Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.


trepek

Rekomendowane odpowiedzi

miedzy skrzynie a silnik cos podchodzi? bo gdzies czytalem ze jakis dystans? rozrusznik zostal stary ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pamiętam jak w swojej b5 zmieniłem skrzynie na 6 DQS, 3000obr/min i 170km/h:decayed::decayed:

a teraz zmuszony jestem jeździć pierdem co nawet 170 nie chce wyciągnąć:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trepek, jakie Ty masz turbo że tyle dmuchasz?

Skrzynia 6 na plus, tez mialem to zrobić w A4 ale zupelnie nie oplacalny zabieg w tak starej padlinie, teraz juz jest w standardzie i to najdluzsza bodaj bo GVS, takze wiem co czujesz po przesiadce z 5b ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

booster70 Między skrzynię a silnik dałem jedynie miedzianą blaszkę, tą taką co każdy ma. Może nie miedzianą a mosiężną... Rozrusznik został z 1.9 TDI, stosujemy taki jak mamy koło zamachowe.lapek85Frajda fajna, jedzie się 120km/h i wbija się 6 bieg :-)danielomJa mam seryjnie T15 :-) Stara szkoła projektowania turbawek, jak z głową używasz to ciężko zabić.Padlina, nie padlina, ja części miałem wszystkie na podwórku ;-) A jeszcze pojeździć nieco zamierzam bo na studia chcę iść kolejne :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trepek podrzucam swojego jebniesz mi przekladke :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie 5 aut w kolejce to biorę wolnę i robię ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 juz sa zalatwi sie jeszcze 3 :decayed:

---------- Post dopisany at 22:13 ---------- Poprzedni post napisany at 22:12 ----------

Padnie turbo to wstawi awx albo brd :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że 6b ma 1-5 krótsze niż 5b a szósty bieg jest minimalnie dłuższy niż ostatni w skrzyni 5b?

Wysłane z gorącej muszli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od rodzaju skrzyni 6b, ale z tego co wiem to w skrzyniach DQS porównując skrzynie 5b i 6b biegi 1-5 są mniej więcej takie same, tylko w skrzyni 6b jest jeden dodatkowy bieg:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełożenia - biegi 1-5 jak w 1Z, 6 bieg bonusowy :decayed:

Skrzynia z AFN ma pierwsze 3 biegi takie same jak w 1Z i w DQS, 4 i 5 bieg w AFN jest dłuższy niż analogiczne biegi w 1Z bądź w skrzyni DQS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka różnica między 5b AFN a 6b jeśli chodzi o ostatni bieg?

Wysłane z gorącej muszli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 5b przy 3000obr - 140km/h

na 6b przy 3000obr - 170km/h

chyba wystarczajaca roznica co ? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi się przypomniało, że wywaliłem całego EGRa. Odrazu więcej miejsca pod maską! Kolektor wydechowy zaślepiłem podkładką o grubości chyba 3mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DQS 6 bieg 4000 obr/min = 220km/h

a na maxa w zależności od mocy silnika pójdzie ponad 240, bo tyle swoją b5 jechałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi się przypomniało, że wywaliłem całego EGRa. Odrazu więcej miejsca pod maską! Kolektor wydechowy zaślepiłem podkładką o grubości chyba 3mm.

Stąd odżył,bo dostał więcej tlenu:decayed:

Gratki za robotę.

Wymiana sanek jest potrzebna czy mogą zostać z 1.9???

Tak sobie przeleciałem watek i zazdroszczę tego jak Twoja Pani podchodzi do tematu:radocha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z mocowaniem skrzyni w poliftowych b5 ale u mnie konieczna byla wymiana sanek z racji roznego typu poduszek pod skrzynie (oraz tez z tego, ze moje sanki byly przegnite...).

lapek85 ciekawe ile ja polece swoja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanki lepiej wymienić na te pochodzące ze skrzyni 6b lub automatu, bo są takie same. Jeśli zostawimy sanki od skrzyni 5b to musimy później rezać mocowanie do jednej poduchy skrzyni, niby też nic trudnego, ale jak to ma mieć ręce i nogi i wyglądać jak ori to trzeba sanki wymienić. Dotyczy to wersji przed i po liftowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoja ex a4 jechałem 248km/h afn na skrzyni dqs moc okolo 180 koni/360nm,to nie byl vmax tylko mialem map sensor ori i wywalalo mi tryb awaryjny

z tymi biegami to nie tak jak piszesz

DQS ma 4 i 5 taka sama jak afn.na 5biegu(dqs) bez problemu jechalem 220 i nie bylo jeszcze makabrycznych obrotow jakies 4600

a 3 bieg w afn jest dluzszy niz 1z i dqs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...