Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie A4


Lukasz1988

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanko widzę, że jesteś tutaj obeznana. Mam pytanko, czy mogła byś dokładnie napisać co potrzebne i jak zrobić logi? jak obsługiwać się vagiem i jaką wersją bo jestem ciemny w tych sprawach. Ewentualnie, może posiadasz jakiś link gdzie jest to dokładnie opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko widzę, że jesteś tutaj obeznana. Mam pytanko, czy mogła byś dokładnie napisać co potrzebne i jak zrobić logi? jak obsługiwać się vagiem i jaką wersją bo jestem ciemny w tych sprawach. Ewentualnie, może posiadasz jakiś link gdzie jest to dokładnie opisane.

Witaj Rafał

Wiesz co, jakbym miala to wszystko opisywac to do jutra by nie skonczyla..

Ale tu masz link na forum... poczytaj od gory wszystko, albo tylko wybrane tematy.

Napewno duzo sie dowiesz, a jak cos nie bedziesz wiedzial to wteczas mozesz sie zapytac.

Diagnostyka VAG

PS. Generalnie, potrzebujesz... kabelek, program, no i oczywiscie kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Danusia! Nic do ukrycia PSJ + 90km daje w granicach 6.5 latem zimą do 7,5. Za to w trasie z reguły 4,4 i nie jeżdżę szybciej niż 140km/h.

A tak w normalne miesiące poza wakacyjne to przy tej cenie ropy tankuję miesięcznie za 150 zł- na co dzień do pracy ,po zakupy i do "fryzjera". Zastanawiam sie nad pożegnaniem diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Danusia! Nic do ukrycia PSJ + 90km daje w granicach 6.5 latem zimą do 7,5. Za to w trasie z reguły 4,4 i nie jeżdżę szybciej niż 140km/h.

A tak w normalne miesiące poza wakacyjne to przy tej cenie ropy tankuję miesięcznie za 150 zł- na co dzień do pracy ,po zakupy i do "fryzjera". Zastanawiam sie nad pożegnaniem diesla.

Witaj Janusz

Ale masz fajnie... za 150 zl miesiecznie... super

Ja tankuje dwa razy w miesiacu od rezerwy do full... i to daje okolo 700

A pali mi 6 -7,5...(lato - trasa, miasto) niestety ale automatem trudno jest zejsc ponizej 6

Ale i tak jestem zadowolona.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem spalanie swojego 2.5 163km. Fis pokazywał średnie spalanie od tankowania 13l a w rzeczywistości wyszło mi 10.5 l czy to mozżiwe żeby fis aż tak przekłamywał?

---------- Post dopisany at 21:12 ---------- Poprzedni post napisany at 21:12 ----------

spalanie w mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem spalanie swojego 2.5 163km. Fis pokazywał średnie spalanie od tankowania 13l a w rzeczywistości wyszło mi 10.5 l czy to mozżiwe żeby fis aż tak przekłamywał?

---------- Post dopisany at 21:12 ---------- Poprzedni post napisany at 21:12 ----------

spalanie w mieście[/QUO

FIS można ustawić tak by spalanie pokazywał na 80% , 100% lub 120%, może masz ustawione na 120% i przez to komp pokazuje takie spalanie a w rzeczywistości spalił mniej. Poprawcie mnie jak się pomyliłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczam sie pod temat, moj AKE 180km quattro manual pali podobnie jak u uzytkownika Lukasz1988 zastanawiam sie czy to norma? Oczywiscie nie mowie, ze to duzo! W koncu stać na konia, stać też na paszę :D dodam tylko ze np. jak jade sobie gdzies z rana na zimnym silniczku, to FIS pokazuje mi okolo 13-17l/100km mimo tego, ze krece go max do 1800 obr( jak jest zimny oczywiscie, jak temp dojdzie do 90st. wtedy nie mam obaw i cisne, jak odpalam z rana zawsze staram sie nie ciagnac go na wysokie obroty)

Dodam, ze jadac okolo 100- 120 pali 6-7 l SPOKO, ale jak cisne 160 180 caly czas to ponad 9 nawet 10 czy to normalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie AFF 75KM pali w miescie ok 7,5l w trasie ok 6,5. Jezdzilem nad morze to spalił 5,5l przy predkosci 90-100km/h. Przyczyną tego jest najprawdopodobniej to ze były wsadzane łapy do pompy. Z koleji ojca A6 C5 AFN w zimę na miescie 7l a tak to latem ok 6 na miescie i w trasie ok 5,5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczam sie pod temat, moj AKE 180km quattro manual pali podobnie jak u uzytkownika Lukasz1988 zastanawiam sie czy to norma? Oczywiscie nie mowie, ze to duzo! W koncu stać na konia, stać też na paszę :D dodam tylko ze np. jak jade sobie gdzies z rana na zimnym silniczku, to FIS pokazuje mi okolo 13-17l/100km mimo tego, ze krece go max do 1800 obr( jak jest zimny oczywiscie, jak temp dojdzie do 90st. wtedy nie mam obaw i cisne, jak odpalam z rana zawsze staram sie nie ciagnac go na wysokie obroty)

Dodam, ze jadac okolo 100- 120 pali 6-7 l SPOKO, ale jak cisne 160 180 caly czas to ponad 9 nawet 10 czy to normalka

Ale tak Ci pokazuje komputer czy sprawdzałeś między tankowaniami że tyle wychodzi. Ja ostatnio się zdziwiłem bo komputer przekłamuje mi o 25 litra w górę.Ostatnio w trasie (230km) przy jeździe 90 - 120 spalanie wyszło mi około 5.5l w mieście już pisałem przy mieszanej jeździe 10.5 a komputer pokazywał 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no komputer mi tak pokazuje, nie wiem czy przeklamuje, niedlugo wyplatka, wiec doleje do pelna, zrobie stowke km i doleje znowu, zobaczymy jaki wynik:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Ajm 1,9 115km w mieście Warszawa pali 9 litrów i moim zdaniem to normalne spalanie , korki światła co chwile + teraz klima , trasa zamykam sie w 6,5 jazda do 150 , bedac teraz w Niemczech na odcinku 2700 km spalił mi 5,2 jazda do 140 , 95% autostrady ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile bedzie jeszcze watkow pt: "Ile wam pali?" :facepalm: Proponuje zalozyc nowy dzial, zeby nie zasmiecac reszty forum :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...