Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AWA Delikatne szarpanie po uruchomieniu silnika


kindzior

Rekomendowane odpowiedzi

W moim autku A4 z silnikiem AWA 2.0 150 KM pojawił się problem z delikatnym szarpaniem po uruchomieniu silnika, a mianowicie gdy uruchomie silnik po kilku chwilach podczas jazdy ( pojawia się to też na biegu jałowym ) kilka krotnie szarpnie silnikiem tak jakby brakowało paliwa. Po kilku szarpnięciach silnik zaczyna pracować bez problemu i można przejechać setki kilometrów i nic się nie dzieja, dopiero po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu objaw się powtarza. Dodam że pojawiło się to po wymianie rozrządu.

Jeśli ktoś może mi coś doradzić z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że źle ustawiony rozrząd to można wykluczyć bo piszesz że auto po chwili zaczyna pracować normalnie... Ja obstawiła bym problem z pompą paliwa albo problem ze szczelnością układu paliwowego czy też może filtr paliwa zasyfiały ? Ew możesz też sprawdzić świece zapłonowe :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie objawy byly podobne z tym ze tak bylo przez ok 40s z rana tylko i wylacznie na zimnym silniku, powodem byly zasyfione wtryski, po wymontowaniu i zawiezieniu do czyszczenia, wymianie filtra paliwa, jest ok.

radze tylko tankowac na renomowanych i pewnych stacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Z tego co wiem problemem silników FSI jest nagar odkładający się na zaworach ssących ponieważ nie są opłukiwane paliwem. Może też coś dziać się z pompą wysokiego ciśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...