Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zdejmowanie kolektora ssącego.


Bishkopt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, muszę zabrać sie przed zimą za wymianę termostatu w moim ALT-ku a co za tym idzie zdjąc kolektor ssący tyle że nie wiem jak sie do tego zabrać. Ma ktos może jakies sugestie od czego zacząć żeby zrobić to sprawnie i bez żadnych przeszkód. I jeszcze pytanko czy po zdjęciu kolektora muszę wymieniać jakies uszczelki?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w tym silniku jest podobnie jak 1.8T, ja u siebie nie zdejmowałem kolektora.

Alternator, przepustnica i trochę gimnastyki i wymieniłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanko czy po zdjęciu kolektora muszę wymieniać jakies uszczelki?

Z tego, co pamiętam, to musisz dobrać chyba jedną uszczelkę - reszta jest w komplecie, jeżeli kupujesz w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w 1,8 T jest trochę wiecej miejsca i jest mozliwa wymiana bez zdejmowania kolektora w ALT niestety ale trzeba ściągać.

---------- Post dopisany at 13:59 ---------- Poprzedni post napisany at 13:55 ----------

I jeszcze pytanko czy po zdjęciu kolektora muszę wymieniać jakies uszczelki?

Z tego, co pamiętam, to musisz dobrać chyba jedną uszczelkę - reszta jest w komplecie, jeżeli kupujesz w ASO.

Ale mi chodzi o to czy musze wymieniac jakies uszczeli kolektora po jego zdjęciu, a ty odpisałes zdaje mi się o uszczelkach termostatu. Albo sie mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi o to czy musze wymieniac jakies uszczeli kolektora po jego zdjęciu, a ty odpisałes zdaje mi się o uszczelkach termostatu. Albo sie mylę

Jasne - niedoczytałem... U mnie zostały te same uszczelki. Mechanik zmenił jedynie obejmy metalowe na takie skręcane, bo nie miał tych oryginalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkręcałem cały kolektor z podstawą wtrysków. Nie odłączałem tych gumowych rurek. Pomiędzy głowica a kolektorem są silikonowe uszczelki ale raczej nie powinny się uszkodzić. Jedna kosztuje ok 30zł a jest ich 4. Jak nic nie uszkodzisz to raczej nie trzeba żadnych uszczelek. Musiałem dostać się do uszczelki pod podstawą filtra oleju. Wyszło mi ze 14 godzin pracy przy tym ale robiłem to bardzo starannie:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, muszę zabrać sie przed zimą za wymianę termostatu w moim ALT-ku a co za tym idzie zdjąc kolektor ssący tyle że nie wiem jak sie do tego zabrać. Ma ktos może jakies sugestie od czego zacząć żeby zrobić to sprawnie i bez żadnych przeszkód. I jeszcze pytanko czy po zdjęciu kolektora muszę wymieniać jakies uszczelki?

Pozdrawiam

Zapraszam na wymianę bez zdejmowania kolektora:hi: Można bo u mnie tak robiłem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze da sie bez zdejmowania kolektora ale nie jest to prosta sprawa jak napisał kolega gimnastyka musi być :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze da sie bez zdejmowania kolektora ale nie jest to prosta sprawa jak napisał kolega gimnastyka musi być :banan:

Fakt jak się go zdejmie można wyczyścić itp ale nie chciałoby mi się tego rozbierać :decayed: Odpada koszt uszczelek a i zaraz coś się pewnie ułamie znając życie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wymieniany był 1,5 roku temu pamiętam że bez zdejmowania kolektora mechanior podeażał coś małym łomikiem dość szybko mu to poszło ale się namęczył :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętasz może czy przed wymianą termostatu miałeś jakieś problemy z wentylatorem gdy odpalałeś zimny silnik? czy włączał Ci się wtedy wentylator na pełne obroty mimo że silnik był zimny? może miałeś jakieś inne objawy? a wiesz może co Ci siadło w tym termostacie rozbierałeś go do środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...