Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

panowie wiem ze teraz odwale maniane ale potrzebuję pomocy :evil:

dostałem rozpiske od Siemiana jak podłączyć BT pod concerta 2 co mam lutowac jak kostki itp bo siedziałem dzis nad tym 2 godziny i nie umiałem rozkminić :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

panowie wiem ze teraz odwale maniane ale potrzebuję pomocy :evil:

dostałem rozpiske od Siemiana jak podłączyć BT pod concerta 2 co mam lutowac jak kostki itp bo siedziałem dzis nad tym 2 godziny i nie umiałem rozkminić :confused4:

... no i jaki jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem co mam zrobic mam kabel do modułu z kablami ktore trzeba lutowac tylko własnie nie wiem gdzie, nie wiem gdzie mam tez podpiąć ta czerowna kostke bo juz mam taka samą kostkę podpięta pod radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki schemat co z czym lutowac/laczyc. Ja go nie widze(ograniczenia w pracy), ale wieczorem podrzuce Ci go na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nową czerwoną kostkę od BT wpinasz w miejsce dotychczasowej, którą w tej chwili masz wpiętą w Concerta (np. od handsfree nokia).

Czerwona kostka jest po to, żeby radio mogło przejść w tryb phone podczas rozmowy przez BT i dać rozmowę na głośniki.

W opcjach Concerta możesz sobie wówczas ustawić czy rozmowa ma iść na 2 przednie głośniki albo na lewy lub prawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rozumie bo u mnie kiedys był jakiś zestaw bury i została tylko centralka:) to tylko lutowanie zostało, to w takim razie czekam na priv:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie podobne co kolega czarny588 z tym, że ja mam chorusa oraz callmana, a co za tym idzie czerwoną kostkę w radiu. Nie chce wyrzucać callmana (chce, aby nadal działał z moją nokią) tylko chce dołożyć bluetooth'a. Czy kolega letallec mógł by tu wstawić taki schemacik co gdzie lutować - był bym wdzięczny :hi:

Pytanie nr 2. Po przeczytaniu tego wątku już kilkakrotnie, to czy jak mam teraz callmana to pewnie pod fotelem pudełko na bluetooth też będę miał z dotychczasowym modułem telefonu, no chyba, że coś źle to kminie. Jeżeli jednak takie pudełko mam już zajęte to gdzie fabrycznie znajduje się moduł BT, bo zdarzają się przecież przypadki że jest uchwyt do nokii oraz bluetooth?

Pytanie nr 3. Czy jak mam już kostkę w radiu to potrzebuje tylko kostki do modułu bluetooth z kablami do lutowania do dotychczasowej wiązki callmana?? Bo nie widzę sensu ciągnąć kabla np. do mikrofonu skoro mikrofon działa teraz z callman'em

:hi:

aha jeśly to cokolwiek zmienia to mam moduł BT z końcówką D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

concertllcj3.jpg

tu macie co gdzie i jak podłączyć ,zarówno concert i chorus :wink4: kostka D piny 1,3,4

co do modułu bt i uchwytu C , to instalowano to w ten sposób że C był podłanczany pod bt i był to jeden system :wink4:

Lukasz_mk2 jeśli chcesz dołożyć bt to niestety mikrofon też musisz podpiąć pod bt , chyba że znajdziesz gdzieś rozpiske podłączenia culmana pod bt :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domin79 a masz może schemat kostki która wchodzi do modułu BT z końcówką D, bo może kupił bym sobie samą wtyczke do modułu a resztę polutował. Co do tego mikrofonu to jak bym sobie zajrzał w lampkę gdzie siedzi mikrofon i porównał kolory kabli z wiązką callmana to powinienem do tego dojść, jednak kolejne pytanie jakie mi się nasuwa to co w przypadku gdy polutuję wiązkę BT z wiązką callman'a?? Czy nie będzie jakiś problemów, np. jak wsadze nokię do uchwytu i podłącze się drugim telefonem przez BT?? Czy te moduły nie powinny się uruchamiać jakoś naprzemiennie, tzn BT działa normalnie ale jak wsadzę telefon do uchwytu to BT się wyłączy i na odwrót, jak połączę się przez BT to moduł od callman'a powinien się wyłączyć??

OK mam schemat wtyczki BT tylko, czy to dotyczy wszystkich modułów BT czy tylko jakiejś jednej wersji??

BT

pin 1 zasilanie bt(+)

pin 2 zasilanie bt (masa) -

pin 8 sygnał tel +

pin 9 sygnał tel -

pin 11 + mikrofonu

pin 12 - mikrofonu

pin 15 k-line

pin 16 wyciszenie TEL MUTE

pin 17 CAN HIGH

pin 18 CAN LOW

Can'y mogę podpiąć bezpośrednio do kostki C2 piny 7,12? czy muszę połączyć gdzieś bezpośrednio do MCE. Bo tak na chłopski rozum to skąd "komputer" będzie wiedział że kable idące do radia idą też do BT?? K-Line to to samo co K-Bus??? Masę i "+" trzeba chyba podłączyć pod callmana, bo z radia to chyba słaby pomysł zwłaszcza, że radio działa też bez kluczyka, czyli zasilanie ma non-stop - tzn. jak wyciągnie się kluczyki to radio się wyłącza ale można je włączyć ponownie przyciskiem na radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k-line i k-bus to to samo :wink4: jeśli chodzi o podłączenie +,-.k-line,cany to wszystko możesz zasilić od radyjka :gwizdanie: moduł bt to nie potwór pożerający prąd więc bez obaw :) moduł bt uruchamia sie po canach czyli po włączeniu bądz wyłączeniu stacyjki , a to że ma prąd cały czas to nic nie szkodzi , radyjko też jest cały czas pod prądem a działa po canach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że wywalałem cullmana i zakładałem zamiast niego bt, tutaj masz link do kolorów i rozmieszczenia przewodów w kostce do cullmana. Piny do Bt są inne i trzeba je przerabiać jeśli chcesz je wcisnąć w kostkę do BT, ewentualnie uciąć i zlutować z tymi siedzącymi już w kostce.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=32362.msg2399982#msg2399982

Dwóch naraz nie zamontujesz, chociażby dlatego że może być problem z mikrofonem. Pod centralkę Bt też da się podpiąć uchwyt ale podejrzewam że nie ten który teraz masz, chociaż możesz próbować na podstawie schematów.

W CAN możesz wpinać się w dowolnym miejscu, nie ma to znaczenia, ważne by przewody były skręcone..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc udało mi się zebrać parę rzeczy z tematu i nasmarowałem coś takiego:

BT_chorus_cullmann.jpg

wersja zgodna z podpowiedzią kolegi bobikos - masa oraz +12V

Moje sugestie co do schematu:

Parę pinów z zestawu Cullman'a jest niewykorzystanych gdyż:

Szyna CAN załatwia nam:

1. Sterowanie oświetlenia (pin 12 Cullmann - choć dalej nie wiem po co to jest),

2. Sterowanie załączenia ACC (pin 11 Cullmann) - zapłon

I z tego co kojarzę to chyba sygnał prędkości też idzie przez CAN - jak by kto pytał to sygnał prędkości potrzebny jest do tego, że jak auto jedzie szybciej (czyt. szumy otoczenia wzrastają) to w głośnikach robi się głośniej.

Bardzo był bym wdzięczny za sprawdzenie moich wypocin i ewentualne korekty lub potwierdzenie zgodności. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci wykorzystać masę (1) i zasilanie (11) od cullmana, nie ma sensu ciągnąć od radia.Ja tak zrobiłem i jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przymierzam się do montażu tego BT, ale przyszedł mi do głowy kolejny problem, a mianowicie mam kabel VAG KKL, a nie HEX CAN to czy będę w stanie ustawić wszystko moim kablem, dodam że kablem tym łącze się z radiem (który chyba też ma tego CAN'a)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziesz w stanie. Jedyny problem jaki napotkałem to w vagcomie 3.11 adaptacja kanałów powyżej 99, ale wystarczy mieć działającego 4.09 i ogarniasz wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli VAG KKL to ten niebieski kabel to ja nie umiałem nim połączyć sie z BT na obojętnie jakim oprogramowaniu czy to 3.11 czy 4.09 - moze miałem jakis szajs. Zakupiłem vcds 10.6 i bez problemu.

Mam pytanie czy moze ktoś może potwierdzić czy moduł Q zczyta mi książke na fis z telefonów na androidzie samsung i5700 dokładnie bo mam obecnie D a on nie chce tego zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Mam pytanie czy moze ktoś może potwierdzić czy moduł Q zczyta mi książke na fis z telefonów na androidzie samsung i5700 dokładnie bo mam obecnie D a on nie chce tego zrobić?

:szukaj:

"Q" działa u mnie z Andkiem 2.3.3 na Xperii X10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak to jest jak masz ori BT i ci nie ogarnia kontaktów bo za nowy telefon to masz lipe? :confused4:

a jak z mudulem C ogarnia czy nie ogarnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam pytanie czy z BT v.H da rade ściągnąć numery do RNS_E jeśli nie posiadam kiery MF ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje zamontowac w swoim aucie modul bluetooth. Posiadam wersje europejska auta wraz z fabrycznym RNS-E. Do tego mam telefon Samsung Galaxy S II na Androidzie 2.3.4. Do kupienia mam dwa moduly:

8P0 862 335 M MY 2007 (Europe)

8P0 862 335 P MY 2009 (North America)

Problem w tym, ze mimo powyzszej rozpiski mowiacej o tym, ze M wyszedl w 2007 roku na allegro bez trudu znalazlem taki modul z data styczen 2006. Co za tym idzie modul jest stary, a ja mam dosc swiezy telefon i boje sie, ze ksiazka tel. lub ostatnie polaczenia nie beda dzialac. Drugi modul wg. Waszej rozpiski powinien byc mlodszy, ale ponoc pochodzi z USA (moze to ktos potwierdzic?). Czy z racji jego pochodzenia moge sie spodziewac jakichs problemow? Czy bedzie kompatybilny z moim telefonem? Ktory z modulow wybrac. Bede wdzieczny za kazda pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...