Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

telefon nokia n95 8gb z zainstalowanym programikiem do kontakow i najnowszym softem - mimo to nie sciaga kontaktow - poradzil sobie ktos z tym telefonem ?

O ile dobrze pamiętam, to programik działa z modułem BT, ale dopiero od wersji z literką Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

B7 skoro tylko jedna rolka od glośności ma mi dzialać, czy potwierdzasz to ?

tego nie potwierdzam ;) od poczatku dzialaly mi obie rolki

moze VIRUS01 cos podpowie bo jest oblatany jesli chodzi o kodowanie :wink4:

O ile dobrze pamiętam, to programik działa z modułem BT, ale dopiero od wersji z literką Q.

modul n jest nowszy od q takze teoretycznie powinno grac :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie :). Ja niestety mam z literką D, ale... pozbyłem się Nokii, zakupiłem HTC i teraz wszystko śmiga, tak jak powinno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat, gdyż szukam już od paru dni i nic nie mogę znaleźć.

Czy jest możliwość wykorzystania modułu Bluetooth do innego radia aniżeli fabryczne ?? Zmieniłem radyjko Concert na Pioneera, niestety moduł Bluetooth do niego to koszt ca. 500zl :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabryczny do fabrycznego radia :wink4:

kontakty jednak smigaja (n95 8gb) :>

nie ma polskich liter na fisie ale i tak jest super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie potrzebuje rady.Chodzi o to ze po zainstalawaniu BT generalnie wszystko smiga z wyjatkiem mikrofonu.Podczas rozmowy slychac rozmowce radyjko sie scisza cala ksiazka i polaczenia sa na rns-e ale mnie niestety rozmowca nie slyszy.Gdzie szukac przyczyny?

Dodam ze mikrofon jest ok. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie potrzebuje rady.Chodzi o to ze po zainstalawaniu BT generalnie wszystko smiga z wyjatkiem mikrofonu.Podczas rozmowy slychac rozmowce radyjko sie scisza cala ksiazka i polaczenia sa na rns-e ale mnie niestety rozmowca nie slyszy.Gdzie szukac przyczyny?

Dodam ze mikrofon jest ok. :hi:

RNS-E fabryczny czy dokładany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...rns-e dokładany , wszystko skodowane jak trzeba. W rns-e sofcik z sdsem , może trzeba mikrofon puścić przez rnsa??? choć w bt kodowanie normalne a nie na obsługe głosową :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..nie no niemiał też dokładka, dziś podłączymy drugi moze blutek zwalony :mysli:

..jeszcze tylko wiązka może być zwalona ale to już wyjaśni podmiana bt

tak dla wyjaśnienia :przebiegly:

to jednak bt pierdziknoł malutki kondensatorek w scieżce przy mikrofonie i dlatego mic nie działa :wallbash:

ale można to obejść i podłączyć mic przez rnsa (oczywiście mając sds i kodując bt pod sdsa) wtedy wszystko chula i błąd mic znika :notworthy:[br]Dopisany: 30 Grudzień 2010, 10:09_________________________________________________

Czy ktoś z Was orientuje się jak przyciszyć oryginalny dzwonek i sygnał sparowania tel. z RNS-E? Podobno trzeba zmienić wartości w jakimś kanale, ale którym? :kwasny:

trochszke bawiłem sie ostatnio bt i teraz mam fajnie cichutki dzwięk sparowania

nie wiem dokładnie który kanał za to odpowiada ale sprubójcie ustawic kanaly tak ja mam

128,0,N/A,N/A,N/A,N/A,

129,6,N/A,N/A,N/A,N/A,

130,3,N/A,N/A,N/A,N/A,

131,0,N/A,N/A,N/A,N/A,

132,,ERROR:,Channel 132,Not,Available,

133,1,N/A,N/A,N/A,N/A,

134,0,N/A,N/A,N/A,N/A,

135,1234,N/A,N/A,N/A,N/A,

136,89,N/A,N/A,N/A,N/A,

137,5,N/A,N/A,N/A,N/A,

dajcie znać czy coś to zmieniło :cool1:

-> Kanal 130 (Verzögerungszeit)

Verzögerungszeit der Audiokomponenten zur Kompensation akustischer Laufzeiten (Vermeidung von Echos).

Wertebereich: 0 - 12 ms zdaje sie że toten kanał :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pytanka

1. Gdzie znajde zasilanie w kostkach radia, ale takie, ktore dziala po wlaczeniu radia. Chcialbym podlaczyc BT pod zasilanie po "wstaniu" radia. Mozna podlaczyc pod kostke zasilania zmieniarki? ktory to dokladnie pin?

2. czy do radia dochodzi linia diagnostyczna? Czy tam moge sie wpiac z linia diagnostyczna od BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pytanka

1. Gdzie znajde zasilanie w kostkach radia, ale takie, ktore dziala po wlaczeniu radia. Chcialbym podlaczyc BT pod zasilanie po "wstaniu" radia. Mozna podlaczyc pod kostke zasilania zmieniarki? ktory to dokladnie pin?

2. czy do radia dochodzi linia diagnostyczna? Czy tam moge sie wpiac z linia diagnostyczna od BT?

1)nie kombinuj z tym plusem , bt i tak działa po canach czyli po wyjęciu kluczyków ze stacyjki i wygaśnięciu canów bt sie rozłancza i nie pobiera prądu(oczywiście rozmawiamy o fabrycznym bt) w momencie przekręcenia stacyjki bt znów sie budzi więc bez sensu szukać plusa po stacyjce czy coś takiego , podepnij go pod plus przychodzący do radia i będzie git :good:

2)do radia dochodzzi diagnostyka i tam możesz śmiało podpinać bt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pytanka

1. Gdzie znajde zasilanie w kostkach radia, ale takie, ktore dziala po wlaczeniu radia. Chcialbym podlaczyc BT pod zasilanie po "wstaniu" radia. Mozna podlaczyc pod kostke zasilania zmieniarki? ktory to dokladnie pin?

2. czy do radia dochodzi linia diagnostyczna? Czy tam moge sie wpiac z linia diagnostyczna od BT?

1)nie kombinuj z tym plusem , bt i tak działa po canach czyli po wyjęciu kluczyków ze stacyjki i wygaśnięciu canów bt sie rozłancza i nie pobiera prądu(oczywiście rozmawiamy o fabrycznym bt) w momencie przekręcenia stacyjki bt znów sie budzi więc bez sensu szukać plusa po stacyjce czy coś takiego , podepnij go pod plus przychodzący do radia i będzie git :good:

2)do radia dochodzzi diagnostyka i tam możesz śmiało podpinać bt

Dziekuje za info :notworthy: Tak zrobie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł w wersji N i wszystko fajnie działa poza tym, że czasami po pobraniu książki znika ona w czasie od 10min - 1h i zostają tylko numery wybrane (czasami nieodebrane) bez nazw, same numery. Ma ktoś pomysł ocb ? Telefon to 5800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[br]Dopisany: 30 Grudzień 2010, 10:09_________________________________________________

Czy ktoś z Was orientuje się jak przyciszyć oryginalny dzwonek i sygnał sparowania tel. z RNS-E? Podobno trzeba zmienić wartości w jakimś kanale, ale którym? :kwasny:

trochszke bawiłem sie ostatnio bt i teraz mam fajnie cichutki dzwięk sparowania

nie wiem dokładnie który kanał za to odpowiada ale sprubójcie ustawic kanaly tak ja mam

128,0,N/A,N/A,N/A,N/A,

129,6,N/A,N/A,N/A,N/A,

130,3,N/A,N/A,N/A,N/A,

131,0,N/A,N/A,N/A,N/A,

132,,ERROR:,Channel 132,Not,Available,

133,1,N/A,N/A,N/A,N/A,

134,0,N/A,N/A,N/A,N/A,

135,1234,N/A,N/A,N/A,N/A,

136,89,N/A,N/A,N/A,N/A,

137,5,N/A,N/A,N/A,N/A,

dajcie znać czy coś to zmieniło :cool1:

-> Kanal 130 (Verzögerungszeit)

Verzögerungszeit der Audiokomponenten zur Kompensation akustischer Laufzeiten (Vermeidung von Echos).

Wertebereich: 0 - 12 ms zdaje sie że toten kanał :mysli:

no dziś sprawdzałem te kanały - miałem dokładnie takie wartości jak podałeś a gong jest dalej dość mocno słyszalny. Przestawiałem nie wiem czy wszystkie ale większość i różnicy nie zauważyłem.

kanał 130 to chyba jakieś opóźnienie dźwięku by poprawić akustykę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Kanal 130 (Verzögerungszeit)

Verzögerungszeit der Audiokomponenten zur Kompensation akustischer Laufzeiten (Vermeidung von Echos).

Wertebereich: 0 - 12 ms zdaje sie że toten kanał mysli

Kanał 130 (czas opóźnienia)

opóźnienie audi komponentów do kompensaty akustycznych czasów (uniaknie echa)

zakres obszaru 0-12 ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko Panowie.

Miałem/Mam ORI instalację BT. Zmieniłem sam moduł z ... D na ... Q i póki co nie podpiąłem kabla do RNSe i mikrofonu w przyszłości chcę to zrobić (uruchomienie pełnej funkcjonalności BT oraz SDS) ale na tą chwilę chcę uzyskać zwykłą funkjonalność BT czyli to co miałem wcześniej (odbieranie/kończenie rozmowy) z czym teraz jest problem... Po wymianie samego modułu bez zmiany kabli, etc. połączenie z BT jest (sygnał dźwiękowy mówiący o połączeniu, info o połączeniu na Fisie oraz w telefonie) natomiast w RNSE brak ikonki... Jeśli dzwonię na telefon BT się rozłącza... :disgust: Czy na zwykłym okablowaniu ten Moduł wogóle nie ruszy? :mysli: Dzisiaj wieczorem będę miał dostęp do VCDSa i prosiłbym ewentualnie o kodowanie. Jeśli było to mnie nie linczujcie. :wink4:

Dzięki! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko Panowie.

Miałem/Mam ORI instalację BT. Zmieniłem sam moduł z ... D na ... Q i póki co nie podpiąłem kabla do RNSe i mikrofonu w przyszłości chcę to zrobić (uruchomienie pełnej funkcjonalności BT oraz SDS) ale na tą chwilę chcę uzyskać zwykłą funkjonalność BT czyli to co miałem wcześniej (odbieranie/kończenie rozmowy) z czym teraz jest problem... Po wymianie samego modułu bez zmiany kabli, etc. połączenie z BT jest (sygnał dźwiękowy mówiący o połączeniu, info o połączeniu na Fisie oraz w telefonie) natomiast w RNSE brak ikonki... Jeśli dzwonię na telefon BT się rozłącza... :disgust: Czy na zwykłym okablowaniu ten Moduł wogóle nie ruszy? :mysli: Dzisiaj wieczorem będę miał dostęp do VCDSa i prosiłbym ewentualnie o kodowanie. Jeśli było to mnie nie linczujcie. :wink4:

Dzięki! :hi:

przecież Ci tłumaczyłem że VCDS Ci kodowanie podpowie...

Trzeba porównać kable wejścia i wyjścia w przypadku modułu low/high

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj dopiero będę coś próbował na VCDSie ogarnąć. :evil: Myślisz, że może być coś inaczej z wejściem/wyjściem analizując podłaczenie modułu BT LOW & HIGH? :mysli: Tak jak pisałem wyżej - połączenie jest ale do czasu - samo się rozłącza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...