Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0T czy 1.8T


lukwas1992

Rekomendowane odpowiedzi

2.0T w b7 nie nadaję się do gazu bo jest to silnik FSI. Wpisz sobie w google FSI i LPG to się dowiesz co i jak. Szujaj 1.8T BFB 163km. Wszystkie 1.8T podobno b.db trawią lpg :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jazdy 2,0t jest lepszy jednak jak myślisz nad LPG to popieram Grześka szukaj z 1,8t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0T dużo nowocześniejszy silnik i do jazdy na pewno lepszy, ale tylko na benzynie. 1.8T to zaś sprawdzony od lat silnik, który da się zagazować. Musisz zdecydować, czy zakładać LPG czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzicie, że kupno B7, za w sumie nie małą kasę, i gazowanie jej to jakaś profanacja? Taki fajny i nowoczesny silniczek i papranie się z gazem? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzicie, że kupno B7, za w sumie nie małą kasę, i gazowanie jej to jakaś profanacja? Taki fajny i nowoczesny silniczek i papranie się z gazem? ;-)

Nie, nie uważamy, nie takie auta jeżdżą na gazie, skoro Cayenne gazują...

Jeżeli gaz to 1.8T, jeżeli PB to 2.0T :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się "żyłuje" i kupuje wspomnianego Cayenne'a na 100% kredytu tylko po to żeby się pokazać to proszę bardzo, ale to już festyn w czystej postaci! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 według wykazu - silniki 2.0TFSI też już były. Wiec lepiej takowego poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis, mody i ekonomia przemawia tylko za 1,8T. Ja za jakiś czas będę do swojego upychał bebechy z 2,0 TFSI i bedzie 2,0T :) nie TFSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki fajny i nowoczesny silniczek i papranie się z gazem? ;-)

To ujma na gazie jeździć? To bardzo fajne paliwo, wg. mnie lepsze jak benzyna. 1,8T daje niezłą dynamikę, a z gazem oszczędności :wink: 2.0T to tez fajny silnik:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle nie po to inżynierowie niemieccy siedzą i liczą te silniki na zasilanie bezołowiówką żeby kombinować i "oszukiwać" sterownik silnika ;-)

A tak serio, to nikt tego nikomu nie broni, ale ja gazowanie skończyłem na Mondeo MKI, który był dość starym rozwiązaniem jeśli chodzi o silnik, i z gazowaniem nie było problemu czy szkoda silnika :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda silnika :-)

Liczba oktanowa LPG wynosi 90-120, nie pozostawia nagaru, butla z LPG jest bezpieczniejsza(!) przy wypadku jak zbiornik z benzyna.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugatti zrobił kiedyś EB110 na LPG i miał więcej mocy i niutków niż seryjny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,co niektórzy mają do LPG. Czy to jakieś "złe paliwo"? Profanacja silnika benzynowego? Ja przynajmniej nie beczę, jak podwyższają ceny benzyny i jak jadę na stację to zawsze tankuję do pełna i nawet nie patrzę na tablicę, po ile jest litr. A zaoszczędzoną kasę wydaję na coś innego :decayed: A może sądzicie, ze gaz, to paliwo dla ubogich? :polew: Sądzę, że raczej nie stać jest co poniektórych, żeby wyłożyć od razu 3000 z kieszeni, żeby kupić instalkę. W przypadku silnika TFSI - instalka kosztuje już 4500 a ta najnowszej generacji z bezpośrednim wtryskiem - prawie 8000 tysięcy. I w tym przypadku - wzrasta moc silnika (przy montażu wtrysku bezpośredniego).

Tak więc nie słuchaj innych - że LPG to zło i takie tam. I szukaj silnika 2.0 TFSI. Nie bierz 1.8 ani 2.0 FSI, bo one więcej palą niż 2.0 TFSI.

Tylko sprawdź - jaki będziesz miał kod silnika w kupowanym samochodzie, bo jak na razie, to tylko do BWA i drugiego typu nie pamiętam, ale są dwa silniki 2.0 TFSI, do których można założyć gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwa silniki 2.0 TFSI, do których można założyć gaz.

Nie wiem czy sa juz kozaki w PL co juz ogarniaja instalki z mokrym wtryskiem :eusathink:

Troche odbiegamy od tematu:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sa juz kozaki w PL co juz ogarniaja instalki z mokrym wtryskiem

Są. I w przyszłym roku zdecyduję - czy brać tą najnowszą instalkę za 8000 pln.

Ale dobra - koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...