Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jakiego dostawczaka kupić ??


mcm

jaka marka ?  

  1. 1. jaka marka ?

    • ford transit
    • vw LT
    • vw crafter
      0
    • merc sprinter
    • opel movano
      0
    • peugeot boxer
      0
    • iveco
      0
    • renault master


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam kupić samochód dostawczy, mam do wydania ok 50-60 tyś, klima i poduchy obowiązkowo, jaki polecacie (ewentualne linki do aukcji i ogłoszeń mile widziane) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myslę nad takim autkiem za taką kasę to sprintera polecam :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tylko stary VW LT ten który był produkowany do 2007r. Jest tam stara sprawdzona jednostka napędowa. Kuzyn ma kilka takich od nowości a przejeżdżają one rocznie po 200 tyś km. Zadnych poważnych awarii. Pogadaj z gośćmi z firm transportowych. W sprinterach zawodzi zbyt rozbudowana elektronika no i poważne awarie motorków CDI też się często zdarzają. Twój wybór. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, sprintery odpadają za dużo złego o nich słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem VW LT i mam sprintera CDI to prawda o silnikach i o blacharce po prostu rdzewieją na potengę. :) zastanowił bym się poważnie nad Fiatem Ducato. :mysli: albo nad VW LT ale tylko nad 2,5 tdi.

Szwagier już jezdzi w poczcie polskiej ma ponad 400 tyś i silnik :th: wymienia tylko elementy eksploatacyjne :) i blacha OK. :th:[br]Dopisany: 21 Maj 2008, 22:17 _________________________________________________mercedes to tylko beczka :th:

przekładnie,blacha,silniki,wtryski,pompy wtryskowe :thumbdown:

jedyne co dobre to dyfry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem VW LT i mam sprintera CDI to prawda o silnikach i o blacharce po prostu rdzewieją na potengę. :) zastanowił bym się poważnie nad Fiatem Ducato. :mysli: albo nad VW LT ale tylko nad 2,5 tdi.

Szwagier już jezdzi w poczcie polskiej ma ponad 400 tyś i silnik :th: wymienia tylko elementy eksploatacyjne :) i blacha OK. :th:

Hmm :mysli: waski masz dobre propozycje :naughty: wcinam się w temat sorry ale też myslę nad dostawczym :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz ma forda transita z 98 roku, juz 8 lat jeżdżę, rdzewieje jak h....(fakt, że u nas malowany), ale silniczek 2,5 TD malina, 0 problemów, więc zastanawiam się nad jakimś nowszym modelem fordzika również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary paździoch w transicie jest ok tylko żadnej dynamiki. W LT motor 2.5 tdi naprawdę fajnie chodzi i pali w granicach 9-10 litrów przy budzie max. Polecam Lt samochód sprawdzony i co najważniejsze bardzo prosty w obsłudze i tani w eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary paździoch w transicie jest ok tylko żadnej dynamiki. W LT motor 2.5 tdi naprawdę fajnie chodzi i pali w granicach 9-10 litrów przy budzie max. Polecam Lt samochód sprawdzony i co najważniejsze bardzo prosty w obsłudze i tani w eksploatacji.

może i dynamiki żadnej bo mam na wolnym moście i tylko 130 pociągnie, ale siły ma od pyty, i czy pusty czy pełny po brzegi idzie super :th:, żeby nmie jadła go ruda to bym nie zmieniał ale drugi raz całości malować się nie opłaca :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kumpel dowozi warzywa dla wojska (maja kontrakty), maja starego Transita, LT-ka 2.5TDI i Sprintera 2.8TD.

Najbardziej chwali sobie wlasnie LT'ka :naughty: choc Transit przeszedl bardzo duzo i jezdzi :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Opla Vivaro 2004? Mamy takiego w rodzinie na zbyciu. Czarny, 6-biegów, navi i dodatkwm (wysuwany) rząd siedzeń z tyłu.

Opelek ma nakicane ZALEDWIE ok. 70 tyś. km! Jeździł głównie po mieście. 0 jakichkolwiek problemów.

Mamy go prawie od nowości.

Z tym, że to inny przedział cenowy.

...a... nie ma klimy... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam doświadczenia z fordem ale,wszyscy znajomi mają albo VW lub Fiaty/pochodne/ fordów coś mało.Wiele razy słyszałem rozmowy z poczyty/dużo tego mają/i sobie chwalą. :)

Powiem tak jak trafisz na egzemplasz będziesz jezdził długo i bez problemu,a jak masz pecha to....

i podstawa nie kupuj w Polsce,wszystkie są po małym przebiegu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam vw t4 2,5 tdi bardzo dobra i sprawdzona konstrukcja , oraz t5 chociaż to inny przedział cenowy .Myślę ze jednak t4 jest ,,bardziej udany ,,. Aha noi i tak jak pisza wyżej najlepiej ściagnąć samemu z niemcowni ,ale wiadomo takie furki zazwyczaj już mają troche na budziku. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam tylko sprintera , zla opinia o nich dlatego ze liczniki cofane albo gowniane paliwo.

Mam sprintera 311cdi i powiem ci ze nie ma lepszego samochodu dostawczego , przebieg na dzis dzien 320tys km, wg licznika ile naprawde nikt nie wie, jak dotad jedyne co sie posypalo to pompa (pompka) wtryskowa przy 200tys km i to z winy paliwa jak i mechanika (dluga historia). Co do samochodu to po pierwsze prestiz -bo to mercedes, po drugie komfort, po trzecie duzo nie pali a maxi jest jednym z wiekszych zaraz po iveco. Transita mialem i wstyd sie pokazac takim pazdziochem, ducato ma znajomy nowka i przy 110tys km wymienial turbo, wydal tyle co ja przez 3lata w sprintera. Mozecie sobie gadac na sprintera a i tak nie ma lepszego warunek manulana skrzynia biegow i nie 160koni tylko 110 lub 130konikow- a na craftera niestety masz za malo siana bo jedynie on dorownuje sprinterowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się też nad Crafterem, ale w takim przypadku musiał wziąć kredyt lub w leasing :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Mercedesa Sprintera. Mieszkam w zagłębiu firm przewozowych, którzy głównie posiadają Sprintery od 312ek poprzez pierwsze CDIki po najnowsze modele. Tak się składa, że też siedzę trochę w tej branży, ojciec ma firmę, która wykonuje regularne przewozy pasażerskie do Niemiec, Holandii i Belgii więc trochę orientuję się w busach. Sprinter 313 CDI, którego mamy ma obecnie 1.200.000 km przebiegu,pierwszy silnik wytrzymał milion km. Samochód robi czasami 100 tys km w 3 miesiące.

Jeśli chodzi o busy to tak:

Mercedesy Sprintery. 3 wersje tonażowe: 2,8 ; 3,5 ; 4,6 t DMC, 3 dlugości nadwozia.

1. Roczniki 1995-2000. Polecam wersję 212/312/412, silnik 2.9 TDI 122 KM. Bardzo dobry, wytrzymały silnik, a zarazem ekonomiczny i o dobrych osiągach. Swobodnie wytrzymuje przebieg miliona km.

2. Roczniki 2000-2006. Polecam wersje z silnikiem 2.2 CDI 130 KM (wersje ..13 CDI), bardzo dobry do tzw średniaków czyli wersji ze średnim rozstawem osi oraz wersje ..16 CDI (silnik 5 cyl, 2.7 CDI, 156 KM), ten akurat idealny do wersji maxi.

Te 2 modele mogę gorąco polecić, pewne konstrukcje, silniki ekonomiczne (spalanie ok 9-11 l/100km) i bardzo zrywne.

3. Roczniki 2006-. Godne polecenia 2.2 CDI 150 KM (2 turbiny) lub 3.0 V6 186 KM. O tym modelu jak na razie więcej słyszę złego niż dobrego, podobno ten model choruje na "choroby wieku młodzieńczego".

Ford:

Transity: roczniki 1993-2000 - prosta, pewna konstrukcja, typowe woły robocze. Niezbyt szybkie auta ale wytrzymałe. Polecam silniki 2.5 TDI.

Te nowe modele to podobno szit.

VW:

O LTekach wiele nie słyszałem ale T4 jest bardzo chwalony, zwłaszcza z silnikie 2.5 TDI 102 KM.

Renault, Peugeot, Citroen i Fiat... no cóż...tego się nie kupuje. Szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego co chcesz wozić. Jeśli chcesz robić duże przebiegi z lekkimi ładunkami to dobry będzie Sprinter lub LT (ew. Crafter). Jeśli wozisz ciężkie rzeczy to tylko Transit. Poza tym Fordy mają dobre ceny w stosunku do jakości. Ogólnie polecam Transita 2.3 - sam będę takiego kupował w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę woził raczej ciężkie rzeczy na krótkich dystansach, a wiem że transit się w tym sprawdza 8 lat służy już stary :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc nie zmieniaj, czegoś co jest dobre. Kup nowszego Transita. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...