Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd w zegarach


nedwed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, dzisiaj podłączyłem u jakiegoś elektronika samochód do komputera, pousuwał mi jakieś tam błędy lecz pojawił się w zamian jeden inny którego nie wie jak usunąć. Mianowicie w miejscu gdzie jest przebieg (nie całościowy tylko ten który można zerować) wyświetla się napis "dEF". Co to jest i jak to usunąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:Kolego ten napis to cały czas Ci świeci czy po odpaleniu zapłonu znika,czy w trakcie jazdy się pokazał?Z tego co czytałem to "DEF" świadczy o uszkodzeniu elektroniki licznika,może ktoś coś wcześniej grzebał albo korygował licznik:kwasny:Oznacza z reguły defekt,głównie związany z usterkami w instalacji elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem, dzisiaj podłączyłem u jakiegoś elektronika samochód do komputera, pousuwał mi jakieś tam błędy lecz pojawił się w zamian jeden inny którego nie wie jak usunąć. Mianowicie w miejscu gdzie jest przebieg (nie całościowy tylko ten który można zerować) wyświetla się napis "dEF". Co to jest i jak to usunąć ?

jak spierdaczył to teraz niech naprawia:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caly czas mi sie swieci, widzialem ze w niektorych autach ludzie pisza o problemie takim, ze nie widac ani przebiegu dziennego ani calkowitego tylko jest napis: "dEF Error", u mnie jest tylko "dEF". Wiecie jak sie tego pozbyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caly czas mi sie swieci, widzialem ze w niektorych autach ludzie pisza o problemie takim, ze nie widac ani przebiegu dziennego ani calkowitego tylko jest napis: "dEF Error", u mnie jest tylko "dEF". Wiecie jak sie tego pozbyc ?

szukaj gości od korekty liczników może jeszcze go podniosą:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie takich szukac ? a jak nie podniosa to co ?

Szukaj w GOOGLACH okolice Warszawy

Jak nie podniosą to zegary do wymiany są .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odswiezam temat, wie ktos jak sobie poradzic z tym problemem ? Podobno trzeba zalatwic wsad do licznika i go wgrac od nowa, niestety nie wiem skad takowy wziac i jak to wgrac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odswiezam temat, wie ktos jak sobie poradzic z tym problemem ? Podobno trzeba zalatwic wsad do licznika i go wgrac od nowa, niestety nie wiem skad takowy wziac i jak to wgrac :/

Jak masz odpowiedni sprzet (kabel) i troche wiedzy do tego to smiało zrobisz a jak nie to zapomnij .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w B5 coś takiego się wyświetlało w miejscu kilomterówki dziennej, jest prawdopodobne, że ktoś korygował licznik ale oczywiście nie jest to jedyna przyczyna w moim przypadku pomogło wgranie nowego wsadu do licznika i błędu nie było

w necie coś takiego znalazłem odnośnie B6/B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odswiezam temat, wie ktos jak sobie poradzic z tym problemem ? Podobno trzeba zalatwic wsad do licznika i go wgrac od nowa, niestety nie wiem skad takowy wziac i jak to wgrac :/

Jak masz odpowiedni sprzet (kabel) i troche wiedzy do tego to smiało zrobisz a jak nie to zapomnij .

no wlasnie nie mam wiedzy dlatego szukam kogos tutaj, moze tutaj ktos ma odpowiednia wiedze :)

Pablo, ale tutaj jest tylko pokazane ze jakos to zrobil ale juz nie napisane jest jak to zrobic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup soft za 8tyś euro a ja Ci przez telefon wszystko powiem i sobie to "naprawisz"

a Tobie o co chodzi ? Problem jakis masz ? Jak masz okres to nie tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup soft za 8tyś euro a ja Ci przez telefon wszystko powiem i sobie to "naprawisz"

a Tobie o co chodzi ? Problem jakis masz ? Jak masz okres to nie tutaj

:facepalm: ok, widzę, że nie zrozumiałeś więc napiszę prościej - palcem tego nie zrobisz... chińskim klonem czy nawet ori VCDSem też nie... do pewnych rzeczy potrzebujesz poza wiedzą odpowiedniego sprzętu (softu)... i wtedy jak na tym filmiku pyk, klik i zegary magicznie ożyją :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym mial takowy sprzet to bym nie pisal na forum tylko sam sobie poradzil dlatego pisze moze ktos cos takiego ma albo przynajmniej wie do kogo mnie skierowac... Na kilku forach wyczytalem ze trzeba skopiowac wsad licznika od innego samochodu, a moze akurat tutaj moze ktos takim wsadem poratowac, a jak nie to jakos doradzic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft jest trochę tańszy niż 8 tys EUR, ale wcale tani nie jest. W tym liczniku nic nie zdziałasz z zawartością z innego. Zawartość jest szyfrowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam kotleta, czy ktos wie jak sobie z tym problemem poradzic ?

moge dać namiar na gościa w Siedlcach:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...