wgrany program jest kaszaniasty...żeby nie zmieniać kompa gazowego kup wtryski benzynowe i większej wydajności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo przypuszczeń, mało konkretów.

1.8T po chipie ma jeździć również na gazie, jeśli ten jest na dobrych komponentach i dobrze wyregulowany.

Gazownik nie ma za wiele do powiedzenia.

Tak na logikę: jeśli reduktor nie wydala to jaki jest sens podłączać 2 wyjścia do tego reduktora, przecież to nic nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wtryski są na pewno dobre są założone zielone albo niebieskie nie pamietam dokładnie jakie... instalacja jest poprowadzona miedzią 8mm wiec to też jest oki... Pozostaje według mnie zmienić reduktor na jakiś mocniejszy albo komputer bo może rzeczywiście zapętla wtryski benzynowe.... bo z tego co wiem to program mi zmieniali kilka razy i lipa...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez pliku *.OSC to znaczy zapisu z jazdy to możemy sobie dyskutować i nic konkretnego nie wymyślimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym chciał zobaczyć ustawienia Staga bo pewno tam jest bałagan, na 180koni ten reduktor powinien dać radę ale może być tak że tłoczek się zatarł bo to się zdarzało w nich trzeba zobaczyć czy w ogóle reguluje ciśnienie gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy powiem tak...pare dni temu przypadkiem podpiąłem moje audi pod kompa i wyskoczyl błąd''przepływomierz" od razu pomyślałem że od tego tak mi ten gaz warjował itp.Pojechałem kupiłem nowy ale nie orginalny/ale mam gwarancje.wymieniłem sam podpiałem pod kompa znowu zero błedów.Potem do gazownika powiedzialem mu o tym itp podpiął sie pod kompa i znowu jezdzłem z nim i probował mi to ustawic po około 40 minutach mu się to udało.Autko super sie zbierało czuc bylo tą moc ucieszyłem się że problem gazu mam za sobą.Pojeżdziłem pare dni i Wczoraj zauważyłem że znowu go muli przycina sie gaz itp...znowu sie załamałem...Jak ustawial mi gaz ostatnio to podkreślam nie zauważyl gazownik spadku ciśnienia w reduktorze i linie na wykresie pokrywały się idealnie sam widziałem... I znowu jestem w kropce:(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnij kompa znów i zobacz błąd zaadaptowałeś nowa przepływke .A czy to mulenie to na pb i gazie czy tylko na gazie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaadaptowałeś nowa przepływke

???????????????

bez screenów ze STAGA nikt więcej sensownego ci nie powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...