Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzeba trzaskać drzwiami


Fr0styyy.

Rekomendowane odpowiedzi

Hi,

poradźcie mi coś na na ogarnięcie przednich drzwi kierowcy i pasażera, bo trzeba nimi trzaskać żeby się zamknęły, a tylne wystarczy, że chuchnę i są już zamknięte :decayed:

Wydaje mi się, że przednie są minimalnie opuszczone na zawiasach, jak to sprawdzić i ustawić żeby dobrze było? Szczeliny między błotnikami a drzwiami są ok:eusathink:

edit: z tym trzaskaniem to może przesadziłem, po prostu trzeba użyj więcej siły przy ich zamykaniu, nie zamkną się całkowicie jak np. puścimy je żeby same się zamknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ETKI nie masz ?

ale najpierw sprawdz czy faktycznie maja luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dokładnie to samo i nie mogę się zebrać, żeby za to się wziąć :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 831 401 C zawias lewy

8E0 831 402 C zawias prawy

nie jestem tylko pewny literki na koncu, bo etki nie mam aktualnie pod reka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 831 401 C zawias lewy

8E0 831 402 C zawias prawy

nie jestem tylko pewny literki na koncu, bo etki nie mam aktualnie pod reka

Numery są OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ETKI nie masz ?

ale najpierw sprawdz czy faktycznie maja luz

Strona VAGCAT w ogóle mi nie działa, a z etką 7.3 nie mogę sobie poradzić..

A luz jak sprawdzić?

To jest ten, czy ten zawias?

AUDI A4 B6 ZAWIAS DRZWI PRAWY PRZÓD (2506113705) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

AUDI A4 B6 ZAWIAS DRZWI PRAWY PRZÓD (2506113783) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwórz drzwi tak aby była przerwa 10cm

złap za górną ramkę i spróbuj poruszac drzwiami góra i dół

powinien byc wyczuwalny luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwórz drzwi tak aby była przerwa 10cm

złap za górną ramkę i spróbuj poruszac drzwiami góra i dół

powinien byc wyczuwalny luz

Jutro sprawdzę, ale z tego co pamiętam to w taki sposób ruszałem całą budą a nie drzwiami :decayed:

---------- Post dopisany 12-08-2012 at 18:25 ---------- Poprzedni post napisany 11-08-2012 at 22:42 ----------

Dzisiaj sprawdziłem i żadnych luzów nie ma :naughty: Jak szarpie drzwiami to cała buda chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwórz drzwi tak aby była przerwa 10cm

złap za górną ramkę i spróbuj poruszac drzwiami góra i dół

powinien byc wyczuwalny luz

Jutro sprawdzę, ale z tego co pamiętam to w taki sposób ruszałem całą budą a nie drzwiami :decayed:

---------- Post dopisany 12-08-2012 at 18:25 ---------- Poprzedni post napisany 11-08-2012 at 22:42 ----------

Dzisiaj sprawdziłem i żadnych luzów nie ma :naughty: Jak szarpie drzwiami to cała buda chodzi.

To może ktoś miał zwyczaj opierania się o drzwi przy wysiadaniu (wsiadaniu) , i dlatego się opuściły.

U siebie też nie wyczuwam luzu na zawiasie,a drzwi nie zamykają się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamek drzwi sie wyrobi to tez jest taki efekt. Jak zmienilem zamek na nowy to drzwi zaczely sie idealnie zamykac, na starym zamku nie chcialy sie domykac, widocznie mechanizm w starym zamku mial juz spore luzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

poradźcie mi coś na na ogarnięcie przednich drzwi kierowcy i pasażera, bo trzeba nimi trzaskać żeby się zamknęły, a tylne wystarczy, że chuchnę i są już zamknięte :decayed:

Wydaje mi się, że przednie są minimalnie opuszczone na zawiasach, jak to sprawdzić i ustawić żeby dobrze było? Szczeliny między błotnikami a drzwiami są ok:eusathink:

edit: z tym trzaskaniem to może przesadziłem, po prostu trzeba użyj więcej siły przy ich zamykaniu, nie zamkną się całkowicie jak np. puścimy je żeby same się zamknęły.

W instrukcji jest wskazane n smarowanie zawiasów smarem "białym"

W tej sytuacji proponuję:

1. zabezpieczyć szmatkami drzwi wkoło zawiasu i nie żałując np. oczyszczacza do tarcz hamulcowych porządnie wymyć łączenia zawiasów górnego i dolnego;

2. środek do czyszczenia tarcz idealnie odparowuje ale można jeszcze sprężonym powietrzem przedmuchać pozostałe nieczystości;

3. smarem do zawiasów zasmarować

4. po zimie czynność powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam problem z zamykaniem przednich drzwi ,wg mnie delikatnie się opóściły ,luzów brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo. Choć ja uważam, że coś nie tak może być z odpowietrzeniem kabiny. Jeszcze sprawdzę dokładnie ale u mnie jest tak, że jak któraś szyba jest opuszczona to zamyka się lepiej. Jeśli jest zamknięta wytwarza się ciśnienie w środku auta i nie zamyka tak jak powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo. Choć ja uważam, że coś nie tak może być z odpowietrzeniem kabiny. Jeszcze sprawdzę dokładnie ale u mnie jest tak, że jak któraś szyba jest opuszczona to zamyka się lepiej. Jeśli jest zamknięta wytwarza się ciśnienie w środku auta i nie zamyka tak jak powinny.

Dokładnie. U mnie pomaga jak lekko uchylę szybę, obojętnie która.

Przy "szczelnej kabinie" jest problem z zamknięciem, ale wystarczy opuścić szybkę i wszystko ładnie pięknie się zamyka :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...