Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zdejmowanie kolektora ssącego.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, muszę zabrać sie przed zimą za wymianę termostatu w moim ALT-ku a co za tym idzie zdjąc kolektor ssący tyle że nie wiem jak sie do tego zabrać. Ma ktos może jakies sugestie od czego zacząć żeby zrobić to sprawnie i bez żadnych przeszkód. I jeszcze pytanko czy po zdjęciu kolektora muszę wymieniać jakies uszczelki?

Pozdrawiam

Opublikowano

Chyba w tym silniku jest podobnie jak 1.8T, ja u siebie nie zdejmowałem kolektora.

Alternator, przepustnica i trochę gimnastyki i wymieniłem

Opublikowano
I jeszcze pytanko czy po zdjęciu kolektora muszę wymieniać jakies uszczelki?

Z tego, co pamiętam, to musisz dobrać chyba jedną uszczelkę - reszta jest w komplecie, jeżeli kupujesz w ASO.

Opublikowano
  • Autor

Właśnie w 1,8 T jest trochę wiecej miejsca i jest mozliwa wymiana bez zdejmowania kolektora w ALT niestety ale trzeba ściągać.

---------- Post dopisany at 13:59 ---------- Poprzedni post napisany at 13:55 ----------

I jeszcze pytanko czy po zdjęciu kolektora muszę wymieniać jakies uszczelki?

Z tego, co pamiętam, to musisz dobrać chyba jedną uszczelkę - reszta jest w komplecie, jeżeli kupujesz w ASO.

Ale mi chodzi o to czy musze wymieniac jakies uszczeli kolektora po jego zdjęciu, a ty odpisałes zdaje mi się o uszczelkach termostatu. Albo sie mylę

Opublikowano
Ale mi chodzi o to czy musze wymieniac jakies uszczeli kolektora po jego zdjęciu, a ty odpisałes zdaje mi się o uszczelkach termostatu. Albo sie mylę

Jasne - niedoczytałem... U mnie zostały te same uszczelki. Mechanik zmenił jedynie obejmy metalowe na takie skręcane, bo nie miał tych oryginalnych.

Opublikowano

Ja odkręcałem cały kolektor z podstawą wtrysków. Nie odłączałem tych gumowych rurek. Pomiędzy głowica a kolektorem są silikonowe uszczelki ale raczej nie powinny się uszkodzić. Jedna kosztuje ok 30zł a jest ich 4. Jak nic nie uszkodzisz to raczej nie trzeba żadnych uszczelek. Musiałem dostać się do uszczelki pod podstawą filtra oleju. Wyszło mi ze 14 godzin pracy przy tym ale robiłem to bardzo starannie:decayed:

Opublikowano
Witam, muszę zabrać sie przed zimą za wymianę termostatu w moim ALT-ku a co za tym idzie zdjąc kolektor ssący tyle że nie wiem jak sie do tego zabrać. Ma ktos może jakies sugestie od czego zacząć żeby zrobić to sprawnie i bez żadnych przeszkód. I jeszcze pytanko czy po zdjęciu kolektora muszę wymieniać jakies uszczelki?

Pozdrawiam

Zapraszam na wymianę bez zdejmowania kolektora:hi: Można bo u mnie tak robiłem:wink:

Opublikowano

oczywiscie ze da sie bez zdejmowania kolektora ale nie jest to prosta sprawa jak napisał kolega gimnastyka musi być :banan:

Opublikowano
oczywiscie ze da sie bez zdejmowania kolektora ale nie jest to prosta sprawa jak napisał kolega gimnastyka musi być :banan:

Fakt jak się go zdejmie można wyczyścić itp ale nie chciałoby mi się tego rozbierać :decayed: Odpada koszt uszczelek a i zaraz coś się pewnie ułamie znając życie :wink:

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

W ALT 2.0 do wymiany termostatu nie trzeba zdejmować kolektora sam to przerabiałem

Opublikowano

u mnie wymieniany był 1,5 roku temu pamiętam że bez zdejmowania kolektora mechanior podeażał coś małym łomikiem dość szybko mu to poszło ale się namęczył :wink:

Opublikowano

A pamiętasz może czy przed wymianą termostatu miałeś jakieś problemy z wentylatorem gdy odpalałeś zimny silnik? czy włączał Ci się wtedy wentylator na pełne obroty mimo że silnik był zimny? może miałeś jakieś inne objawy? a wiesz może co Ci siadło w tym termostacie rozbierałeś go do środka?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.