Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] A4 B8 Avant 3.0 TDI, ~320PS ~640NM - pierwsza strona po aktualizacji


milart

Rekomendowane odpowiedzi

Prześledziłem cały wątek. Jestem pod wrażeniem samego autka jak i podejścia do niego. Wiem ze powinno sie dbać o autko ale Ty to robisz mega kompleksowo. Cieszy to ze jeszcze ktoś ma takie podejście.

Podoba mi sie Twoje autko. Kolorystyka jest dobrana super. Napęd jest mega:)

Kurczę sam teraz stoję przed propozycja B8 wlasnie z 3.0 Tdi i manualem. Mój kumpel ma do sprzedania. Autko ma 266 tys pewne przejechane. Chłopak tez dba o autko tylko jak studiowałem tutaj lekturę i cena wtrysków, pompy troszeczkę mnie przerażają. Sam nie wiem co zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było więc postaram się teraz trochę poodpowiadać.


Ekstra fura, coś się dalej dzieje? Modzisz? ;)

Nie modzę bo nie widzę większego sensu. Samochód mi się podoba takim jak jest i wciąż sprawia frajdę.


Fura zadbana jak nowa !!! I ja też myślę nad podniesieniem mocy cały czas mi się to marzy :) Obecnie mam 294 KM tylko po chipie jestem bardzo zadowolony z osiągów szatan rwie jak wściekły , ale wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia :):banan:


I zauważyłem, że mam inny kod silnika CCWA :)

Tak u mnie jest CAPA. W temacie zadbania nic się nie zmienia. Regularnie myty, sprzątany i nacierany odpowiednimi maściami :)

Furka pierwsza klasa ;D Ładne wnętrze, no i ten silnik =O Włącza mi się zazdrość ;)

Dzięki. Silnik wciąż pracuje jak należy a wnętrze jest przyjemne w użytkowaniu.

mógłbyś mi napisać jakie masz spalanie po tych modyfikacjach?

Spalanie różnie. Ostatnio dłuższa trasa autostradą to wyszło 10,5l/100km. Prędkość raczej 200++. Zazwyczaj miasto ok 9 trasa 7 z hakiem lub poniżej jak jadę spokojnie. Na węższych zimówkach przy normalnej jeździe ponad 1l/100 mniej


Prześledziłem cały wątek. Jestem pod wrażeniem samego autka jak i podejścia do niego. Wiem ze powinno sie dbać o autko ale Ty to robisz mega kompleksowo. Cieszy to ze jeszcze ktoś ma takie podejście.
Podoba mi sie Twoje autko. Kolorystyka jest dobrana super. Napęd jest mega:)

Kurczę sam teraz stoję przed propozycja B8 wlasnie z 3.0 Tdi i manualem. Mój kumpel ma do sprzedania. Autko ma 266 tys pewne przejechane. Chłopak tez dba o autko tylko jak studiowałem tutaj lekturę i cena wtrysków, pompy troszeczkę mnie przerażają. Sam nie wiem co zrobić...

Dzięki. Miło, że są ludzie którzy doceniają takie rzeczy. Moje podejście do samochodów raczej się nie zmieni. Ten czy następne będą traktowane tak samo.

Co do propozycji to przy tym przebiegu różnie może być. A wtryski jak wiadomo trochę kosztują i jak na złość jest ich 6. Z drugiej strony nigdzie nie jest napisane, że muszą się zepsuć.

Pytanie do obeznanych w temacie isofix. Zauważyłem, że w przednim fotelu pasażera mam isofix(uchwyt do którego się wpina fotelik) , ale nie ma założonych plastikowych obwódek(tunelików) z zaślepkami w związku z czym nie da się niczego wpiąć.

Czy może mi ktoś podać numery potrzebnych elementów?

Edytowane przez milart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie od kiedy mam samochód wyczuwałem w kierownicy delikatne drgania powyżej 110 km/h. Ostatnio temat się nasilił więc postanowiłem zbadać sprawę i okazało

się że trzeba wymienić trochę części. Jutro dzień pod samochodem i wymieniam wkłady metalowo - gumowe w przednich górnych wahaczach 8K0407515 (na jednym widać delikatne pęknięcia)

oraz wahacze dolne 8K0407693AE, 8K0407694AE z poduszkami gumowo-olejowymi 75mm. Po wymianie ustawienie geometrii i mam nadzieję że problem z głowy.

Zamawiając zapomniałem o wkładkach gumowych do stabilizatorów ale może to i dobrze bo w ASO Audi chyba nie ma poliuretanowych więc może uda mi się znaleźć takie zamienniki a jak nie

to zamówię zwykłe ori tak dla spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana dolnych wahaczy na te gumowo-olejowe powinna od razu pomóc.

Drgania powinny ustąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogło:) Teraz prowadzi się tak jak powinien. Nie ma drgań i zrobiło się ciszej. Ale żeby nie było za dobrze to na geometrii uszkodzili mi felgi. Na każdej jest jakiś ślad a na jednej zostały ślady na wszystkich ramionach. Więc jak pozbyłem się jednego problemu to teraz czeka mnie batalia z ubezpieczycielem warsztatu. A najlepszy był koleś który stwierdził że słabo felgi pomalowałem i to jest przyczyną pozostawionych śladów bo urządzenie jest nowe i nie ma prawa zostawiać śladów. Felgi nigdy nie były malowane a teraz niestety będą. Warsztat to MIREX Biała Podlaska ul. Północna przy obwodnicy.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wymieniałem opony na nowe i też felgi zostały uszkodzone a jak pytałem się wulkanizatora czy nie uszkodzi felg to zapewniał mnie ze nic się nie stanie - wszędzie papracze ale trzeba walczyć o swoje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słów brak. Cenzuralnie raczej ciężko opisać podejście tych ludzi do pracy. Dzisiaj zgłaszam ich ubezpieczycielowi i ruszam z tematem. Co ciekawsze z zestawu do detailingu, który był w bagażniku ubyło mi kilka gąbek. Niestety zauważyłem to dopiero dzisiaj. Swoją drogą po ch... komuś gąbki? Były tam kosmetyki za poważne pieniądze a zginęły gąbki. Mało brakowało a uszkodzili by mi też automat w tylnej klapie. Koleś otwierał bagażnik na siłę zamiast poczekać aż się sam otworzy. Zwróciłem uwagę to się opamiętał. Po prostu ręce opadają.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Automatyczna klapa bagażnika podnosi się kilka centymetrów niżej niż powinna. Ktoś może wie co może być przyczyną?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to będą teleskopy. Wymienię i będzie wiadomo. Cały mechanizm wydaje się sprawny i nie ma żadnych błędów. Jutro zamówię to do końca tygodnia powinno się wyjaśnić.

Próba zaprogramowania nic nie daje?

Może mechanizm uszkodzili jednak .

Mam nadzieję że jednak nie.

Teleskopy wymienione. Klapa podnosi się wyżej ale powinna jeszcze trochę. Teraz opuszcza się równo i bez szarpiących ruchów więc teleskopy były już słabe. Tak czy inaczej jest to do sprawdzenia przy zbliżającym się przeglądzie. Chyba że mogę jeszcze coś sprawdzić samemu?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez milart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe stare felgi. Teraz modny grafit [emoji4]

 

20170328_111320.jpg20170328_111300.jpg20170328_111249.jpg
 

Edytowane przez milart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad sprzedażą. Przebieg 142 000 km. Po serwisie(wymieniony olej w silniku, skrzyni, dyfrze, klocki hamulcowe, filtry, sprawdzona i ozonowana klima itp itd). Nowe opony Eagle F1 Asymmetric 3 245/40/18 (wyprodukowane miesiąc temu). Alufelgi po renowacji (dobre zdjęcia zamieszczę za tydzień po wiosennym detailingu). Decyzja sprzedaży jeszcze nie jest 100%-owa. Nie mam jeszcze konkretnego pomysłu na coś trochę większego z jakąś fajną v6 w benzynie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już sobie upatrzyłem następcę więc po świętach robię wycenę i samochód będzie na sprzedaż. To czy sprzedam oczywiście zależy od tego czy cena będzie mnie satysfakcjonować. Jeżeli nie to zostanie jako drugi i dalej będzie wiernie służył. Wszystkie info i samochodzie w wątku. Nie wymaga żadnego wkładu finansowego. Osiągi i wyposażenie robią wrażenie. Z samochodem drugie alufelgi 17" z oponami zimowymi Nokian WR A3. Jeżeli ktoś ma konkretną propozycję i chce obejrzeć samochód to piszcie na priv i po świętach będzie możliwość spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie zmiana marki. Przymierzam się do Volvo XC60 3.0t 304PS. A co wyjdzie to zobaczymy.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem wiosenne przygotowania zakończone

5722e6bb9cad949c57f3c0c917c90223.jpgf5140757f11c2e6e2e3012d8d71f5c58.jpg

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek czas zakończyć. Samochód sprzedany :smutas:

Edytowane przez milart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...