Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpnięcie przy przełączaniu na benzynę.


hagi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mój problem polega na tym,że w momencie wyczerpania gazu silnik szarpie tak,jakby na chwilę zgasnął . Jest to upierdliwy problem ,bo zdarzyło mi się to np.przy wyprzedzaniu,ruszaniu ze skrzyżowania itp. Gazownik niby ustawiał mapy na nowo,bo wyskakiwał mi check silnika(zbyt uboga mieszanka). Nic się nie zmieniło. Sugerował,żebym wcześniej tankował i nie dopuszczał do całkowitego wyczerpania gazu!!! Moim zdaniem taka instalacja powinna zawsze działać płynnie. Proszę o jakieś sugestie.

Instalacja :Stag 4 plus ,reduktor Zavoli Zeta S ,wtryski hana -zielone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinno tak się dziać

u mnie jak zbraknie gazu to gdyby nie ten piszczyk to bym nie wiedział, zero szarpnięć

Jaki masz czas ustawiony przełączania wtryskiwaczy? ja mam 250ms i jest płynnie, może masz 0ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee ! Panowie ! Co to za odpowiedź : "tankuj kiedy trzeba" ? Powinno być tak ,jak pisze edekxp. Zero szarpnięć ! Piszczyk i sekwencyjna zmiana na benzynę . Tak miałem na początku. Popieprzyło się po zmianie reduktora.Miałem Magic Jet Power ,który puszczał gaz do kolektora. Nie wiem jaki mam ustawiony czas przełączania wtryskiwaczy.Jestem przeciętnym użytkownikiem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie interfejs i sam ustawisz z pomocą forum

Masz jeszcze gwarancję?

jeżeli tak to zapytaj się najpierw gazownika czy jak bedziesz sam ustawiał to jak z gwarancją.

U mnie nie robili problemu.

Jeżeli grozi utratą gwarancji to jeździj do nich aż zrobią dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam o tą gwarancję. Do tej pory twierdzili,że poustawiali wszystko od nowa (trzy razy ! ) i dalej lipa. Ostatnio nawet powiedział,że trudno zaradzić jak szarpnięcie jest tylko w momencie jak skończy się gaz . Jestem bliski podjęcia decyzji o olaniu gwarancji. Instalacja założona w listopadzie 2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniaj regularnie filtry i jedz na regulacje,

tez miałem takie szarpanie, po regulacji cisza i spokoj,

czesto nie zauwazam kiedy sie przelacza na benzyne gdy mam glosniej muzyke... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też było czuć te szarpnięcie winny okazał sie sterownik. Wymienili i teraz wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownik spaprał mapę i wszystko , kup kabelek isam spokojnie z pomocą lpgforum ustawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...