Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie montażu tego modułu, tylko mam 2 pytania: na zdjęciu 1 co to jest za kabelek ? dochodzi on do modułu BT, ale nigdzie nie pasuje, domyślam się, że to jakieś zasilanie czy coś ? jeśli tak to gdzie to podpiąć ? dodam, że po podpięciu wszystkiego poza tym kabelkiem, kablekami od mic i diagnose, nic w RNS się nie zmieniło...

Drugie pytanie: mic in (-) wpinam do C1, mic in (+) wpinam do C7, a K diagnose wpianm do B5 ? wolę mieć pewność zanim coś pomieszam :) i czy kabelki od mic wpinamy równolegle, czy wypinamy przewody z wtyczki i łączymy z tymi od nowej wiązki ? dodam, że w aucie jest ori zestaw nokii :hi:

20100708184.jpg

Uploaded with ImageShack.us

20100708190.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jestem na etapie montażu tego modułu, tylko mam 2 pytania: na zdjęciu 1 co to jest za kabelek ? dochodzi on do modułu BT, ale nigdzie nie pasuje, domyślam się, że to jakieś zasilanie czy coś ? jeśli tak to gdzie to podpiąć ? dodam, że po podpięciu wszystkiego poza tym kabelkiem, kablekami od mic i diagnose, nic w RNS się nie zmieniło...

Drugie pytanie: mic in (-) wpinam do C1, mic in (+) wpinam do C7, a K diagnose wpianm do B5 ? wolę mieć pewność zanim coś pomieszam :) i czy kabelki od mic wpinamy równolegle, czy wypinamy przewody z wtyczki i łączymy z tymi od nowej wiązki ? dodam, że w aucie jest ori zestaw nokii :hi:

20100708184.jpg

Uploaded with ImageShack.us

20100708190.jpg

Uploaded with ImageShack.us

...to co zostało Ci na 1 zdjęciu to wyjście z bt na mikrofon mikrofon nie leci do rnsa(chyba że rzeżbisz odrazu sds) tylko do modułu bt

jeśli chodzi o ten opis podłączeń to wszystko sie zgadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem, że po założeniu RNS-E podczas parowania bluetooth mam strasznie głośny sygnał informujący o podłączeniu/rozłączeniu modułu. Jest jakaś możliwość przyciszenia tego dźwięku? Sama rozmowa jest regulowana potencjometrem ale jak zmienić głośność tego dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do podłączenia RNS-E zamiast Symphony II i mam pytanie odnośnie modułu bluetooth.

Rozumiem że moduł bluetooth podłącza się do RNS-E kablem który można kupić np ze sklepu Naviservice. Ja mam pytanie czy potrzebuje taki kabel. Aktualnie mam moduł bluetooth, nawigacje BNS 4.2 i łącze się z telefonem i mam kontakty na FIS i sterowanie z kierownicy.

Czyli jak rozumiem jakiś kabel mam i gdzieś on jest podłączony. Pytanie czy do nawigacji BNS 4.2 i wtedy do radia, czy bezpośrednio do symphony II. Jeżeli do nawigacji to można by odłączyć kostkę, zmostkowac jakieś piny aby kable z bluetooth przychodzące do navi skierować w kable idące od navi do radia i odpowiednio je podłączyć do RNS-E. Jeżeli bluetooth jest podłączony bezpośrednio do symphony, bez nawigacji to chyba kłopot z głowy, nie potrzebuje specjalnego dodatkowego kabla??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów/Panie

Jestem w trakcie montażu samego modułu BT, króry współpracowac ma mi z radiem concert /narazie bez kierownicy MF/, i szukam podpowiedzi jak dokonać adaptacji /kodowania/ powstałego układu aby był sprawny. Mam vaga 311 wiec podpowiedzi nie mam skąd wziąć, zapytalem kilku Kolegów na forum o wskazówki, ale może ktoś w tej materii przerabiał problem.

Narazie odbieranie odbywało by się poprzez tel. tak sobie to wyobrażam.

Osoby posiadające wiedzę w tym temacie bardzo bym prosił o pomoc w dokończeniu zadania.

i jeszcze jedno pytanie gdzie podpiąć czarny kabel?

3LgHS.jpg

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów/Panie

Jestem w trakcie montażu samego modułu BT, króry współpracowac ma mi z radiem concert /narazie bez kierownicy MF/, i szukam podpowiedzi jak dokonać adaptacji /kodowania/ powstałego układu aby był sprawny. Mam vaga 311 wiec podpowiedzi nie mam skąd wziąć, zapytalem kilku Kolegów na forum o wskazówki, ale może ktoś w tej materii przerabiał problem.

Narazie odbieranie odbywało by się poprzez tel. tak sobie to wyobrażam.

Osoby posiadające wiedzę w tym temacie bardzo bym prosił o pomoc w dokończeniu zadania.

i jeszcze jedno pytanie gdzie podpiąć czarny kabel?

3LgHS.jpg

z góry dziękuję

napisz na priv do Boserona, on przerabiał temat :wink4:

_________________________________________________

a gdzie kupiłeś kabel pod concerta :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów/Panie

Jestem w trakcie montażu samego modułu BT, króry współpracowac ma mi z radiem concert /narazie bez kierownicy MF/, i szukam podpowiedzi jak dokonać adaptacji /kodowania/ powstałego układu aby był sprawny. Mam vaga 311 wiec podpowiedzi nie mam skąd wziąć, zapytalem kilku Kolegów na forum o wskazówki, ale może ktoś w tej materii przerabiał problem.

Narazie odbieranie odbywało by się poprzez tel. tak sobie to wyobrażam.

Osoby posiadające wiedzę w tym temacie bardzo bym prosił o pomoc w dokończeniu zadania.

i jeszcze jedno pytanie gdzie podpiąć czarny kabel?

3LgHS.jpg

z góry dziękuję

napisz na priv do Boserona, on przerabiał temat :wink4:

_________________________________________________

a gdzie kupiłeś kabel pod concerta :?:

http://www.carsystems.pl/pages/pl/top-menu/home.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego lemak , mógłbym Ci doradzić w montażu kierownicy Multi i manetki tempomatu bo to robiłem u siebie ale modułu BT nie zakładałem.

Siemian i Kerczi mają BT to wiem napewno bo ciągle coś rezają :wink4: zagadaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów/Panie

Jestem w trakcie montażu samego modułu BT, króry współpracowac ma mi z radiem concert /narazie bez kierownicy MF/, i szukam podpowiedzi jak dokonać adaptacji /kodowania/ powstałego układu aby był sprawny. Mam vaga 311 wiec podpowiedzi nie mam skąd wziąć, zapytalem kilku Kolegów na forum o wskazówki, ale może ktoś w tej materii przerabiał problem.

Narazie odbieranie odbywało by się poprzez tel. tak sobie to wyobrażam.

Osoby posiadające wiedzę w tym temacie bardzo bym prosił o pomoc w dokończeniu zadania.

i jeszcze jedno pytanie gdzie podpiąć czarny kabel?

3LgHS.jpg

A jak będzie w kwesti podłączenia ?

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO, masę podpinasz tam gdzie zaznaczyłeś zieloną strzałką - DWA GND to pin, który podłącza się do instalacji alarmowej.

Jeśli chodzi o kodowanie - nie mam rozpiski dla BT w wersji Basic. Jeśli chodzi o Symphony wygląda to następująco:

?xxxx: Opcje

+1 = Głośniki z przodu: diagnostyka wyłączona

x?xxx: Charakterystyka dźwięku (auta do rocznika modelowego 2001 włącznie)

0 = Liniowa (wszystkie radia)

x?xxx: Charakterystyka dźwięku (auta od rocznika modelowego 2002)

0 = dla wszystkich pozostałych modeli nadwozia i wszystkie radia Chorus

1 = dla A4 (8E)

2 = dla A6 (4B) i A2

3 = A4 Cabriolet (8H)

4 = TT (8N)

5 = A3 (8L)

xx?xx: Fader / BOSE / Wzmacniacz

+1 = Ekran Fadera wyłączony

+2 = Ekran BOSE włączony

+ 4 = Wyciszaj wzmacniacz gdy użyty zostaje telefon

xxx?x: Opcje Instalacji I

+1 = Nawigacja

+2 = Telefon

+4 = Obsługa głosowa

xxxx?: Opcje Instalacji II

+1 = Antena Diversity

+2 = Zmieniarka CD

+4 = Kierownica wielofunkcyjna

Jeśli się nie mylę, zmieniasz w swoim kodowaniu tylko wartość przedostatniego bitu z 0 na 2 tak aby sterownik radia zobaczył moduł BT.

Zaraz poszukam czegoś do Basic BT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BART-S obecnie mam 10001, [kieraownica zwykła bez MF, A4B6 8E, radio concert II]

wg wzoru kóry podałes powinienem ustawić wartość 10142, ale istniejąca wartość wynosi 10001, a patrząc na ostatni wers "Jeśli się nie mylę, zmieniasz w swoim kodowaniu tylko wartość przedostatniego bitu z 0 na 2 tak aby sterownik radia zobaczył moduł BT." pownienem ustawić 10021.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z A6 C5 - nie mam pojęcia czy się zgadza. Przydał by się ktoś z Basic BT i nowszym VAGiem aby sprawdzić podpowiedzi kodowania...

000?xxx: Nadwozie

0 - A3

1 - A4

2 - A5 (B5)

3 - A8

4 - A2

5 - A4 (B6)

000x?xx: Obsługa głosowa / Kierownica wielofunkcyjna

0 – bez obsługi głosowej i kierownicy wielofunkcyjnej

1 – bez obsługi głosowej z kierownicą wielofunkcyjną

3 – z obsługą głosową i kierownicą wielofunkcyjną

000xx?x: Nawigacja

0 – bez nawigacji

1 – Nav III

2 – Nav II-D

3 – Nav IV

000xxx?: Radio

1 – bez radia

2 – Radio (CAN)

3 – Radio z BOSE (CAN)

4 – Radio/Nav II-D (bez CAN)

5 – Radio/Nav II-D (CAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z modułami wcześniejszymi, ale ja z modułem H BT u siebie w aucie, nie mogłem sie połączyć ani vagiem 3.11 ani 4.09, dopiero Hex-em poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru lat używałem telefonów Nokia z symbianem. Zainstalowany w audi moduł BT z literką D (o ile dobrze pamiętam). Ograniczona funkcjonalność (brak wyświetlania książki na FIS). Zastanawiałem się już nad wymianą modułu. Skusiłem się na telefon HTC z androidem na pokładzie i... jakie miłe zaskoczenie. Jest książka na fis. Nie miałem czasu dokładnie sprawdzić poprawności działania reszty funkcji, ale wygląda na to, że o wymianie modułu mogę zapomnieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skad wziołeś info ze ograniczona funkcjonalnosc to brak ksiazki na fisie? bzdura

d zawsze czytal ksiazke na fisie miales tylko dziwne telefony i tyle.

lemak miales napisac co i jak pozatym mowilem ci ze 3.11 sie nie polaczysz dopiero HEX-em [br]Dopisany: 15 Sierpień 2010, 15:00_________________________________________________mala wzmianka na temat dzialania np modulu F i Q , f nieodgryuwa melodi dzwonka telelfonu tylko majkis juz fabnryczny dzwonek wew. natomiast Q gra to co mamy w telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że moduł D ma ograniczoną funkcjonalność, tylko że współpraca moich symbianowych Nokii ( dotyczy to również Omnii II) z modułem BT miała ograniczoną funcjonalność. Z androidem jest lepiej, ale potrafi czasem zerwać połączenie.

Z tymi dzwonkami, to zależy chyba nie tylko od modułu. Moduł D współpracując z Nokią odgrywał dzwonek z telefonu, a teraz współpracując z HTC odgrywa swój wewnętrzny dzwonek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja mam inny problem. Dopóki używałem telefonu Asus P535 wszystko śmigało. Ostatnio zmieniłem na HTC Touch Pro2 i d*pa. Połączenia wychodzące są ok a przychodzące nie. Nie słyszę rozmówcy a on mnie słyszy. Wiecie co to może być? HTC stoi na WM6.5, nie mam kiery z MF, odbieram i wykonuję połączenia z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...