Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Napinacz łańcucha rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

jest, ale na klinowym a nie zębatym

Opublikowano

pompa nie jest na pasku rozrządu

Opublikowano

aha. a jak trzeba bedzie wymienic pompe to da rade to zrobic bez rozbierania przodka ???

Opublikowano

kto ci takie pierdoly naopowiadal? pompe da sie wyciagnac bez ruszania rozrzadu

Seeeerio? :doh: 7 lat już jeżdżę ADRem i w ADR jeden z otworów do mocowania pompy przy silniku - zachodzi pod rozrząd. Skoro twierdzisz, ze nie - to nie wiem co ty masz za silnik. A ja u siebie pompę wymieniałem już dwa razy, więc..... :hi:

walki nie sa polaczone z przodu. pasek zebaty przenosi naped z walu korbowego na na walek rozrzadu a ten poprzez wlasnie lancuszek z tylu napedza 2 walek.

Napisałem ogólnie i obrazowo, że z przodu jest pasek - z tyłu łańcuch.

jest, ale na klinowym a nie zębatym

Przecież pisałem, że pompa jest na pasku klinowym .

LUDZIE - czytajcie kur......a co się do was pisze. Ostatnie posty dotyczą wałków rozrządu a wy dalej pytacie, czy pompa jest napędzana paskiem zębatym :facepalm: I po kilka razy są już wpisy, że pompa jest napędzana paskiem klinowym.

aha. a jak trzeba bedzie wymienic pompe to da rade to zrobic bez rozbierania przodka ???

Nawet cały rozrząd można wymienić bez ściągania przodu :decayed: Tylko musi być kumaty mechanik.

Opublikowano

gratulacje. ja mam od 6 lat adr-a. zeby wymienic pompe trzeba odkrecic alternator i wisko ale rozrzadu sie nie rusza. mowis juz 2 razy wymieniales? sam czy ktos cie w balona zrobil?

Opublikowano
mowis juz 2 razy wymieniales? sam czy ktos cie w balona zrobil?

Sam to nie. Ale stałem z boku :hi:

Ten otwór - zaznaczony na zdjęciu, wchodzi pod rozrząd. I tyle w temacie.

Są dwa rodzaje pomp do ADRa, uzależnione datą produkcji silnika. Chcesz coś jeszcze dodać?

beztytuumuc.jpg

Opublikowano
  • Autor

Witam

Panowie temat jest o napinaczu a nie o pompie wody , więc proszę o podpowiedzi :

-czy trzeba przy wymianie rozpinać rozrząd

-czy da rade wykręcić napinacz i zamontować bez wyjmowania wałków, najlepiej jakieś foto

---------- Post dopisany at 11:17 ---------- Poprzedni post napisany at 10:58 ----------

Może jakiś mech. w łodzi który to robi?

Opublikowano

DANEK75 zmień podpis, bo ADR nie ma bezpośredniego wtrysku, a do takich silników jest STAG 400.

Opublikowano
DANEK75 zmień podpis, bo ADR nie ma bezpośredniego wtrysku, a do takich silników jest STAG 400.

Ale nie rozumiem - o co ci chodzi :hi:

Ja o wtryskach nic nie mam napisane a Stag 400 jak był, tak jest...

Nie wiem co bierzesz, ale następnym razem weź pół :wink:

Opublikowano

AC S.A. - Sterowniki - STAG 400 DPI

Poczytaj sobie.

Czasem trzeba się przyznać do błędu. Nikt nie jest nieomylny.

Masz albo STAG 300 albo 4/4+, to są sterowniki do silników z wtryskiem pośrednim, fo jakich należy ADR.

A co do tematu, to w moim ADR występuje napinacz hydrauliczny, bez elektryki.

Wymieniałem właśnie sam łańcuch, bo hałasował i teraz jest cisza. Chociaż wszyscy podobno zalecają w takim przypadku wymienić napinacz, to ja zdecydowałem się na sam łańcuszek i nie żałuję.

Opublikowano

Czasem trzeba się przyznać do błędu. Nikt nie jest nieomylny.

Ano fakt. Coś mi się pochrzaniło :wink: Mam 300-4+

A co do tematu, to w moim ADR występuje napinacz hydrauliczny, bez elektryki.

Hmmm.... niemożliwe. Ktoś wcześniej musiał chyba założyć zwykły - bez elektryki - z racji ceny. Nie słyszałem jeszcze, żeby w ADR był napinacz typowo hydrauliczny.

Opublikowano

A jednak znów nie masz racji.

Starsze ADR miały zwykły napinacz, nowsze miały z wtyczką.

Sprawdź w ETCE.

Opublikowano

Cóż - człowiek całe życie się uczy :decayed:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.