Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężko odpala ale nie zawsze błąd 561


daw2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z autem kolegi. Auto rano ciężko odpala. Posiada instalacje sekwencyjna stag4. Po odpaleniu rano na benzynie osiąga 1300obr i po 4 sekundach zaczyna się krztusić i gaśnie. Dodawanie gazu nie pomaga. Bardzo często po dodaniu gazu strzela w dolot tak mocno że jak sie stoi kolo wlotu powietrza to czuć jak nogawka zatrzęsie. Na benzynie jeżdzi dopiero dobrze jak się silnik rozgrzeje.Przepustnica wyczyszczona adaptowana, sobda podmieniona na inna przepływka też, czujnik temp pokazuje prawidłowo, świece nowe. Zadnych nieszczelnosci nie zauwazyłem, cisnienie paliwa to 5bar(nowa pompa), kable sprawdzone. Co jeszcze można zobaczyć? Na gazie jezdzi prawidłowo. Czesto wystepuje błąd 561.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sprawdziłeś już wszystko co można było, przepal może samochód na benzynie, a filtr powietrza w jakim jest stanie, wymień jeszcze filtr paliwa chociaż ciśnienie ma niby dobre ale warto go wymienić jak na lpg jeździsz, zobacz jeszcze może na regulator ciśnienia paliwa odepnij od niego ten wężyk podciśnienia jak poczujesz paliwo to znaczy że on padł :) a ciśnienie mierzyłeś przed listwą czy za listwą ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie mierzone na listwie. Filtry są nowe... Odpinałem regulator bez zmian...( Jeżdzi na benzynie juz kilka dni. Jak się juz nagrzeje to jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w A3 silnik AGN 125km jak było zimno np poniżej 10st w nocy, wszystko sprawdzałem, okazało się że uszczelki pod kolektorem ssącym były już wysłużone

Wymieniłem i już wszystko ok.Trzyma równo obroty na ssaniu a po przełączeniu na lpg nie szarpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano zobacze awaryjnie narazie gaz mam zakrecony na butli. Dziwne że zapala normalnie a po chwili sa cyrki. Nie pracuje tak jak powinien nawet jak sie nagrzeje. Na gazie pracuje znacznie lepiej. Jeszcze jedna ciekawostka- jeżeli wtyczka od vag bedzie umieszczona w gniezdzie samochodu bez laptopa czy z podłaczonym lapkiem to odpali na sekunde i gasnie. Powstaje wtedy bład immo. Cos sie blokuje.

---------- Post dopisany at 18:05 ---------- Poprzedni post napisany at 18:04 ----------

Zapomniałem napisać że to ADR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałeś tylko 2 przewody WN?

W ADR-e masz normalnie tylko 2 przewody na świece (1 i 2-go cylindra) i dwie fajki bezpośrednio pod cewką (na świece 3 i 4-tego cylindra).

A czy pompa była wymieniana z powodu objawów , które opisałeś ?

Jeśli tak , to czy przypadkiem po wymianie pompy objawy się nie nasiliły ? bo może masz nieszczelne wtryski i podlewają za dużo paliwa ,

co zwykle właśnie na zimnym jest najwyraźniej zauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa była wymieniona wcześniej ale nie aż tak dawno. Wtedy silnik pracował dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może paliwo wraca do baku.

spróbuj przekręcić kilka razy kluczykiem tylko na zapłon bez odpalania, niech pompa podpompuje paliwo

chyba że masz tak jak w niektórych widziałem że pompa włącza się z chwilą kręcenia rozrusznikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ADR jest tak własnie że pompa włącza się razem z rozrusznikiem, posprawdzaj może jeszcze szczelność układu ssącego czasami jest tak że mały wężyk sparcieje i lewego powietrza łapie, zobacz też czy wtyczka od sondy lambda jest prawidłowo włożona kumpel miał kiedyś to samo i ten sam błąd wtyczka nie była do końca włożona zaśniedziały styki i samochód wariował posprawdzaj może wszystkie styki w jakim są stanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...