Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiej lampce? W telefonie słychać tylko szum, jednak nie słychać tego co mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam problem, posiadam dołożone rnse, bluetooth z koncówką "C" i kiere multi z B6. Problem w tym, że nie wyświetla kontaktów na fisie (wyświetla je tylko na Rnse). Gdy ktoś dzwoni to wyświetla na rnse nazwę kontaktu, a na fis tylko napis phone. Domyślam się, że popełniłem błąd gdzieś w kodowaniu, tylko nie wiem za bardzo w którym miejscu. Ma ktoś jakiś pomysł?

Edytowane przez tomek1988r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, radio concer 2+ bluetooth koncowka q multi z b7, paruje, odbiera i odrzuca polaczenia, glosowa ksiazka dziala bez problemu, jednak na fisie brak ksiazki z telefonu, przycisniecie na kierownicy "mode" nic nie daje... przed montazem bt wyskakiwal komunikat no function.
W czym moze byc problem? Kodowanie czy cos z telem (htc one m9 ksiazka ok 800 wpisow)?

Dodam tylko, że jak dzwonię/ktoś dzwoni na radiu i na Fis'ie wyświetla sie PHONE...

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kaned84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, radio concer 2+ bluetooth koncowka q multi z b7, paruje, odbiera i odrzuca polaczenia, glosowa ksiazka dziala bez problemu, jednak na fisie brak ksiazki z telefonu, przycisniecie na kierownicy "mode" nic nie daje... przed montazem bt wyskakiwal komunikat no function.

W czym moze byc problem? Kodowanie czy cos z telem (htc one m9 ksiazka ok 800 wpisow)?

Dodam tylko, że jak dzwonię/ktoś dzwoni na radiu i na Fis'ie wyświetla sie PHONE...

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Miałem ten sam problem. Dodaj +2 w adaptacji licznika w kanale 62 i będzie :thumbup1:

STG 17 (Instrument cluster) -> Adaptation -> Function 10 -> Channel 62

+01 - Radio

+02 - Telefon

+04 - Navigation

+08 - Telematics

+16 - Instrument Cluster

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, jednak instalacje w nocy czasem powodują, że człowiek coś może pominąć, po wciśnięciu mode na kierownicy pojawia się lista nazwisk.

Jest jakieś rozróżnienie na zasadzie menu - ostatnie odebrane/wykonane/lista telefonów, czy to razem w kupie po prostu jest - czy takie bajery tylko z RNS-E?

Edytowane przez kaned84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, radio concer 2+ bluetooth koncowka q multi z b7, paruje, odbiera i odrzuca polaczenia, glosowa ksiazka dziala bez problemu, jednak na fisie brak ksiazki z telefonu, przycisniecie na kierownicy "mode" nic nie daje... przed montazem bt wyskakiwal komunikat no function.

W czym moze byc problem? Kodowanie czy cos z telem (htc one m9 ksiazka ok 800 wpisow)?

Dodam tylko, że jak dzwonię/ktoś dzwoni na radiu i na Fis'ie wyświetla sie PHONE...

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Miałem ten sam problem. Dodaj +2 w adaptacji licznika w kanale 62 i będzie :thumbup1:

STG 17 (Instrument cluster) -> Adaptation -> Function 10 -> Channel 62

+01 - Radio

+02 - Telefon

+04 - Navigation

+08 - Telematics

+16 - Instrument Cluster

Ja miałem dokładnie ten sam problem, przycisk "MODE" był nieaktywny co dalej skutkowało brakiem możliwości wyświetlenia książki na FIS, podczas rozmowy wyświetlał się tylko napis PHONE na FIS, tylko na RNS-E wyświetlało się kto dzwoni i książka wraz z wybieranymi nieodebranym itd. Rozwiązaniem jest kodowanie licznika jak kolega wyżej napisał czego nie zawiera każdy Tutorial instalacji Bluetooth w naszych Audi :)

Dla wszystkich którzy myślą nad doposażeniem swojego auta naprawę polecam fabryczne moduły, jeżeli natomiast ktoś myśli nad tym który wybrać i czy będzie współpracował z najnowszymi smartfonami mogę potwierdzić na swoim przykładzie ze moduł 8P1 862 335 A działa bez żadnych problemów z najnowszym iPhone 6s oraz Samsungiem S7 w pełnej funkcjonalności. Może akurat się to komuś przyda. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka z iphona czy innego urządzenia wyposarzenego w bluetooth pójdzie przez moduł z końcówką Q?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka z iphona czy innego urządzenia wyposarzenego w bluetooth pójdzie przez moduł z końcówką Q?

Nie pójdzie, moduły BT stosowane w tych modelach są typowo skonstruowane pod baze kontaktów i rozmowy bezprzewodowe, nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z BT w moim B6 z RNS-E. Telefony łącza się z BT, słychać dźwięk połączonego tel. po 3-4 sek dźwięk odlaczonego tel i tyle. Na kompie brak błędów. Dodam że auto ma fabryczny telematic na konsoli środkowej ( oczywiście nie jest założony żaden adapter z tel). Czy muszę coś przekodowac aby używać mojego tel z BT czy coś jest nie tak z modułem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chyba miałem styczność z czymś takim, ale dokladnie nie pamietam, dokladales rozumiem traz ten modul? Moze jest niesprawny?

Sent from my E6853 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za słaby moduł masz, a zbyt nowy telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z BT w moim B6 z RNS-E. Telefony łącza się z BT, słychać dźwięk połączonego tel. po 3-4 sek dźwięk odlaczonego tel i tyle. Na kompie brak błędów. Dodam że auto ma fabryczny telematic na konsoli środkowej ( oczywiście nie jest założony żaden adapter z tel). Czy muszę coś przekodowac aby używać mojego tel z BT czy coś jest nie tak z modułem?

Jesteś w stanie podać dokładny nr modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz starszy moduł to byłby problem z książką ,wolniej sciagaloby ja na radio. Jeśli się rozlacza to raczej uwalony moduł

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Poza tym kolega nic nie napisał o książce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawial modul, jeszcze nie mialem problemu z ksiazka a instalowalem rozne pod rozne telefony.

Sent from my E6853 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest stary moduł a nowy telefon to książkę pobiera dłużej. Tu bardziej jakby wina była w module, że jest uwalony bo wersja low ,high nowy czy stary nie powinno zrywać połączenia

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...