Skocz do zawartości
IGNOROWANY

OC w PZU z opcją auto szyba


Rekomendowane odpowiedzi

Podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami odnośnie wykupienia Auto Szyby w PZU. Ja zapłaciłem dodatkowo 120 zł za ubezpieczenie szyb przy wykupieniu OC. Dziś wymieniłem szybę przednią bo miałem odprysk prawdopodobnie po kamyku który przeradzał się w pęknięcie szyby. Zgłosiłem i zostałem umówiony z firmą auto max w Sochaczewie. Mam nową szybę PILKINGTON i jestem ogólnie zadowolony, niektórzy odradzają Auto szybę w PZU twierdząc że na jej podstawie wstawiają słabej jakości szyby Nordglass, a ku mojemu zdziwieniu zamontowano mi PILKINGTON który uchodzi za dobrą firmę. Ja polecam zarówno Auto szybę jak i warsztat wstawiający szyby na ul. Spartańskiej w Sochaczewie. Minus jedynie taki że tylko wybrane warsztaty wstawiające szyby mają umowę z PZU, więc niekiedy trzeba dojechać. W mojej okolicy (jestem z Żyrardowa) w rachubę wchodzi Sochaczew, Skierniewice, Pruszków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest przy tym ubezpieczeniu od szyb, trzeba robić jakieś zdjęcia albo gdzieś się pokazać z tym autem żeby to wykupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest przy tym ubezpieczeniu od szyb, trzeba robić jakieś zdjęcia albo gdzieś się pokazać z tym autem żeby to wykupić?

No niestety teraz już wymagają zdjęć przy ubezpieczaniu i robi je Twój agent ubezpieczniowy. Dodam jeszcze że można tak zrobić zdjęcie że nie będzie za wiele widać, szczególnie jak zdjęcie robione w deszczowy dzień:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem szybę na PZU właśnie z Pilkinktona i niedość że założyli pozagatunkową bo ma pęcheżyki powietrza w sobie , nie zauważyłem, to po roku od wymiany oprócz pęknięcia szyba wygląda dużo gorzej niż oryginalna po 15 latach eksploatacji.

Ma już dużo odprysków a zwłaszcza jest strasznie miękka i nawet wycieraczki potrafią ja zarysować jak dostanie ci się ziarenko piasku z błotem pośniegowym w zimie , i trzeba uważać czym skrobiesz szyby w zimie.

Poza tym w tym roku już powiedzieli że za stare Auto żeby wykupić opcję AUTO SZYBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam wykupiony pakiet szyb w pzu i wymieniałem szybę na pilingtona. Dodam że pakiet szyb mam gratis bo mam full opcję ac. Widoczność po wymianie szyby w 6 letnim aucie o wiele lepsza a jak się nowa szyba szybko porysuje to jest na nią 2 lata gwarancji. W najgorszym wypadku znowu się ją wymieni na nową. Co do zgłoszenia szkody szyby wystarczy przedzwonić do pzu zgłosić szkodę telefonicznie pzu oddzwania i umawia się na termin wymiany proponując kilka warsztatów z którymi mają podpisaną umowę. Pani z pzu zadała tylko jednio pytanie jak mocno uszkodzona jest szyba żadnych zdjęć nie robiłem. Ps szybę wymieniałem 2 miesiące temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie nie korzystałem jeszcze ale mam pakiet szyby w HDI - Szyby boczne i tylne finansowane w 100% a w przedniej jest 10% za współudział :P. Skusiłem się na to bo koszt nie duży a niestety w firmie muszę śmigać swoim autem :/

W aucie dziewczyny musiałem już raz wymieniać i gdyby nie to że trochę pokombinowałem był bym w plecy 370zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi powiedzieli w rożnych firmach ubezpieczeniowych że przy 16 letnim aucie już nie da rady i w tym roku już nie mam Auto szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jak rozmawial z babka z pzu jak robil wycene oc, to mu sama dala do zrozumienia, ze za 80 zl wykupi auto szybe i sobie moze wymiewnic szybe za tyle, bo oni nie wysylaja nikogo ani nic, tylko na slowo wierza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przez dwa lata auto szyby w PZU i faktycznie obsługa i wymiana jest ok. Dzwonisz móisz jaka szyba co się stało i umawiają cię. W warsztacie robią fotki wymieniają szybęi tyle. Nic ich nie interesuje i jest ok. Raz miałem autoszyby w PTU i tu schody umowili mnie na wymiane w warsztacie szybe obejżeli i poiwedzieli że nie wymienią bo im kasy PTU nie odda, że niby sam wybiłem sobie itp. Więc napisałem bardzo ładny list do PTU i po długich walkach uwzględnili szkodę. Jednak był mały haczyk w umowie 25% wkładu własnego - o czym nie wiedziałem i musiałem dopłacić do zmiany. Takich haczyków nie ma w PZU. Obecnie mam w Compensie narazie nic sie nie wydażyło ale ludzie ich również chwalą więc myśle, że będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko, czy pakiet autoszyby polega tylko i wyłącznie na wymianie szyby w warsztacie?? Nie da się wziąć pieniędzy z ubezpieczalni, kupić szybę i wymienić we własnym zakresie?? Jak nie to lipa, bo właśnie myślałem że sobie wykupię przy kolejnej umowie i w późniejszym czasie wymienię czołową na grzaną pod sensor deszczu i lusterko fotochrom :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniają Ci szybę oni we wskazanym punkcie montażu szyb, ale zawsze myślę że można się dogadać z zakładem montujacym szyby wiadomo ze z dopłatą. Albo w momencie gdy zgłosisz szkodę przez telefon to ta konsultantka sie pyta Ciebie jaką masz szybę czy z pasem czy bez, czy pas u góry zielony czy niebieski itd to od razu mów że masz grzaną, z sensorem deszczu i pod fotochrom, a w warsztacie dasz z 50 zł w kieszeń i nawet tego nie zauważą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniają Ci szybę oni we wskazanym punkcie montażu szyb, ale zawsze myślę że można się dogadać z zakładem montujacym szyby wiadomo ze z dopłatą. Albo w momencie gdy zgłosisz szkodę przez telefon to ta konsultantka sie pyta Ciebie jaką masz szybę czy z pasem czy bez, czy pas u góry zielony czy niebieski itd to od razu mów że masz grzaną, z sensorem deszczu i pod fotochrom, a w warsztacie dasz z 50 zł w kieszeń i nawet tego nie zauważą

Tylko w warsztacie muszą zrobić zdjęcia tej uszkodzonej szyby jeszcze na aucie, więc sensory itd. bedą musiały być widoczne na tym zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniają Ci szybę oni we wskazanym punkcie montażu szyb, ale zawsze myślę że można się dogadać z zakładem montujacym szyby wiadomo ze z dopłatą. Albo w momencie gdy zgłosisz szkodę przez telefon to ta konsultantka sie pyta Ciebie jaką masz szybę czy z pasem czy bez, czy pas u góry zielony czy niebieski itd to od razu mów że masz grzaną, z sensorem deszczu i pod fotochrom, a w warsztacie dasz z 50 zł w kieszeń i nawet tego nie zauważą

Tylko w warsztacie muszą zrobić zdjęcia tej uszkodzonej szyby jeszcze na aucie, więc sensory itd. bedą musiały być widoczne na tym zdjęciu.

mi jak robił foto uszkodzonej szyby to od środka przykleił taką miarę w kształcie koła i zrobił foto majace na celu uwiecznienie rozmiaru pękniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tylko to jedno zdjęcie Ci zrobili? Nie robili zdjęcia całego auta itd.? Ja jak byłem to zdjęć robili kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...