Skocz do zawartości
IGNOROWANY

siwiecace znaczki z przodu i z tylu


jocker01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! moze ktos mi doradi jak to zrobic! napwno wielu z nas widzialo film "ja, robot" will jezdzil tam audica, i nie iwem czy zauwazyliscie miala ona na bagazniku siwecacy diodowy znaczek audi! zaczalem sie nad tym zastanawiac! lubie majsterkowac ale wogole nie mam pomyslu jak to zrobic! chce aby jak wlaczam swiatla pozycyjne to swiecil mi znaczek z przodu i z tylu! i dodatkowo mocniej jak hamuje! oczywiscie mysle nad wykozystaniem diod smd! Pozdrawiam oczekuje opinii! Jocker01

a oto fotka :

rsq_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super pomysl, znaczek musi byc z przezroczystego materialu(cos jak pleksa, a najlepiej poliweglan),mozesz popytac w zkladach robiacych artykuly wlasnie z tych materialow, mozliwe ze za odpowiednia opłata wykonaja Twoj projekt(pewnie bedzie sporo chetnych - w tym ja- na takic znaczek wiec moze bedzie rabcik :wink: )

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sadzilem ze tak bardzo moze sie podobac moj pomysl :D sprawa byla by prosta jakbym mieszkal w poslce :( w uk wogule nie wiem gdzie szukac takich zakakldow, mysle ze zrobie jakas forme, i gdybym mial surowy poliweglan go bym zalal caly uklad i bylo by po problemie, jutro na zlomowisku znajde znaczek z przodu i z tylu, i przygotuje formy a potem bede szukal jakiegos cieklego materialy ktory zastyga i staje sie stala masa wodoszczelna itd! jezeli ktos z chemikow moglby mi doradzic co np ciekle szklo?? zgaduje, pamietam ze bylo cos takiego! Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ platinumm wydaje mi sie to swietnym pomyslem, juz zaopatrzylem sie w diody! mam ich ok 50 teraz musze zalatwic zywice z utwardzaczem! dzieki za pomysl! teraz bede walczyl! Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy problem to znaczek wykonany z matriału takiego by nie bylo wiadać żarówek a światło przechodziło.

Ja bym może coś takiego zaproponował, zdemontować znaczek zrobić jego odbicie w gipsie, zalać forme czymś (no właśnie czym klejem polimerowym :razz: ), po stwardnieniu ładnie obrobić i pomalować lakierem na czerwono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adadur swietny pomysl z gipsem! tak zrobie! jaki lakier przepuszcza swiatlo? zastanawiam sie czy znaczek jest przykejony ( tylny) czy przykrecony! Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w filmie znaczek byl chyba wyciety w karoserii.

mozna zrobic takie wyciecie, wpasowac tam po prostu kawal plexi czy jakiegos poliweglanu a diody ustawic wokol (nie wiem czy rozumiecie to ustawienie diod :) ). z tym, ze bedzie problem z wycieciem blachy no i karoseria jest juz naruszona :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna zrobic takie wyciecie, wpasowac tam po prostu kawal plexi czy jakiegos poliweglanu a diody ustawic wokol (nie wiem czy rozumiecie to ustawienie diod ). z tym, ze bedzie problem z wycieciem blachy no i karoseria jest juz naruszona :/

ale nawet jak znaczek będzie naklejony to zasilanie trzeba itak doprowadzić więc dziurka w klapie musi być. znaczek fajny jak by miał swoje zasilanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pet3r masz racje ze tak to wyglada, ale ja blachy ciol nie bede, moja niunia nie jest tylko na jeden rok, trzeba to zrobic innym sposobem! Pozdrawiam Jocker01

ps, no dziorke niestety bede musial zrobic! ale bedzie ona przykryta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w filmie znaczek byl chyba wyciety w karoserii.

mozna zrobic takie wyciecie, wpasowac tam po prostu kawal plexi czy jakiegos poliweglanu a diody ustawic wokol (nie wiem czy rozumiecie to ustawienie diod :) ). z tym, ze bedzie problem z wycieciem blachy no i karoseria jest juz naruszona :/

Nie ma problemu tylko trzeb znaleść zakład z numeryczną wodną wycinarką - możęsz różnorodne krztałty wg programu zapodać. jednak...

[ Dodano: 22-11-2006, 09:43 ]

@pet3r masz racje ze tak to wyglada, ale ja blachy ciol nie bede, moja niunia nie jest tylko na jeden rok, trzeba to zrobic innym sposobem! Pozdrawiam Jocker01

ps, no dziorke niestety bede musial zrobic! ale bedzie ona przykryta!

Też bym nie poszedł na kaleczenie niuni a cienkie kabelki można jakoś ukryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gipsu niewyjmiesz znaczka ja proponuje Ci udać sie do technika dentystycznego ( wiem co mówie bo pracowałm w tym zawodzie 2 lata) i poprosić go żeby ci zrobił forme z silikonu bardzo dobrze odwzorowuje kształt jeszcze jak zrobi to za pomoca wibratora :) to forme bedziesz miał idealną a i wyjmowanie z niej znaczka bedzie bezproblemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jak by co to ja sie pisz na znaczek tylko niech ktos to zrobi zeby dzialalo. a jak zrobisz mala dziurke w plapie to nawet stary znaczek jak przykleisz to nie bedzie widac

[ Dodano: 23-11-2006, 15:46 ]

adadur swietny pomysl z gipsem! tak zrobie! jaki lakier przepuszcza swiatlo?

lakier mozna zastosowac taki co jest do lamp malowania albo zarowek w samochodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...