Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

napisałem tak na szybko,

generalnie w kodowaniu, kierownica nie była zakodowana, oraz liczniki po kodowaniu tel sie połączył pobrał wszysciutkie kontakty z karty sim i telefonu, i jest gitarancko, jedyny minus to ten mikrofon, podłączyłem w miejsce jego komputerowy i o dziwo działał,a tamten nie się zastanawiam przypadkiem czy w kosce która kupiłem w naviservice nie podłączyli źle kabli, bo kostke mozna tylko w jeden sposób podłaczyć, musze pomyśleć nad tym by przemienić piny na odwrót i wtedy jeszcze raz spróbóję, oby się udało! jak juz będę miał mic sprany to wszystko pospinam ładnie do kupy i bedzie grało:D

generalnie mase mozna podpiać pod obudowę radia, oraz ja musiałem ten diagnostik k podpiać pod klimatronik innego wyjscia nie było,

w razie jak b ktoś miał problem z podłączeniem concerta służe pomocą :kox:

kodowanie też myślę bym teraz ogarnął tylko musiał bym widziec wartości

no i zostaje mi jeszcze wystrojenie BT bo strasznie słabo słychać, i ten dźwięk nie jest czysty( jak masz wyłączony silnik to bedziesz słyszał ale jak go tylko uruchomisz to już koniec), i ewentualnie czytałem cos że można na 2 głosniki działac mi działa niestety tylko na 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Prawdopodobnie Bromchit ma rację i coś mogło być nie tak z wiązką w radiu (konkretnie CAN). BT miał zakodowaną diagnostykę przez CAN. Po podłaczeniu K line zgodnie ze schematem (kabelek wspólny z klimatronikiem), komunikacja z adresem 77 nawiązana.

Kolejny problem to brak widoczności BT w telefonach - adaptacje ustawione były poprawnie. Jedyne czego można było się przyczepić to kodowanie (ustawione pod "Comfort"). Z 0011211 ustawiliśmy na 0001622 i BT stał w się końcu widoczny :)

Następny problem - DIS nie przełączał górnego wyświetlacza w tryb telefonu (tutaj telefon nie został dodany do magistrali CAN w adaptacjach zegarów). Kodowanie kanału 62 w instruments i zagrało.

Na koniec problem z mikrofonem (nie słychać mówiącego z auta). W BT sporadycznie błąd otwartego obwodu mica - podłączenie dowolnego innego mica na szybko potwierdziło uwalony stary mikrofon.

Troszkę łańcuszek no ale tak to wyglądało ;)[br]Dopisany: 20 Styczeń 2012, 19:05_________________________________________________UPDATE:

Jednak nie walnięty mic, tylko odwrotnie kable założone - wiązka z navika była skopana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie już nie wiem w którym wątku zapytać więc spróbuję tutaj. przy kierownicy multi z B6 jest możliwość sterowania telefonem z kierownicy. co się stanie w momencie kiedy zamiast concerta II założymy concert III? domyślam się, że kiera starci możliwość pełnego sterowania funkcjami radia a co będzie z BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chce założyć BT w oryginalne miejsce pod fotelem i mam pytanie jak kupie samą piankę (nr 4 na obrazku) bez obudowy dolnej i górnej (numery 2 i 3 na obrazku) to będzie to można jakoś tam założyć czy muszę kupować wszystko co zaznaczyłem na obrazku. Nie mogę się tam jakoś dopatrzyć srubki która by to miała trzymać przy podłodze.

etkabt.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubki nie ma, bo obudowa ma łapy.

Między wykładziną a BT musi być puszka. Możesz ją zrobić a'la DIY, ale puszka jest wyprofilowana, ma łapy w odpowiednich miejscach, żeby wykładzina podłogowa dobrze na niej leżała.

Jeśli nie zależy Ci na estetyce to możesz pokombinować.

Z drugiej strony jeśli masz na pokładzie zestaw samochodowy ORI z Cullmannem to puszkę już masz - bo jest kompatybilna z BT- potrzebujesz tylko piankę.

Jeśli nie to może poszukaj lepiej puszki na allegro, a piankę wytnij z twardego PU. Koszt samej puszki to ok. 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubki nie ma, bo obudowa ma łapy.

Między wykładziną a BT musi być puszka. Możesz ją zrobić a'la DIY, ale puszka jest wyprofilowana, ma łapy w odpowiednich miejscach, żeby wykładzina podłogowa dobrze na niej leżała.

Jeśli nie zależy Ci na estetyce to możesz pokombinować.

Z drugiej strony jeśli masz na pokładzie zestaw samochodowy ORI z Cullmannem to puszkę już masz - bo jest kompatybilna z BT- potrzebujesz tylko piankę.

Jeśli nie to może poszukaj lepiej puszki na allegro, a piankę wytnij z twardego PU. Koszt samej puszki to ok. 100zł.

czesto puszki mozesz na forum kupic w dziale sprzedam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to piankę kupie w ASO i wsadze w puszkę którą mam :notworthy: Kolega bobikos wytłumaczył mi już wszystko przez PW. Dziękuje wszystkim za pomoc. Teraz tylko czekać na cieplejsze dni bo nie mam garażu i będą wszystko robił pod blokiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem ze w tym watku jedynie będę pomagal a tym czasem sam mam kłopot:(

1. Po podłączeniu modulu działają mi wszystkie głośniki oprócz prawego przedniego. Czy to może mieć związek z tym ze poprzedni modul bury był podłączony też kablem do głośników?

2. Kolejny problem to taki co zrobić by kontakty były tylko z telefonu lub karty sim tak tak wiem ze marudzę bo inni mają z tym kłopot no ale jak mam po ponad 200 kontaktów to się troche tego uzbiera i szukaj w takim czymś;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jeżeli kostka wchodząca w moduł BT ma takie piny:

"kostka do modułu BT:

I-rząd:

pin 1 - Zacisk 30

pin 2 - Zacisk 31

pin 8 - NF (+) do radia -R-/sterownika systemu nawigacji z napędem CD -J401-

pin 9 - NF (-) do radia -R-/sterownika systemu nawigacji z napędem CD -J401-

pin 10 - Zacisk 31 (masa ekranu) (niewykorzystany)

pin 11 - Wejście mikrofonu (+) dla mikrofonu telefonu -R38-/sterownika systemu nawigacji z napędem CD -J401-

pin 12 - Wejście mikrofonu (-) dla mikrofonu telefonu -R38-/sterownika systemu nawigacji z napędem CD -J401-

pin 15 - Diagnoza K

pin 16 - Sygnał wyciszenia o niskiej częstotliwości (Mute) do radia -R-/sterownika systemu nawigacji z napędem CD -J401-

pin 17 - Magistrala CAN High (system Infotainment)

pin 18 - Magistrala CAN Low (systemu Infotainment)

II rząd - pusty

III rząd:

pin 37 - Zacisk 30 do uchwytu telefonu -R126-

pin 39 - Zacisk 31 do uchwytu telefonu -R126-

pin 41 - Zacisk 30 do uchwytu telefonu -R126-

pin 42 - Wyjście mikrofonu (+) do uchwytu telefonu -R126-

pin 43 - Wyjście mikrofonu (-) do uchwytu telefonu -R126-

pin 44 - Zacisk 31 (masa ekranu)

pin 45 - NF (+) od uchwytu telefonu -R126-

pin 46 - NF (-) od uchwytu telefonu -R126-

pin 47 - Sygnał SNDREQ z uchwytu telefonu -R126-

pin 49 - Ser-Tx (+) douchwytu telefonu -R126-

pin 50 - Ser-Tx (-) douchwytu telefonu -R126-

pin 51 - Ser-Rx (+) oduchwytu telefonu -R126-

pin 52 - Ser-Rx (-) oduchwytu telefonu -R126-

dotyczy to instalacji kiedy mamy ori uchwyt telefonu."

gdzie zacisk 30 to chyba +, a 31 to chyba -.

a kostkę od modułu cullmann'a mam połączyć z kostką BT w taki sposób:

BT_chorus_cullmann.jpg

to gdzie znajdę pozostałe kable do kostki BT do III-rzędu???

III rząd:

pin 37 - Zacisk 30 do uchwytu telefonu -R126-

pin 39 - Zacisk 31 do uchwytu telefonu -R126-

pin 41 - Zacisk 30 do uchwytu telefonu -R126-

pin 42 - Wyjście mikrofonu (+) do uchwytu telefonu -R126-

pin 43 - Wyjście mikrofonu (-) do uchwytu telefonu -R126-

pin 44 - Zacisk 31 (masa ekranu)

pin 45 - NF (+) od uchwytu telefonu -R126-

pin 46 - NF (-) od uchwytu telefonu -R126-

pin 47 - Sygnał SNDREQ z uchwytu telefonu -R126-

pin 49 - Ser-Tx (+) douchwytu telefonu -R126-

pin 50 - Ser-Tx (-) douchwytu telefonu -R126-

pin 51 - Ser-Rx (+) oduchwytu telefonu -R126-

pin 52 - Ser-Rx (-) oduchwytu telefonu -R126-

Non-stop czekam na styropian do montażu modułu BT (mam nadzieję że jutro Pani z ASO przekaże mi radosną wiadomość, że styropian czeka na mnie w salonie) i czytam ten temat już n-ty raz i dalej mam wątpliwości, a chce aby działał mi BT oraz oryginalny uchwyt cullmann'a (obecnie zainstalowany w aucie)

jak to ma jakieś znaczenie, a chyba raczej nie ma to chce to połączyć z chorusem i nie mam kierownicy MF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable od aktualnego uchwytu masz doprowadzone do centralki cullmana, czyli są w tej skrzynce wpięte w starą kostkę. Musisz sprawdzić rozpiskę przewodów dla Twojego uchwytu, jeśli są to te same sygnały to po prostu poprzepinaj w nową kostkę w trzeci rząd zgodnie z oznaczeniami.

Koledzy, czy ktoś może wyjaśnić dlaczego opis kodowania i adaptacji BT zniknął z wątku? I czy jest możliwość wrzucenia spowrotem, lub podania linku do miejsca gdzie takie informacje się znajdują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BT założony :notworthy: Działa mimo braku kodowania vag'iem (komputer mi zamarz i nie chciał ze mną współpracować :wallbash: )

Jednak dalej pozostaje 20-pinowa kostka od uchwytu cullmana która nie może sobie znaleźć miejsca w III-rzędzie kostki BT :thumbdown: Jak by ktoś znał rozpiskę pinów z tej kostki to bardzo był bym za to wdzięczny.

_________________________________________________

no więc znalazłem coś takiego. Mam tylko pytanie do wszystkich, jak widać na rozpisce pinów uchwytu (zaznaczone na czerwono) występują tam dwa wejścia mikrofonu +, brakuje natomiast - sądzę, że jest to jakaś pomyłka i któryś z tych pinów + powinien być -, oraz w uchwycie nie ma czegoś takiego jak "masa ekranu" - pin 44 BT - co z tym zrobić???

Rozpiska dotyczy wtyczki w uchwycie, ale to nie problem, aby dojść do pinów wchodzących w moduł

19796928.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

41357726.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Jak by ktoś z moderatorów przeniósł te obrazki do pierwszego posta to myślę, że by było OK.

Aha, i jeśli by to kogoś interesowało to moduł z literką D łączy się z telefonem Samsung Galaxy S+.

Problem z który jeszcze walczę opisałem tu: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=241785.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu zabrałem się za ten BT wszytsko działa głośniki itp itd

ALE

dlaczego słysze tylko na tweeterach?

idzie to zaprogramować?

pzodrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie to zaprogramować vag'iem chyba, gdzieś w wątku był ten temat poruszany - musisz poszukać. Łączy Ci się VAG z modułem BT? Możesz mi napisać gdzie wpinałeś się w CAN-H, CAN-L i K-Bus???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

can l i h w kostce na samej górze pod nr 7 i 12 chyba a k line do klimatronika

hmm ok bede szukał :)

tak łączy się idzie rozmawiać wszystko

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

niestety ani nie znalazłem ani sam nie doszedłem do tego dlaczego słychać tylko w tweeterach a nie głośnikach jest mi wstanie ktoś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szanowni koledzy odgrzeje kotleta a mainowicie czy ten modul Bluetooth 8T0 862 335 B pasuje do A4 B6?

Z tego co wyczytalem na z opisu owego modulu to jest on kompatybilny z nowymi systemami telefonow jak I-phone 4 , Adroid , Blackberry itp.

Pozdrawaim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szanowni koledzy odgrzeje kotleta a mainowicie czy ten modul Bluetooth 8T0 862 335 B pasuje do A4 B6?

Ten Moduł pochodzi z A4 B8 , A5 2007--> :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki kolego czyli nie pasuje :( dla zainteresowanych jako cos to chetnie zakupie modul z literka Q , N lub S.

Prosze info na PW

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu was pomęcze :)

głośniki ogarnięte lecz, teraz głośność w głośnikach jest tak cicha że to jakaś paranoja,

beztytuuhnv.th.png

te 3 ostatnie pozycje są nie aktywne

a w innych funkcjach nie mam możliwości ustawienia głośności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośność podczas rozmowy regulujesz z pozycji telefonu, tzn. podczas rozmowy przez BT na telefonie wciskasz przycisk do zwiększenia głośności - najczęściej jest on zboku obudowy telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...