Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw hamulcowy avant


xXxMAROKOxXx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanko.

Posiadam A4 B5 avant '97 1.9 tdi 90 km AHU. Chciałbym wymienić hamulce w swoim wozie;p Chodzi o to czy tarcze z przodu przy 15 calowych felgach to 288? Jakie wsadzić pośrednie cenowo? Nie najtańsze ale i nie sportowe. I z tyłu jak to wygląda? Trzeba wymienić także łożyska?

Prosiłbym o poradę jakie zestawy wybrać i ile cała zabawa by mnie kosztowała?

Pozdrawiam i czekam na odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz mieć 280 lub 288mm

Dobre za przystępną cene polecam Ferrodo tarcze i klocki , na tył komplet łożysk i uszcelniaczy , pierścień Abs-u można przełożyć ze starych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym prosić o jakies przykłady z alledrogo? Żeby nie wlecieć na mine?

I czy jeśli w tej chwili mam 280 z przodu to spokojnie mogę włożyc 288? Beż wymiany innych części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozesz innych dac bo 288 sa juz wetylowane zakladaj te co masz. powiedz sam bedziesz to robil czy jakis warsztat. ja za tyl zaplacilem 300 zl czyli tarcze ate i klocki bosch do tego gumeczki na prowadnice. lozyska sobie przelozylem (potrzebna prasa) i pierscien abs tez stary. wszystko super chodzi. przod tez gdzies w takiej cenie bedzie. na allgro za bardzo nie polecam bo jak cos nie bedzie pasowal to i wysylanie odsylanie reklamacje szkoda zachodu o te 50 zl. najlepiej zeby jakis dobry mechanik co zamowil czesci i oczywiscie zaufany albo zamow u naszego kolegi z forum w dziale czesci ma duze znizki ale musisz wiedziec co chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu zobacz czy masz zaciski ATE z drutami jak są to 288 , jak niema to LUCAS 280mm no chyba że tarcze jeszcze pełne

Ale jak podasz koledze TOM rok i Vin to napewno ci pomoże dobrać coś odpowiedniego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wogole po co do 90ps, wkladac wieksze heble ? załoz dobry markowy zestaw i bedzie dobrze hamowac , kolega devastation ci pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dzisiaj zdjąłem koło i na oko to chyba 280 wentylowane. Jaki zestaw polecacie? Tylko nie spojrzałem, czy do tego rocznika szły klocki z czujnikiem zużycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz TRW lub Bosch-a

były wersje z czujnikami i bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja załozyłem tarczę TRW nowe plus klocki Ferodo Pewmier i zestaw naprawde lepiej hamuje niż poprzedni czekam tylko aż się wsio dotrze ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli w tej chwili mam z czujnikami to mogę bez żadnych problemów włożyć bez? pytam, bo nie mam czasu za bardzo oglądać jakie są.. Praca, praca i jeszcze raz praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praca nie zając nie ucieknie

zakładaj takie jak powinny tam byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucieknie;p pracuje jako informatyk i non stop od rana do wieczora;/ W ktorym miejscu widać czy są klocki z czujnikiem? Za tarczą to wiem ale można to zobaczyć przez alusa? Jakieś zdjęcie poglądowe jak to wygląda na samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat bo dosc swiezy :P Wymienilem heble P+T na komplety TRW (tarcze+klocki). Niestety troche mi piszcza co mnie lekko wkurza i sila hamowania tez nie powala. W poprzednim samochodzie (V40 2.0) tez uzywalem TRW i autko doslownie stawalo w miejscu bylem wiecej niz zadowolony. Teraz piszcza jak w autobusie i nie zachwycaja skutecznoscia, tu male pytanko do doswiadczonych w kwesti hamulcow. Jaki komplet dobrac zeby: 1. Hamulce nie piszczaly 2. Mialy dobra skutecznosc ( troche depcze moja B5 :P ) 3. Czy wymiana przewodow odczuwalnie zwiekszy skutecznosc? (przewody w oplocie). Wiem ze nie mozna miec wszystkiego dlatego nie pytam o komplet, ktory malo pylil :P Zdaje sobie sprawe ze najlepiej by bylo wymienic tarcze na 312 ale na to przyjdzie czas jak "autobus" zjedzie te komplety :). Wiec to troche pytanie na przyszlosc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nieprawidłowy montaż

2. Ferodo DS Performance & Otto Zimmermann Sport

3. zwiększy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devastation powiedz mi co sądzisz o tych? TARCZE + KLOCKI BOSCH PRZÓD+TYŁ VW PASSAT AUDI A4 (2569022000) - motoAllegro

i czy będą pasować do mojego?

A4 B5 Avant 97' 1.9 tdi ahu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co masz na przodzie

ale tył nie bedzie pasował - to kpl do wieśvagena

uderz do Dzik-a on ma komplety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik stwierdził, że mam na przodzie 280 wentylowane. Uderzyłem do TOM77 i zaproponował mi coś takiego, ale audi moje mało jeździ i nie potrzebuje drogich hebli..

W silniku AHU były tarcze 280mm, ceny zatem są takie;

-tarcze przód TRW 115 zł/szt, ATE 135 zł/szt

-klocki przód TRW 130 zł/kpl

-tarcze tył TRW 92 zł/szt, ATE 110 zł/szt

-klocki tył TRW 82 zł/kpl, ATE 98 zł/kpl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AHU miał pełne i wentylowane 280mm

Ate od razu sobie odpuśc, porazka :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...