Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z partycjami na dyskku.


Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Kupiłem sobie nowy komputer. Dysk 500 GB i podczas instalowania windy podzieliłem dysk na jakieś tam partycje. Po odpaleniu komputera mam dwie, jedna systemowa ( 150 GB ) i jakaś druga ( 100 GB ) a resztę dysku gdzieś wcięło :facepalm::facepalm:

Jak zrobić żeby odzyskać resztę dysku ?

Mam windows 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie podzieliles na 2, a reszta miejsca została nieprzydzielona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otworz menu start, kliknij prawym przyciskiem myszy na "komputer" i wybierz z menu poycje "zarzadzaj". w nowootwartym oknie znajdz pozycje zarzadzanie dyskami i zobacz co ci sie tam pokaze. mozliwe ze partycje sa tylko maja nieprzypisane litery dyskow, ewentualnie nie zostaly zalozone i bedziesz mogl na spokojnie podzielic nieuzywana przestrzen na dysku na partycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawym myszy na moj komputer>zarzadzaj>zarzadzanie dyskami

Tam pewnie bedziesz miec nieprzydzielone miejsce, klikasz na nim prawym myszy i tworzysz partycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie. Biorę klikam i mam 220,54 GB - Nieprzydzielone. Klikam prawy, chce utworzyć nowy wolumin wklepuje tą wartość jako maksymalny rozmiar i wyskakuje mi " Za mało miejsca na dysku żeby ukończyć operację". Więc do do wafla..mam miejsce, ale go nie mam ? :kwasny:

Jak wklepię nawet 10 GB to jest ten sam alert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej ten windowsowy tool. Skorzystaj z apki o nazwie Partition Wizard Home Edition (chyba nawet darmowa do zastosowań domowych), albo ewentualnie Partition Magic (płatny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej ten windowsowy tool. Skorzystaj z apki o nazwie Partition Wizard Home Edition (chyba nawet darmowa do zastosowań domowych), albo ewentualnie Partition Magic (płatny).

A co za różnica przy tworzeniu partycji?

@raggaman:

Create and format a hard disk partition

A gdybyś nie mógł sobie poradzić to odezwij się na pw :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka różnica? To spróbuj bez dodatkowych narzędzi (np. bez tych co podałem) podzielić na partycje np. kartę pamięci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej ten windowsowy tool. Skorzystaj z apki o nazwie Partition Wizard Home Edition (chyba nawet darmowa do zastosowań domowych), albo ewentualnie Partition Magic (płatny).

A co za różnica przy tworzeniu partycji?

@raggaman:

Create and format a hard disk partition

A gdybyś nie mógł sobie poradzić to odezwij się na pw :wink:

Przez windowsa nie pójdzie .. ściągam program.

---------- Post dopisany at 21:47 ---------- Poprzedni post napisany at 17:56 ----------

A więc.. ściągnałem Partition Magic i powstał jakiś błąd.. samoistnie wykopało mi wszystkie partycje prócz systemowej, wywaliło niebieski ekran i finalnie musiałem robić raz jeszcze formata :facepalm::facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj 64-bitową wersje windowsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w BIOSie wygląda? Poprawnie wykrywa cały dysk? Jakie masz SATA mode (albo type lub coś w ten deseń, w zależności od BIOSu)? AHCI? Jeżeli nie to zmień na to, lecz wtedy przed zmianą musisz dokonać drobnej zmiany w rejestrze. Co i jak masz opisane na tej stronie: Jak włączyć tryb AHCI w Windows 7 | pclive.pl

Sterowniki płyty głównej i reszty są aktualne?

Wróćmy jeszcze do windowsowego zarządzania dyskami. Próbowałeś rozszerzyć tę drugą partycję wykorzystując nieprzypisane miejsce?

Jeżeli to dalej nie pomaga, to spróbuj softem z linku poniżej podziałać. Partition Magic swego czasu był całkiem dobrym oprogramowaniem, ale z Windowsem 7 to niezbyt chciał mi współpracować. I widzę, że u Ciebie również...

Free Download Magic Partition Manager freeware: EaseUS Partition Manager, Disk & Partition Copy and Partition Recovery Software.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z doświadczenia mogę powiedzieć że najlepszym programem do takich celów (zmiana rozmiarow partycji itp) jest linuxowy gparted. Wchodzi on w skład linuxa RescueCD odpalanego z płyty. Jeszcze mnie nie zawiódł, a robiłem na nim operacje na których PartitionMagic dawno się w*srał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysk podzieliłem po wczorajszym formacie.

ale i tak trochę z d*py bo nie wyskakuje mi " błąd" podczal logowania na niektóre konta np. Facebook czy Kosmetyka Aut. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...