Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

A możesz podac który, będę wdzięczny

..masz pod radio , więc odepnij 39 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja mam jeszcze takie pytanie mam na oku bluetooth o takich numerach 8P0 863 335D czy zda on egzamin, potrzebuje tylko nawiązywać rozmowy by książka była na fisie i to wszystko zaznaczę że mam concert 2

a i przy okazji jak mam znaleźć jakie kable są potrzebne do połączenia z modułem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeszcze takie pytanie mam na oku bluetooth o takich numerach 8P0 863 335D czy zda on egzamin, potrzebuje tylko nawiązywać rozmowy by książka była na fisie i to wszystko zaznaczę że mam concert 2

a i przy okazji jak mam znaleźć jakie kable są potrzebne do połączenia z modułem?

..pod concerta 2 sie nada taki z D :naughty: jeśli masz kiere multi to spoko będziesz miał kontakty na fisie i będziesz mógł odbierać i kończyć rozmowy :wink4:

co do kabelka to np.http://allegro.pl/audi-wiazka-okablowanie-bluetooth-do-rns-e-i1968820057.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz kierę z MF?

tak;]

ja mam jeszcze takie pytanie mam na oku bluetooth o takich numerach 8P0 863 335D czy zda on egzamin, potrzebuje tylko nawiązywać rozmowy by książka była na fisie i to wszystko zaznaczę że mam concert 2

a i przy okazji jak mam znaleźć jakie kable są potrzebne do połączenia z modułem?

..pod concerta 2 sie nada taki z D :naughty: jeśli masz kiere multi to spoko będziesz miał kontakty na fisie i będziesz mógł odbierać i kończyć rozmowy :wink4:

co do kabelka to np.http://allegro.pl/audi-wiazka-okablowanie-bluetooth-do-rns-e-i1968820057.html

ale nie mam rns-e a czemu ma sie nie nadac D pod concerta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież napisałem że nada :wink4:

ok to sie zdaje na ciebie i szarpne ten kabel tylko wiesz by nie było jaj że nie pasuję:)

a czy potrzebuje obudowe by dopasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten czy ten z navika , wszystko jedno :wink4: do tego od czakiego dokupujesz kostke lub wpinasz na piny bez kostki do radyjka , ten z navika jest z kostką ale ciut droższy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaje o co kaman;} dziękuje za informacje jak nie bede czegoś wiedział będe pytał

ale własnie jest jeszcze jeden problem bo poprzednio miałem zestaw Bury, i została mi centralka za radiem, i jak od tej centralki odłącze kostkę to mi grają tylko prawe głośniki nie wiem o co w ogole w tym, wszystkim chodzi.

a centralka jest pod stojak na telefon bo juz zdążyłem ten temat oblukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Postanowiłem dodać do auta moduł BT. Kupiłem od kolegi z forum kompletny zestaw. Niestety, nie posiada on rozpiski kabli i nie wiem co gdzie podłączyć. Dodam że posiadam radio Concert III i kierownicę MF. Po rozbrojeniu kostka od strony BT wygląda tak:

schowek01lm.jpg

Dodam, że piny 1,2,8,9,15,16,17,18 są na drugim końcu ucięte, a 11 i 12 zakończone również pinami.

Mikrofon też nie jest chyba ori, zakończony jest również pinami jak na zdjęciu.

img0550u.jpg

Gdzie to wpiąć? Jak połączyć z BT? Najbardziej mi zależy na rozpisce kostki, np. pin 1 to zasilanie, 2 masa itd., bo bez tego ani rusz. :wallbash: Jeżeli ktoś to ogarnia to proszę o pomoc :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..znowu ktoś zajumał opis z I strony :wallbash:

BT RNS-E

pin 1 zasilanie bt(+) pin 15 kostka D

pin 2 zasilanie bt (masa) - pin 12 kostka D

pin 8 sygnał tel + pin 12 kostka C

pin 9 sygnał tel - pin 6 kostka C

pin 11 + mikrofonu

pin 12 - mikrofonu

pin 15 k-line pin 5 kostka B

pin 16 wyciszenie TEL MUTE pin 11 kostka D

pin 17 CAN HIGH pin 9 kostka D

pin 18 CAN LOW pin 10 kostka D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Domin. O to mi chodziło, faktycznie rozpiski nie mogłem nigdzie znaleźć. Mam nadzieję że kolesiowi od radyjek to wystarczy i podłączy mi to jakoś do Concerta III. Chyba że ktoś to podłączał do tego radia i ma jakieś wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś mam w domu rozpiske concerta III , jak zjade to skleje do kupy razem z BT :wink4:

generalnie za wiele sie nie zmienia :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Domin. O to mi chodziło, faktycznie rozpiski nie mogłem nigdzie znaleźć. Mam nadzieję że kolesiowi od radyjek to wystarczy i podłączy mi to jakoś do Concerta III. Chyba że ktoś to podłączał do tego radia i ma jakieś wskazówki?

to jest ori mikrofon audi bose :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś mógł to zapodaj mi proszę. U mnie w mieście choć nie należy do tych najmniejszych, są tylko dwa zakłady które zajmują się audio i tylko jeden fachman podjął się instalacji tego concerta do b6. Drugi mówił że nie można :polew: Ten co się podjął, tak mi podłączył, że przez VCDS nie mogę się teraz w ogóle połączyć z radiem :confused4: W starym concercie mogłem robić testy itp. Nie wie co mógł zrobić nie tak, ja tym bardziej, więc podrzuć mi tą rozpiskę jak możesz aby chłopak się nie męczył.[br]Dopisany: 09 Grudzień 2011, 20:42_________________________________________________

to jest ori mikrofon audi bose :tongue4:

I wszystko jasne! Tak w ogóle to trafiłeś w 10-tke kto na forum może mieć rozpiskę do BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś mógł to zapodaj mi proszę. U mnie w mieście choć nie należy do tych najmniejszych, są tylko dwa zakłady które zajmują się audio i tylko jeden fachman podjął się instalacji tego concerta do b6. Drugi mówił że nie można :polew: Ten co się podjął, tak mi podłączył, że przez VCDS nie mogę się teraz w ogóle połączyć z radiem :confused4: W starym concercie mogłem robić testy itp. Nie wie co mógł zrobić nie tak, ja tym bardziej, więc podrzuć mi tą rozpiskę jak możesz aby chłopak się nie męczył.[br]Dopisany: 09 Grudzień 2011, 20:42_________________________________________________

to jest ori mikrofon audi bose :tongue4:

I wszystko jasne! Tak w ogóle to trafiłeś w 10-tke kto na forum może mieć rozpiskę do BT.

oki sie zrobi :wink4: , co do k-line to trza przepiąć przewodzik ale to już zapodam na rozpisce :cool1:[br]Dopisany: 09 Grudzień 2011, 20:58_________________________________________________ BT CONCERT III

pin 1 zasilanie bt(+) pin 15 kostka D

pin 2 zasilanie bt (masa) - pin 12 kostka D

pin 8 sygnał tel + pin 12 kostka C

pin 9 sygnał tel - pin 6 kostka C

pin 11 + mikrofonu

pin 12 - mikrofonu

pin 15 k-line pin 7 kostka C

pin 16 wyciszenie TEL MUTE pin 11 kostka D

pin 17 CAN HIGH pin 9 kostka D

pin 18 CAN LOW pin 10 kostka D

cała zmiana w porównaniu z rns-e to linia-k,w concert III jest ona pod kostką C a w rns-e pod kostką B :wink4:

k-line w concercie II który miałeś to taki niebiesko zieliny przewodzik , podepnij go teraz do kostki 7C :naughty:

bns.jpg

By domin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie domin za tak dokładną rozpiskę. W poniedziałek będę montował całość i napiszę jakie rezultaty. Kupiłem moduł Q i mam nadzieję że mi obsłuży SE Xperię V. Tych dotykowych telefonów to nijak odbierać, nie mówiąc o wybieraniu numeru podczas jazdy. Dużo rozmawiam przez fona i BT to moje wybawienie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Kupiłem moduł Q i mam nadzieję że mi obsłuży SE Xperię V.

(...)

U mnie Q działa w połączeniu z SE Xperia X10i (android 2.3.3)

Czasem nie "ściąga" na RNS połączeń wybieranych w telefonie gdy nie był on w momencie wykonywania połączenia sparowany z BT auta. Mimo że połączenia te są widoczne w rejestrze połączeń telefonu.

Poza tym wszystko działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...