Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

No tak właśnie powinno być dlatego mysle ze masz cos nie tak w wiazce albo module

Sent from my E6853 using Tapatalk

Albo w RNSE, pamietajcie ze kabke z modulu jeca przez rnse/radio...

Wysłane z mojego HTC One M9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie mam pomysłu jak to ugryźć wogóle muszę znów szukać jakiegoś magika :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pomysłu jak to ugryźć wogóle muszę znów szukać jakiegoś magika :(

A próbowałeś podczas rozmowy przez zestaw, po prostu zwiększyć głośność rozmowy bezpośrednio w telefonie? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w telefonie ma ustawione czy nie to i tak z kierownicy powinien miec możliwość regulacji jeśli nie ma to coś się nie zgrywa, raz mialem taki przypadek to po podmianie modulu bylo juz lepiej

Sent from my E6853 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszędzie już próbowałem zwiększyć głośność ;)

Siema nie wiem czy coś wniosę do dyskusji ,ale też właśnie jestem po montażu zestawu BT w aucie i działa mi wszystko bezproblemowo, ale co do Twojego przypadku sprawdź może na początku czy moduł kierownicy masz zakodowany na wersję multi/tel/obsługa głosu czy tylko multi może tu jest problem, chodź z drugiej strony mógłbyś regulować głośność gałką od radia.... Masz RNS-a? jakie masz w nim kodowanie? Moduł BT też można sobie adoptować jego kanały zaczynają się od 128 z tego co pamiętam i jest tam kilka opcji do zmiany może tam tkwi problem .

Ja mam b prosty kabel od viakena i łączy się z modułem Q bez problemu choć czas łączenia jest o połowę dłuższy niż z innymi sterownikami w aucie.

Edytowane przez MichałA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam w moim aucie następujący problem - brak wyświetlania szczegółów prowadzonej rozmowy i książki telefonicznej w FIS-ie (jest tylko napis Phone podczas rozmowy, oraz napis Speak podczas obsługi głosowej). Jednostka sterująca to RNS-e PU (led z Exeo) współpracująca z kierownicą multi z Audi TT (8J0), natomiast moduł bluetooth 8P0 862 335 AA lub 8P1 862 335 (nie pamiętam dokładnie, który z tych 2 ale jest z 2011 r). Kodowanie jest zgodne z instrukcją z początku tematu. Nie mam jeszcze podłączonego mikrofonu do Rns-e, tylko normalnie do modułu - SDS w planach. Proszę o podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam w moim aucie następujący problem - brak wyświetlania szczegółów prowadzonej rozmowy i książki telefonicznej w FIS-ie (jest tylko napis Phone podczas rozmowy, oraz napis Speak podczas obsługi głosowej). Jednostka sterująca to RNS-e PU (led z Exeo) współpracująca z kierownicą multi z Audi TT (8J0), natomiast moduł bluetooth 8P0 862 335 AA lub 8P1 862 335 (nie pamiętam dokładnie, który z tych 2 ale jest z 2011 r). Kodowanie jest zgodne z instrukcją z początku tematu. Nie mam jeszcze podłączonego mikrofonu do Rns-e, tylko normalnie do modułu - SDS w planach. Proszę o podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Miałem ten sam problem. Dodaj +2 w adaptacji licznika w kanale 62 i będzie :thumbup1:

STG 17 (Instrument cluster) -> Adaptation -> Function 10 -> Channel 62

+01 - Radio

+02 - Telefon

+04 - Navigation

+08 - Telematics

+16 - Instrument Cluster

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek. Pomogło

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie. Mam szybkie pytanie...

Potrzebuje znaleźć do siebie wtyczke pod moduł bt, macie jej numer? A może gdzieś zalega któremuś z Was? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moze ktos wie jak vagiem wylaczyc telefon po usunieciu oryginalnego zestawu wyskakuje blad brak komunikacji czy jest mozliwosc go wylaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś telefon w tunelu ? np taką fajną fikuśną nokię?
Pod nogami pasażera z przodu jest moduł. Musisz go wypiąć i usunąć najlepiej z auta. Później w module kierownicy jak masz multifunkcję usunąć, z radia chyba też z kodowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam multikierę z RS5 (przycisk mode i SDS, rolki jak w B7) oraz navi RNS-D + bose. Nie mam instlaacji do telefonu.

Rolka głośności działa. Druga rolka oczywiście nie jak to w RNS-D.

Pytanko:

Czy mogę dołożyć moduł BT i będzie działał z kierownicy normalnie i na FISie bedzie wszystko, czy muszę mieć RNS-E?

Przycisk mode w tej chwili nie reaguje, nawet po zakodowaniu telefonu w navi i zegarach, nie wiem cyz nie powinno reagować pisząc, że funkcja nie obsługiwana czy coś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powinno działać nawet na zwykłym concercie 1DIN

uuuuuaaaaa super :)

dzięki za info

to pora zapolować na moduł Q albo 8P1 ;-)

Dam znać czy faktycznie tak jest

Czyli mając już bluetooth i wymieniając potem RNS-D na RNS-E zyskam jedynie:

- obsługę lewej rolki w radiu/CD/SD

- powtórzenie komunikatu navi z prawej rolki

- zasięg telefonu na wyświetlaczu radia

- możliwość wybrania numeru z radia

- ewentualnie SDS

czy coś jeszcze?

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...