Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzeba trzaskać drzwiami


Fr0styyy.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dość mocno opuszczone drzwi i muszę je podnieść bo obicierają nawet o belkę. Pytanie jak je podnieść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba problem bardzo często powtarzający się. Mam to samo prawe przednie drzwi i dwóch moich kumpli też prawe przednie drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorny i dolny zawias dostaja luzow czy tylko ktorys z nich ? dobrze byloby to wiedziec zeby kupic dwa albo jeden*

wiem ze jeden zawias w aso kosztuje 60 zl a drugi 170 zl *i to jest chyba cena dolnego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej podobnie jak i u was trzeba trzeba trochę użyć siły ale jak zdjąłem boczek z drzwi ( problem z mikrostykiem) to o dziwo drzwi zamknęły się po pchnięciu palcem. Nie przywiązywałem do tego wagi puki nie przeczytałem tego wątku. W wolnym czasie zajrzę czy to zawias czy coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przednie prawe, pewnie jest tak jak koledzy piszą że jest to wina zużycia któregoś podzespołu, trzeba jeszcze zbadać którego ;]. Przy wolnej chwili wezmę się za to.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo. Choć ja uważam, że coś nie tak może być z odpowietrzeniem kabiny. Jeszcze sprawdzę dokładnie ale u mnie jest tak, że jak któraś szyba jest opuszczona to zamyka się lepiej. Jeśli jest zamknięta wytwarza się ciśnienie w środku auta i nie zamyka tak jak powinny.

Dokładnie, przy lekko uchylonych szybach zamykają się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak wracałem z nad morza to przed wyjazdem coś mnie naszło i otworzyłem drzwi kierowcy i poruszałem zamkiem, troszkę się blokował więc zobaczyłem zamek w tylnych drzwiach i tam leciutko chodził ten zamek.. Jutro może to wyczyszczę i nasmaruje, może coś pomoże:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Was też drzwi tak działają że przy mocniejszym otwarciu potrafią dojść do końca i elegancko zawinąć w tył elegancko przytrzaskując nogę?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Was też drzwi tak działają że przy mocniejszym otwarciu potrafią dojść do końca i elegancko zawinąć w tył elegancko przytrzaskując nogę?:>

szczegolnie z tylu- to sa tzw akceleratory zamykania , nie dosc ze sie zamykaja bardzo latwo to jesscze te popychacze dociskaja drzwi* zeby rąblo jak w starym fiacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! czy można wyjąc sam sworzeń z górnego zawiasu drzwi kierowcy bez odkręcania całego zawiasu? mam tam luz i chce przełożyć z używki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo. Choć ja uważam, że coś nie tak może być z odpowietrzeniem kabiny. Jeszcze sprawdzę dokładnie ale u mnie jest tak, że jak któraś szyba jest opuszczona to zamyka się lepiej. Jeśli jest zamknięta wytwarza się ciśnienie w środku auta i nie zamyka tak jak powinny.

Dokładnie, przy lekko uchylonych szybach zamykają się bez problemu.

U mnie to samo. Pogrzebałem trochę w necie i faktycznie problem leży w odpowietrzeniu kabiny. Drzwi ciężko się zamykają,gdyż nie ma ujścia powietrza z wnętrza samochodu. Wie ktoś, gdzie w A4 znajdują się takie kanały wentylacyjne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w avancie w sedanie jak otworzy sie bagażnik i ściagnie półkę po lewej stronie to widać kratki. Jest nawet gdzieś opisane jak po zamontowaniu skrzyni basowej pod wpływem basu klepią klapki odpowietrznika i założone na nie filc chyba. Musisz poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W avancie te odpowietrzniki znajdują sie pod tylnym zderzakiem po lewej i prawej stronie; pod boczkami od wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kąt ramki okna jest regulowany śrubą, która znajduje się w rogu drzwi - poniżej lusterka, od wewnątrz

zmieniałem prowadnice i linkę do szyby, mocniej dokręciłem tą śrubę i teraz trzeba mocniej pociągnąć/pchnąć drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odkreceniu badz popuszczenie tej sruby oraz tej pod zamkiem drzwi ,trzeba *ramke na tych srubach naprawde dobrze wyregulowac a nie jest to takie prosste i trzeba na to troszke czasu poswiecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy orientuje sie ktos czy tylne gorne zawiasy pasuja do przednich gornych ?

sprzedawce ze znanego portalu aukcyjnego stwierdzil ze powinny pasowac .

prosze o odpowiedz

i jeszcze jedno pytanie czy jak wykrece srube z gornego przedniego zawiasu to zadna nakretka nie spadnie mi do srodka drzwi?

Audi A4 B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z przednimi drzwiami - są lekko opuszczone względem tylnych i trzeba trochę trzaskać żeby je zamknąć.

Patrzyłem, że jest możliwość regulacji na zawiasie, ale należy regulować górny zawias po stronie samochodu (a nie drzwi). I tutaj pojawia się problem, bo górny zawias przykręcany jest na 2 śruby - jedna z zewnątrz, a druga od środka samochodu. Nie wiem gdzie i jak mam włożyć rękę, żeby dojść do tej śruby, która wkręcana jest od środka samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...