Skocz do zawartości
IGNOROWANY

OC w PZU z opcją auto szyba


Rekomendowane odpowiedzi

Dla mni erobili teżkilka zdjęć - szyby, samochodu przodu z rejestracja, numeru VIN i dla uszkodzenia paręzdjęć z miarką i zakreśloną szkodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,a czy nie lepiej zamiast wykupić pakiet szyby wybrać pakiet takie, że składki nie ulegną zmianie przy jakiejkolwiek naprawie także szyby? Kosztuje mniej a obejmuje całe auto. Do tego jeśli macie 2 samochody ubezpieczone w PZU to wystarczy jeden pakiet na 2 auta. Bynajmniej ja mam tak zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składki nie ulegną zmianie przy jakiejkolwiek naprawie i tańsze niż ubezpieczenie szyb? co to za ubazpieczenie? Przy naprawie z ubezpieczenia szyb tez składki nie ulegają zmianie (utrata zniżek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składki nie ulegną zmianie przy jakiejkolwiek naprawie i tańsze niż ubezpieczenie szyb? co to za ubazpieczenie? Przy naprawie z ubezpieczenia szyb tez składki nie ulegają zmianie (utrata zniżek)

To się nazywa ochrona zniżek, czyli jak zrobisz jedna szkodę w roku to nie lecą Ci zniżki, jeżeli masz pełne zniżki to płacisz za AC 50 zł a OC 10 zł w PZU tak jest, ale jezeli nie masz pełnych zniżek na AC to juz płacisz dużo wiecej za tą ochronę. Autoszyba się przydaje i też śmieszne pieniądze koosztuje, a szkoda by mi było zgłaszać szybę z AC nawet z ochrona zniżek bo zawsze lepiej ja mieć w rezerwie na poważniejsze przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy w avivie umawiają się na oględziny przy zakupie ubezpieczenia na szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Jak i wszyscy macie podobny problem No ja ciut inaczej wczoraj Rozbiło mi przednią szybę kamyczek od ciężarówki Spisaliśmy oświadczenie i wszytko gitarka Mam wszystkie szyby oryginalne z jednego rocznika 2003 rok Dzwoniłem do Serwisu Audi I taka szyba kosztuje 1200 cos zł

W najbliższym czasie ma przyjechać rzeczoznawca,,I tu pytanie jak mu powiem że życzę sobie ORYGINAŁ to taką muszą mi dac lub za nią zapłacić To logiczne że przy ew.odsprzedaży auta wartość będzie zaniżona ze względu na nie oryginalną szybę jaką tam A przepisy Mówią wyraźnie części ORYGINALNE muszą wyceniać WIęc jest szansa na oryginał Nowy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Jak i wszyscy macie podobny problem No ja ciut inaczej wczoraj Rozbiło mi przednią szybę kamyczek od ciężarówki Spisaliśmy oświadczenie i wszytko gitarka Mam wszystkie szyby oryginalne z jednego rocznika 2003 rok Dzwoniłem do Serwisu Audi I taka szyba kosztuje 1200 cos zł

W najbliższym czasie ma przyjechać rzeczoznawca,,I tu pytanie jak mu powiem że życzę sobie ORYGINAŁ to taką muszą mi dac lub za nią zapłacić To logiczne że przy ew.odsprzedaży auta wartość będzie zaniżona ze względu na nie oryginalną szybę jaką tam A przepisy Mówią wyraźnie części ORYGINALNE muszą wyceniać WIęc jest szansa na oryginał Nowy???

jak przyjedzie rzeczoznawca i Ci wycenią szkodę i będzie dla Ciebie nie wystarczająca kwota to nie zgadzaj się na wypłatę odszkodowania gotówka i wstaw auto do ASO niech Ci wstawią oryginał szybę a OC sprawcy pokryje kwotę z faktury.

A odnoście PZU Auto Szyba to tydzień temu płaciłem OC z opcją Auto Szyba i Pani z PZU i zrobiła sesję foto szyb i oględziny uszkodzeń tzn pęknięć szyb w Passacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Jak i wszyscy macie podobny problem No ja ciut inaczej wczoraj Rozbiło mi przednią szybę kamyczek od ciężarówki Spisaliśmy oświadczenie i wszytko gitarka Mam wszystkie szyby oryginalne z jednego rocznika 2003 rok Dzwoniłem do Serwisu Audi I taka szyba kosztuje 1200 cos zł

W najbliższym czasie ma przyjechać rzeczoznawca,,I tu pytanie jak mu powiem że życzę sobie ORYGINAŁ to taką muszą mi dac lub za nią zapłacić To logiczne że przy ew.odsprzedaży auta wartość będzie zaniżona ze względu na nie oryginalną szybę jaką tam A przepisy Mówią wyraźnie części ORYGINALNE muszą wyceniać WIęc jest szansa na oryginał Nowy???

nie masz zadnego problemu

po prostu oddaj auto do ASO

przy ogledzinach wyraznie to zaznacz i juz

zadnego rozliczenia czy tam zaplacenia za nia - nie od tego jestes

rozliczenie nastapi bez Twojego udzialu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze rozwiazanie ochrona znizek nie dość że taniej się płaci niż za autoszybę to można raz skorzystać z wymiany szyby bez utraty znizek. A tak naprawde jak często wymienia się szybe sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam jedno pytanie mam przednią szybę grzaną w swojej B6 tak jak spora wiekszość osób. Czy te szyby które wymieniacie z ubezpieczenia są równiez grzane czy nie ??

Nie wydaje mi się bo podobno grzane są tylko w serwisie i kosztują sporo wiecej niż zamienniki plikintona czy nordglasa które sa już do kupienia za około 300 zł.

Więc jeśli są to zwykłe szyby to skórka za wyprawkę Według mnie nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze rozwiazanie ochrona znizek nie dość że taniej się płaci niż za autoszybę to można raz skorzystać z wymiany szyby bez utraty znizek. A tak naprawde jak często wymienia się szybe sporadycznie.

ochrona zniżek kosztuje 10 zł PZU, ale nic mi nie mówiono o możliwości jednorazowej opcji wymiany szyby (nie mówię że tak nie jest) ja już opłaciłem auto szybę 120 zł więc po ptakach, a ochronę zniżek też mam, ale jak któremuś z Kolegów się kończy OC to niech zapyta w ubezpieczalni i tu napisze to będziemy wszyscy wiedzieli

---------- Post dopisany at 13:34 ---------- Poprzedni post napisany at 13:29 ----------

Witam

Mam jedno pytanie mam przednią szybę grzaną w swojej B6 tak jak spora wiekszość osób. Czy te szyby które wymieniacie z ubezpieczenia są równiez grzane czy nie ??

Nie wydaje mi się bo podobno grzane są tylko w serwisie i kosztują sporo wiecej niż zamienniki plikintona czy nordglasa które sa już do kupienia za około 300 zł.

Więc jeśli są to zwykłe szyby to skórka za wyprawkę Według mnie nie opłaca.

mnie Pani w PZU pytała czy grzana przednia szyba, więc chyba ma to znaczenie, u mnie w Passacie nie dość że grzana to jeszcze z czujnikiem zmierzchu i deszczu i mam "Auto szybę" skoro ubezpieczyli mi szyby to muszą dysponować warsztatami w których takie szyby montują tzn grzane, z czujnikami itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić na oryginalną szybę można tylko z AC i wtedy jak masz ochronę zniżek do AC to sobie ten 1 raz ochrony wykorzystujesz i wtedy przy następnym ubezpieczeniu Ci nie zabiorą tych 10% za szkodę ale tylko jeżeli u tego samego ubezpieczyciela będziesz ubezpieczał bo szkoda do UFG i tak zostanie wpisana. I jak masz więcej niż jedno auto na siebie ubezpieczone to ochrona zniżek działa raz na wszystkie auta a nie że na każdym możesz jedną szkodę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro musze iść ubezpieczyć auto ;) Ubezpieczam w PZU. W tamtym roku brałem OC i mini AC. Teraz zastanawiam się czy nie wziąć dodatkowo NNW i właśnie Auto Szyba. O co ich pytać tak żeby dobrze na tym wyjść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić na oryginalną szybę można tylko z AC i wtedy jak masz ochronę zniżek do AC to sobie ten 1 raz ochrony wykorzystujesz i wtedy przy następnym ubezpieczeniu Ci nie zabiorą tych 10% za szkodę ale tylko jeżeli u tego samego ubezpieczyciela będziesz ubezpieczał bo szkoda do UFG i tak zostanie wpisana. I jak masz więcej niż jedno auto na siebie ubezpieczone to ochrona zniżek działa raz na wszystkie auta a nie że na każdym możesz jedną szkodę zrobić.

dla zainteresowanych ochrona zniżek do AC (wartość auta 28 tys) kosztuje 270zł

---------- Post dopisany at 17:32 ---------- Poprzedni post napisany at 17:25 ----------

Ja jutro musze iść ubezpieczyć auto ;) Ubezpieczam w PZU. W tamtym roku brałem OC i mini AC. Teraz zastanawiam się czy nie wziąć dodatkowo NNW i właśnie Auto Szyba. O co ich pytać tak żeby dobrze na tym wyjść?

zapytaj czy w ramach mini AC masz gwarantowane wymianę szyb, jeśli tak to "Auto szyba" Ci nie potrzebna. NNW wg mnie weź, nigdy nic nie wiadomo (życzę Ci bezwypadkowości), ale różnie bywa na drodze. Sąsiad raz nie wział i żałuje do tej pory. 80 zł to tylko 3 flaszki :-), a spokojniejsza dusza w drodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych ochrona zniżek do AC (wartość auta 28 tys) kosztuje 270zł

Jeżeli nie masz pełnych zniżek to może i tak.

Ja przy pełnych zniżkach i wartości auta ponad 80 tys. zł mam ochronę zniżek w AC za 50 zł a OC za 10 zł w PZU.

W poprzedniej polisie ochrona się przydała bo kosztorys naprawy z ASO był na prawie 50 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...