Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatronic - problem z temperaturą rzeczywistą, a ustawioną


hasanbeja

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Koleżanki i Koledzy.

W moim aucie z 95 r., problem przedstawia się następująco.

Ustawiając żądaną temperaturę - mniej więcej od LO do 24-25 stopni, na włączonej klimatyzacji, w trybie auto, w samodzodzie jest wciąż tak samo chłodno, zimno. Klimatronic pracuje na 2-4 poziomie pracy wentylatora. Dopiero ustawienie temperatury 27-29 skutkuje przypływem cieplejszego powietrza, przy ustawionej temperaturze maksymalnej gorącego.

Czasem dzieje się tak, iż ustawienie maksymalnej temperatury jakby "resetuje problem" i przez kilkanaście minut mam wrażenie, że ustawiając w trybie auto żądaną temperaturę klimatronic dba o to, by temperatura była we wnętrzu właściwa.

Osobiście obstawiaj, że to:

a) poszły czujniki temperatury [klimatronic myśli, że jest za ciepło w samochodzie - tylko wtedy, w trybie auto automatycznie włączałaby się dmuchawa na którymś z wyższych poziomów pracy],

B) poszły klapy od ciepłego powietrza i nie wszystkie się otwierają tak jak powinny,

c) poszedł sterownik klimatyzacji - za co on jest odpowiedzialny tak w ogóle ?

Panel klimatronica raczej odpada, bo mam dwa po regeneracji i na obu dzieje się tak samo.

Proszę o porady.

Z góry dzięki za wsparcie techniczne.

Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdź błędy VAGiem. Jak nie będzie nic to przeprowadź nastawy podstawowe, zobaczysz jak wtedy klima się będzie zachowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak :) Ojciec miał kiedyś B5 i było jak u Ciebie, ja mam B5 i taż jest jak u Ciebie. Te auta chyba po prostu tak mają, że przy włączonej klimatyzacji wieje takim zimnem, że tylko duża ilość ciepłego powietrza jest w stanie to zniwelować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak :) Ojciec miał kiedyś B5 i było jak u Ciebie, ja mam B5 i taż jest jak u Ciebie. Te auta chyba po prostu tak mają, że przy włączonej klimatyzacji wieje takim zimnem, że tylko duża ilość ciepłego powietrza jest w stanie to zniwelować.

A przeprowadzałeś nastawy podstawowe klimatyzacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak :) Ojciec miał kiedyś B5 i było jak u Ciebie, ja mam B5 i taż jest jak u Ciebie. Te auta chyba po prostu tak mają, że przy włączonej klimatyzacji wieje takim zimnem, że tylko duża ilość ciepłego powietrza jest w stanie to zniwelować.

powem ci ze mam tak samo, trzeba dac te 27 na klimatroniku wtedy zaczyna wiac mocno cieplym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzałem nastawy, podmieniałem panele, poprawiałem luty...ogólnie mocno zainteresowałem się tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś przeprowadzę nastawy w swoim aucie i dam znać czy pomogło <boklimatronic panel mam naprawiony gruntownie, przez chwalonego niegdyś na forum spec. na allegro, który usuwa zimne luty z niezwykłą skutecznością>.... Polskim Vagiem da radę ? Pytam, bo dopiero zacząłem przygodę z Vagami - udało mi się póki co usunąć komunikat "inspekcji" :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...