Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

i oto mi chodziło. Dzięki za info. W moim przypadku jednak lepiej będzie zainwestować w Parota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

panowie jestem w trakcie podłaczania bt i mam kłopot nie wiem gdzie podłączyć cbus l cbus h i diagnostik k, i tak w kostce od radia mam kabelek od cbus l ale nie mam od cbus h i nie wiem gdzie podłączyc diagnostik k

concert 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra potwierdzam...kodowanie dla nokia n8 0010522 i należy ściągnąć do tel. uaktualnienia i śmiga książka itd!!

jutro zmiana kodowania :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jestem w trakcie podłaczania bt i mam kłopot nie wiem gdzie podłączyć cbus l cbus h i diagnostik k, i tak w kostce od radia mam kabelek od cbus l ale nie mam od cbus h i nie wiem gdzie podłączyc diagnostik k

concert 2

concertllcj3.jpg

wsio podłanczaj do radia(mostkuj kabelki w odpowiednich miejscach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak zgadza się nie żle ustawiłem kostkę i źle popatrzyłem ale z pomoca przyszedł kolega Siemian :hi:

ale i tak mam duzy problem!!

a więc zaczne tak, w aucie siedziała BT firmy Burry z jakiś powoów gdy dostałem autko zestaw był "urwany" kable itp itd była tam czerwona kostka oznaczona na zdjęciu literką D, jako że posiadam navi między zegarami musi ona byc, więc z nowej kostki ( kabla podłączeniowego pod BT ori) usunełem piny i podłączyłem je pod kostkę ta starą, następnie wywaliłem kabel ze starego modułu, w którym dziwnym sposobem były podłacznone głośniki itp, i podłączyłem następująco

12 V pod A7

diagnostik K pod A3

cbus l pod C2 12

cbus h pod C2 7

mute pod D1

GND czy masa jak kto woli pod radio śrubką do obudowy

po podłączeniu kompa nie potrafie wejść własnie w sterownik 77

proszę mi powiedzieć co mogłem wykonać źle, zastanawiam sie własnie nad diagnostik k oraz nad masa że powinna być A8, nic innego nie przychodzi mi do głowy :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak zgadza się nie żle ustawiłem kostkę i źle popatrzyłem ale z pomoca przyszedł kolega Siemian :hi:

ale i tak mam duzy problem!!

a więc zaczne tak, w aucie siedziała BT firmy Burry z jakiś powoów gdy dostałem autko zestaw był "urwany" kable itp itd była tam czerwona kostka oznaczona na zdjęciu literką D, jako że posiadam navi między zegarami musi ona byc, więc z nowej kostki ( kabla podłączeniowego pod BT ori) usunełem piny i podłączyłem je pod kostkę ta starą, następnie wywaliłem kabel ze starego modułu, w którym dziwnym sposobem były podłacznone głośniki itp, i podłączyłem następująco

12 V pod A7

diagnostik K pod A3

cbus l pod C2 12

cbus h pod C2 7

mute pod D1

GND czy masa jak kto woli pod radio śrubką do obudowy

po podłączeniu kompa nie potrafie wejść własnie w sterownik 77

proszę mi powiedzieć co mogłem wykonać źle, zastanawiam sie własnie nad diagnostik k oraz nad masa że powinna być A8, nic innego nie przychodzi mi do głowy :confused4:

Jakim interfejsem się łączysz?[br]Dopisany: 19 Styczeń 2012, 01:30_________________________________________________Pierwsze co widzę to źle podłączyłeś K line. Radio i BT korzystają z innego pinu w złączu diag - rozłącz diagnostkę BT z A3 i podłącz ją do sterownika klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vag 908

hmm czyli pod co mam podpiąć jak byś mógł pomóć gdyż jestem zielony z tego

...pod pin 11 w 16-pinowej kostce sterownika klimy (drugą od prawej)

Bardzo prawdopodobne, że BT ma zakodowaną diagnostykę tylko przez K line - w tej chwili dobrze podłączony jest tylko CAN. Po prawidłowym podłączeniu K line, powinieneś nawiązać komunikację z BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzis będe kombinował:)

własnie bo an tym kabelky z vsmedia nie było k-line tylko k-diagnose pisało

dam znać o wynikach pracy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzis będe kombinował:)

własnie bo an tym kabelky z vsmedia nie było k-line tylko k-diagnose pisało

dam znać o wynikach pracy

pozdrawiam

A w B7 diagnostyka jest tylko po linii CAN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co myślałem że to ogarne ale to jest przewalone kabelków od cholery i nie wiem o co kaman ale nic dziś próbóje dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku we wszystkich autach do których podłanczałem BT k-line była podłaczana do radyjka i zawsze był komunikacja :wink4:

czarny odkręć tą mase od radia i podłącz pod A8 , jeśli reszta połączeń oki to sprawdz czy dochodzi napięcie do kostki BT :wink4:

jeśli jest to a nadal sie nie łączy przyczyny szukaj być może w uwalonym BT :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku we wszystkich autach do których podłanczałem BT k-line była podłaczana do radyjka i zawsze był komunikacja :wink4:

Przy zakładaniu u Artura też początkowo się nie łączył z BT. Nic nie robiąc, odczekaliśmy trochę i przy kolejnej próbie podłączenia się - moduł załapał. Zastanawiam się czy źle wpięty kabel K line nie powoduje tutaj czasem jakiegoś zamieszania. Czarny - odłącz kabelek K line z BT od radia i spróbuj znów się połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak zgadza się nie żle ustawiłem kostkę i źle popatrzyłem ale z pomoca przyszedł kolega Siemian :hi:

ale i tak mam duzy problem!!

a więc zaczne tak, w aucie siedziała BT firmy Burry z jakiś powoów gdy dostałem autko zestaw był "urwany" kable itp itd była tam czerwona kostka oznaczona na zdjęciu literką D, jako że posiadam navi między zegarami musi ona byc, więc z nowej kostki ( kabla podłączeniowego pod BT ori) usunełem piny i podłączyłem je pod kostkę ta starą, następnie wywaliłem kabel ze starego modułu, w którym dziwnym sposobem były podłacznone głośniki itp, i podłączyłem następująco

12 V pod A7

diagnostik K pod A3

cbus l pod C2 12

cbus h pod C2 7

mute pod D1

GND czy masa jak kto woli pod radio śrubką do obudowy

po podłączeniu kompa nie potrafie wejść własnie w sterownik 77

proszę mi powiedzieć co mogłem wykonać źle, zastanawiam sie własnie nad diagnostik k oraz nad masa że powinna być A8, nic innego nie przychodzi mi do głowy :confused4:

Jakim interfejsem się łączysz?[br]Dopisany: 19 Styczeń 2012, 01:30_________________________________________________Pierwsze co widzę to źle podłączyłeś K line. Radio i BT korzystają z innego pinu w złączu diag - rozłącz diagnostkę BT z A3 i podłącz ją do sterownika klimy.

a więc tak zrobiłem zgodnie z twoją instrukcją i:

nie działa, lecz po chwili namysłu gdyż mam zmieniarkę emulator mp3 i całe pole C wchodzi do takiej kostki a z tamtąd idzie kabel już połączony ze zmieniarką do radia, i tam są can bus l i h, jest przejscie na tych kabelkach czyli nie sa uwalone, na fisie pokazuje nr piosenki itp

nastepnie odłaczyłem zmieniarke i podłączyłem pole wtyke C bezpośrednio do radia, vag wykrył kanał 77 juz w adaptacji było Bt on ale próbowałem na 2 telefonu z java i symbianem nokia i się nie połączyło,

wykrył w tym sektorze 2 błędy po skasowaniu i ponownym sprawdzeniu został tylko błąd 00466

i teraz mnie zastanawia po pierwsze dlaczego działa to bez zmieniarki skoro na cbusach

Bartku we wszystkich autach do których podłanczałem BT k-line była podłaczana do radyjka i zawsze był komunikacja :wink4:

czarny odkręć tą mase od radia i podłącz pod A8 , jeśli reszta połączeń oki to sprawdz czy dochodzi napięcie do kostki BT :wink4:

jeśli jest to a nadal sie nie łączy przyczyny szukaj być może w uwalonym BT :confused4:

domin myslisz ze to rozwiaze problem?

Jaki masz kabel i program?

Vag 908.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie kombinujesz :gwizdanie:

podłącz wsio do radia jak pisalem i tak:

czerwony gruby przewód to + zmostkuj sie do niego plusem z bt

brązowy gruby to minus , zmostkuj sie z minusem BT

zielono niebieski k-line , też mostek do Bt

pomarańczowo zielony can high , mostek z can high z BT

pomarańczowo brązowy lub czarny can low , również mostek

mniewam że czerwoną wtyke masz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja już nie wiem w końcu o co chodzi nie chce mi sie już dzis działać mam dosyć,

domin a powiedz mi czy masa może być przy radiu zcy musi być pod 8?

i jak masz BT juz podłaczony właczony to jak ci sie to pokazuje? te przyciski z kiery chodzą czy jak

no a przedewszystkim dlaczego pod zmieniarką nie działa :mysli:

myślałem że to bedzie cos łatwiejsze :gwizdanie:

tak tak czerwoną wtyke:)[br]Dopisany: 19 Styczeń 2012, 18:48_________________________________________________domin straszna lipa:( zrobiłem jak mówiłes i nawet komputer nie widzi modułu, zmieniłem kodowanie modułu kierownicy na sterowanie telefonem, i teraz wyswietla mi sie błąd 01303 ze nie mozna polaczyc z modułem, a do 77 telefon tez nie dam ady wejsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja już nie wiem w końcu o co chodzi nie chce mi sie już dzis działać mam dosyć,

domin a powiedz mi czy masa może być przy radiu zcy musi być pod 8?

i jak masz BT juz podłaczony właczony to jak ci sie to pokazuje? te przyciski z kiery chodzą czy jak

no a przedewszystkim dlaczego pod zmieniarką nie działa :mysli:

myślałem że to bedzie cos łatwiejsze :gwizdanie:

tak tak czerwoną wtyke:)[br]Dopisany: 19 Styczeń 2012, 18:48_________________________________________________domin straszna lipa:( zrobiłem jak mówiłes i nawet komputer nie widzi modułu, zmieniłem kodowanie modułu kierownicy na sterowanie telefonem, i teraz wyswietla mi sie błąd 01303 ze nie mozna polaczyc z modułem, a do 77 telefon tez nie dam ady wejsc

Zastanawia mnie właśnie dlaczego łączy się, gdy odepnie się kostkę zmieniarki :mysli:

Odpinając kostkę zmieniarki od radia, odłączasz cany, może tu jest jakaś skucha :mysli:

Ja bym sprawdził poprawność wykonania wiązki do modułu, i podłączenia jej. :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany kontakty mam wszystko :banan3: :banan3: :banan3: :banan3:

mic musze zmienic bo ten jest uwalony

Dzięki wszystkim za pomoc :gwizdanie: a szczegolnie bartowi:) :hi: :hi:

zmieniarka tez działa:) :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany kontakty mam wszystko :banan3: :banan3: :banan3: :banan3:

mic musze zmienic bo ten jest uwalony

Dzięki wszystkim za pomoc :gwizdanie: a szczegolnie bartowi:) :hi: :hi:

zmieniarka tez działa:) :kox:

..pisz waść gdzie walnoleś babola :decayed: bedzie dla potomnych :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...