Opublikowano 4 Sierpnia 201213 l :hi:to szybka piłka które miejsce 1,2,3 i czy dla motoru nie jest szkodliwe pozdro ---------- Post dopisany at 07:37 ---------- Poprzedni post napisany at 07:36 ----------
Opublikowano 4 Sierpnia 201213 l Panowie ze sie podlacze w tym miejscu wydostaje mi sie olej z EGR idzie cos z tym zrobic czy zawor do wymiany <br /><br />
Opublikowano 4 Sierpnia 201213 l :hi:to szybka piłka które miejsce 1,2,3i czy dla motoru nie jest szkodliwe pozdro ---------- Post dopisany at 07:37 ---------- Poprzedni post napisany at 07:36 ---------- http://img585.imageshack.us/img585/5263/egrui6.jpg
Opublikowano 4 Sierpnia 201213 l I co tu wiecej pisac, poczytajcie Panowie sami.... .: AUDI KLUB POLSKA :. • Zobacz wątek - [R4/R5 TDI] Odłaczenie EGR`a - minifotostory
Opublikowano 5 Sierpnia 201213 l EGR zaslepione od dolotu spalin cos takiego <br /><br /> blacha ze stali nierdzewnej 1mm i uszczelka wycieta na wzor tej ori plua dwa otworki zaslepione nie na jakies patyczki tylko nagwintowane M6 i na klej silikonowy wkrecone dwie zaslepki i wszystok jest dobrze such i czysto
Opublikowano 10 Sierpnia 201213 l koledzy a kto mi powie gdzie najlepiej zasleoic w a4 b7 2.O 16v:hi:
Opublikowano 10 Sierpnia 201213 l Speckom a czy wziąłeś pod uwagę że taka "blaszka z puszki po browarze" może pod wpływem gorąca się przepalić i przypadkiem wpaść do silnika ?? Osobiście nigdy nie zrobiłbym takiego druciarstwa. Solidna zaślepka kosztuje raptem 7 zł, zakładasz i masz spokój a nie jakieś wynalazki... Jeszcze raz to podkreślę, totalne druciarstwo...
Opublikowano 12 Sierpnia 201213 l wiem wiem ,to nie zbyt pewne na długą mete . ale zeby sprawdzic czy cos daje zaslepienie to jest dobry patent, ja u siebie wywalilem totalnie egr ( blaszka z mosiadzu wstawiona przed ta gietka rurke) ---------- Post dopisany at 12:57 ---------- Poprzedni post napisany at 12:56 ---------- czyli miejsce 2 będzie najlepsze rozumiem a daje się jakiś silikon do uszczelnienia
Opublikowano 19 Sierpnia 201213 l Ja zaślepiłem sobie w AFN w miejscu nr2 i zauważyłem że lepiej ciągnie od dołu ale pocił mi się EGR i dożuciłem drugą zaślepkę w miejscu nr 1 czyli zaślepione w dwóch miejscach i wydaje mi się że jest jeszcze lepiej błedów na vagu nie ma żadnej śróbki nie mam w wężyku podciśnienia może powinienem wsadzić coś ale czy będzie różnica ? pozdro i ja jestem za a na zimę zawsze można odślepić
Opublikowano 20 Sierpnia 201213 l Ja zaślepiłem sobie w AFN w miejscu nr2 i zauważyłem że lepiej ciągnie od dołu ale pocił mi się EGR i dożuciłem drugą zaślepkę w miejscu nr 1 czyli zaślepione w dwóch miejscach i wydaje mi się że jest jeszcze lepiej błedów na vagu nie ma żadnej śróbki nie mam w wężyku podciśnienia może powinienem wsadzić coś ale czy będzie różnica ? pozdro i ja jestem za a na zimę zawsze można odślepić i właśnie o taką odpowiedz mi chodziło a powiedz masz to tylko założone samą zaślepkę czy jakiś silikon dawałeś
Opublikowano 20 Sierpnia 201213 l Lepszym aczkolwiek trochę lepszym wyjściem jest całkowite usunięcie zaworu egr i wstawienie kolektora dolotowego z silnika awx. Minus to dłuższe nagrzewanie się w zimę ale nie jest to jakaś wielka tragedia. Oprócz tego same plusy - jeżdżę tak już chyba ze 2 lata.
Opublikowano 20 Sierpnia 201213 l Lepszym aczkolwiek trochę lepszym wyjściem jest całkowite usunięcie zaworu egr i wstawienie kolektora dolotowego z silnika awx.Minus to dłuższe nagrzewanie się w zimę ale nie jest to jakaś wielka tragedia. Oprócz tego same plusy - jeżdżę tak już chyba ze 2 lata. a na zimę też zaślepiony
Opublikowano 20 Sierpnia 201213 l 1.To fakt...po zaślepieniu EGR auto dłużej się nagrzewa.W zimie masakra. 2.Użycie blachy z puszki jest bardzo "kulawym" pomysłem.Dwa razy po ok 10tys km blaszka wylądowała w silniku.Oczywiście żadnych szkód nie narobiła ,ale szkoda czasu. (wypala się). 3.generalnie sprawny (czysty) EGR można wyłączyć w Ecu silnika (edycja wpisów w bloku adaptacyjnym).
Opublikowano 21 Sierpnia 201213 l ps1. Marcin120383 żadnego silikonu nie dawałem za uszczelkami proste blaszki i tyle. ps2. dołączam się do pytania zawsze to lepiej wiedzieć niż nie pozdro:decayed:
Opublikowano 22 Sierpnia 201213 l Jak już wywalać egr to warto się zaopatrzyć w uszczelki pod ssący i go zdemontować i wypalić cały syf który się tam nazbierał,mój kolektor tlił się przez dobre 15min resztę wyskrobałem ale to już był popiół nie smoła.Druga sprawa kolektor można bez problemu zaspawać i problem z głowy.Co do zimy nie zauważyłem,żeby miał problemy z dogrzewaniem,jeśli nawet grzał się dłużej to różnica minimalna
Opublikowano 17 Listopada 201213 l ---------- Post dopisany at 07:37 ---------- Poprzedni post napisany at 07:36 ---------- http://img585.imageshack.us/img585/5263/egrui6.jpg zaślepione w miejscu 1i 2 dobrze jest jak nie to proszę o odpowiedz to poprawię
Opublikowano 18 Listopada 201213 l Ja zaślepiłem w 1 i 3 (przy kolektorze wydechowym), zaślepki wykonałem sam z blachy 2mm, zajęło mi to jakieś pół godziny z fleksem, szlifierką stołową i wiertarką. Tak jak koledzy pisali silnik twardo pracuje i nagrzewa się dłużej u mnie to jakieś 10km.
Opublikowano 18 Listopada 201213 l Kolega od nas z forum co sprzedaje tyrbo BRD ma fajne zaślepki do EGR-a
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto