Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak wyjmę fotel zobaczę czy jest czy muszę zrywać wykładzinę ?

Zrywac - brzmi groznie, wystarczy sciagnac plasitkowy prog, podwazyc dywan i zobaczyc, jak malo to owszem mozna wyciagnac fotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjmę fotel zobaczę czy jest czy muszę zrywać wykładzinę ?

Zrywac - brzmi groznie, wystarczy sciagnac plasitkowy prog, podwazyc dywan i zobaczyc, jak malo to owszem mozna wyciagnac fotel.

Nawet fotela nie trzeba wyciągać. Wystarczy odkręcić 4 śruby końcówką spline 10 lub 12 nie pamiętam rozmiaru, odłączyć wtyczki fotela i można bo oprzeć o tylną kanapę. Daje to komfortowy dostęp do wykładziny w tym miejscu. Później ściągamy osłonę progu szarpiąc ku górze. Są 3 zaczepy na wcisk. I już będzie dostęp do miejsca gdzie BT lub telefon lub jakaś chyba zaślepka powinna być (ja miałem puszkę z modułem telefonu nokia, wywaliłem moduł i dałem BT + kabelki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za schowkiem sie montuje bo szybciej, fabrycznie pod wykladzina, jesli vcds sie nie laczy nie znaczy od razu ze go nie ma, moze by padniety lub zalany.

Sent from my E6853 using Tapatalk

Również kabel może być słaby i się nie połączy

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że BT jest w samochodzie :)

Tak jak podpowiedzieliście podłączyłem VCDS-a próbowałem się połączyć z 77 i bardzo długo się próbowało łączyć finalnie nie połączyło się ale dało do myślenia.

Spróbowałem raz jeszcze sparować telefon i się udało działa ale......

Ja mogę zadzwonić rozmówca mnie słyszy a ja jego ledwo ledwo podgłaszanie nic nie daje ciąge jest bardzo bardzo cicho co z tym można zrobić ?

Jak ktoś do mnie dzwoni to nie dzwoni w głośnikach tylko dzwoni telefon nie mogę odebrać tylko muszę odebrać na telefonie i rozmawiać na telefonie jak można to zmienić żeby dzwoniło nie na telefon a na radio ?

i najgorsze jak próbuje się połączyć z kanałem 77 żeby coś pozmieniać to mam błąd " Too Many Communications Errors to Continue" jak zatem mogę wejść do kanału 77 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś masz strasznie namieszane bo miałem już przypadek ze moduł nie działał ale to wogule łączności nie było. Jak nie masz lepszego kabla to musisz zajrzeć do modułu

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skoro łączy się z telefonem znaczy działa ? dlaczego nie chce połączyć się z VCDS-em ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie trochę dziwne to twoje połączenie przy Ori zestawie

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Bo słaby kabel

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b6 / b7 połączenie domyślnie jest ustawione przez k-line, sprawdź czy łączy Cię z radiem i czy tam nie ma jakichś błędów [bo teoretycznie kable BT ida przez radio]

Skoro piszesz, że problemy z odsłuchem dzwoniącego są sprawdź vcds'em błędy w autoscanie całego samochodu.

Warto będzie może jednak podnieść dywan i sprawdzić numer modułu, może jest bardzo starusieńki i tu prawdopodobnie tkwi problem.

Edytowane przez kaned84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był stary nie zaciągnął by mi kontaktów a tutaj działa wszystko zaciągnęło kontakty do rnsa na fisie widzę kontakt do którego dzwonię obsługa z multikiery chodzi tylko jest bardzo cicho nie mogę tego podgłośnić a jak próbuje się podpiąć kablem to Too Many Communications Errors to Continue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś radio? Błędy są? Może jak je usuniesz będzie coś więcej wiadomo, sterownik BT możesz mieć też uszkodzony, bądź problem tkwi w instalacji/kablac. Skoro problem jest z samym podgłaśnianiem rozmowy, to ma to również związek z radiem.

Edytowane przez kaned84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u magika który podpiął się oryginalnym kablem bez problemu nigdzie żadnych błędów.

moduł BT mam z literką H wszystko śmiga jak należy.

Tylko jeden problem podgłośnił mi rozmowy przez VCDS na 6 czyli najwięcej jak się da i nic się nie zmieniło ciągle jest tak cicho jak wcześniej.

Czy ma ktoś pomysł jak podgłośnić rozmowy w RNS-E ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz jednak kabel, a z tym podglasnianiem to moze byc albo wiazka albo modul

Sent from my E6853 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo RNS-E... bo za jego sprawą przecież się pogłaśnia i ścisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w waszych rns-e można podgłośnić rozmowę podczas jej trwania ? Czy tylko poprzez VCDS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w aucie jest concert 2+, podglasniam i sciszam rolka glosnosci na kierownicy badz pokretlem glosnosci w radiu, w rnse pewnie zasada ta sama...

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie powinno być dlatego mysle ze masz cos nie tak w wiazce albo module

Sent from my E6853 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...