Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Łańcuszek rozrządu hałasuje

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam taki problem po odpaleniu słychac z tyłu silnika takie klepanie lub ocieranie. mysle ze to łancuch. co polecacie zrobic wymieniacz z napinaczem czy da rade tylko sam łańcuch???. moge w takim stanie jezdzic autem czy nie zabardzo??

Opublikowano

łancuszek + napinacz, ja bym na Twoin miejscu nie jezdził, skoczy na zabkach i lipa bedzie. Ten dzwiek to ocieranie sie luznego łancuszka o pokrywe.

Opublikowano
  • Autor

a jaki jest koszt tego .?? kurde a auto mi ciagle potrzebne

Opublikowano

Kolego nie wiem jak u Ciebie,ale ja się dowiadywałem do swojego o koszta,to łańcuch (100-125zł) a napinacz (180-375zł).popatrz sobie tutaj jak to wygląda,ale myślę że lepsze ceny znajdziesz u naszych polecanych forumowiczów:wink:

Opublikowano
  • Autor

ok zapytam sie ktoregos z kolegow co ma dojscie do czesci. ale to jest wina napinacza czy lancucha??? takie ocieranie

Opublikowano

to zależy, ja proponowałbym ci zmierzyć wpierw cisnienie oleju, bo jesli jest słabe ciśnienie oleju to i napinacz będzie słabo napinał, koszt niewielki a będziesz pewien czy nowy łańcuszek i napinacz poprawi sytuację

Opublikowano
  • Autor

a na jakiej zasadzie ten napinacz działa. a np jak pompa by nie domagała to tez ty tak lancuch ocierał??

Opublikowano

napinacz jest hydrauliczny, czyli pompa tloczy olej do tloczka ktory sie w nim znajduje i w ten sposob napina go, jesli jest slabe cisnienie to napinacz slabo napnie lancuszek a ten bedzie rzezil, efekt bedzie ten sam jak przy slabym napinaczu, dlatego dobrze jest zmierzyc cisnienie czy pompa oleju jest drozna/sprawna, bo moze okazac sie ze to ona slabo napina lancuszek podajac zbyt niskie cisnienie (może być zapchana szlamem lub może być po prostu zuzyta na zębatkach), ale moze byc tez tak ze i pompa i napinacz i lancuszek sa na wykonczeniu

---------- Post dopisany at 20:50 ---------- Poprzedni post napisany at 20:47 ----------

tu masz przykladowy filmik jak słaba/zapchana pompa wpływa na pracę silnika

w komentarzach jest wyjasnienie że po wymianie pompy różne dziwne dźwięki ustały

Opublikowano

pioteros ja wymieniłem pompe oleju,ale napinacz dalej rzęźi,tylko troche mniej, ogólnie dużo sie wyciszyczł, ale dalej nie jest tak jak powinno być.Ostatnio sciągałęm pokrywe zaworów w celu sprawdzenia tego napinacza i w sumie napinacz bardzo twardo siedzi,i nie ma grama luzu.może wystarczy wymienić sam łańcuch,z drugiej strony jak bede miał wszystko na wierzchu to lepiej troche dołożyć i wymienić napinacz,olej na jakim jeżdze to LM SHT 5w40.

Opublikowano
  • Autor

aha no sie zobaczy moze w tym tygodniu bede miał chwile wolna od roboty to pojade i sprawdzimy te cisnienie.u mnie az tak glosno to nie jest . jak sie ucho przystawi blisko to sluchac ocieranie . kurde z tym autem to same wydatki. a np jak to bedzie wina napinacza to bede mogł tak jezdzic czy nie zabardzo??

Opublikowano

owszem może sam łańcuszek może być już po prostu wyciągnięty, powycierany, ale lepiej oczywiście wymienić z napinaczem i zapomnieć

Opublikowano
  • Autor

hm zapomniec owszem jak by koszt tego nie przekraczał 500 zł a tak tonie da rady. na allegro tanie zamienniki od 600 w gore

---------- Post dopisany at 19:30 ---------- Poprzedni post napisany at 06:55 ----------

Pisałem do TOM77 i za napinacz z lancuchem chce 450 zł to jest mozliwe??? jak na allegro sa po 600 zł same napinacze

Opublikowano

A napisales mu ze to do adra, bo one drozsze byly? No i jaka firma

Jesli wszystko wiesz to tylko brac ;)

tapa-tapa

Opublikowano
  • Autor

pisalem ze do adra lancuch Febi 110. i napinacz febi 340 zł . no nie wiem kurde abysmy sie dobrze zrozumieli bo jak zamowie a tu przyjdzie cos innego to tylko darmo bede wysyłał jemu spowrotem

Opublikowano

łańcuszki są te same wszedzie, twoj ori napinacz ma numer 058109088D,

Opublikowano
  • Autor

o lancuszek to wiesz poł biedy tylko o napinacz mi bardziej chodzi. bo lancuch to moge kupic u siebie za 9 dych.

Opublikowano

w ADR-e napinacz jest elektrohydrauliczny

i na pewno jest droższy od tego z AEB

Opublikowano
  • Autor

czyli te ceny sa nie mozliwe co mi podal??? juz sam nie wiem

Opublikowano

Do mojego napinacz kosztuje 1500 zeta. Sprawdź czy dochodzi do Twojego wiązka elektryczna czy nie.

Opublikowano

tak ale mówisz o cenie w ASO

zamienniki FEBI są na pewno tańsze

do AEBa czyli ten tanszy widzialem za minimum 420zł, wiec byc moze pomylil go TOM podając ci cene napinacza jako by do twojego auta

nie moge znalezc tylko numeru FEBI - odpowiednika twojego napinacza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.