Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Passat B6 2.0TDI 140KM Highline...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
nie zmieniaj od razu wszystkich hamulców

najpierw przód a za pare dni tył bo bedzie ...ujnia

Chyba coś o tym wspominałeś ale... przypomnij proszę jeszcze raz o co dokładnie tutaj chodziło :eusathink:

Opublikowano

Robisz przod i jezdzisz z 300-400km

Potem wrzucasz tył

Jak wymienisz wszystkie 4 tarcze na raz to nie bedzie hamulcow

Opublikowano
Robisz przod i jezdzisz z 300-400km

Potem wrzucasz tył

Jak wymienisz wszystkie 4 tarcze na raz to nie bedzie hamulcow

Możesz bardziej szczegółowo wyjaśnić czemu ma to służyć i czemu zapobiegać ?

Opublikowano

Chyba muszą się dobrze "ułożyć" klocki z tarczami, ja zawsze daje jakieś 100km na "ułożenie" :decayed:

Opublikowano
Robisz przod i jezdzisz z 300-400km

Potem wrzucasz tył

Jak wymienisz wszystkie 4 tarcze na raz to nie bedzie hamulcow

Możesz bardziej szczegółowo wyjaśnić czemu ma to służyć i czemu zapobiegać ?

Na nowym klocku masz od razu 100% skuteczność hamowania? Chyba po to dociera się hamulce? To teraz wyobraź sobie że docierasz 4 klocki i tarcze... nie dość że auto wtedy nie hamuje, to dłużej musisz docierać taki zestaw. Teraz rozumiesz?

Opublikowano
Robisz przod i jezdzisz z 300-400km

Potem wrzucasz tył

Jak wymienisz wszystkie 4 tarcze na raz to nie bedzie hamulcow

Możesz bardziej szczegółowo wyjaśnić czemu ma to służyć i czemu zapobiegać ?

Na nowym klocku masz od razu 100% skuteczność hamowania? Chyba po to dociera się hamulce? To teraz wyobraź sobie że docierasz 4 klocki i tarcze... nie dość że auto wtedy nie hamuje, to dłużej musisz docierać taki zestaw. Teraz rozumiesz?

Jeżeli już to na nowych klockach a nie klocku bo na jednym pewnie słabo hamuje :naughty:

Zdecydowanie rozumiem - nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek wymieniał od razu przód i tył i dlatego nie pomyślałem o skuteczności hamowania przed dotarciem - stąd moje pytanie.

Dzięki za wytłumaczenie :hi:

Opublikowano

Projekt kox Bartku.

Mam pytanie czy w ten model paska też ma tyle miesca w srodku co b5?

Opublikowano

ten model Passata ma więcej miejsca niż Passat B5

Opublikowano

To przy a4 b6 jest olbrzymi w środku. Dzięki Jędrzeju :wink:

Opublikowano

zdecydowanie! zwłaszcza odmiana Variant, co jakiś jeżdżę którymś z naszych firmowych :wink:

Opublikowano
  • Autor

Tak - miejsca w środku jest sporo (w przeciwieństwie do naszych B6 :kwasny:).

Projekt zakończony - jak przestanie padać zrobię trochę fotek (ale hamuje miód :decayed:).

Opublikowano

No i gitarra Bartek....znowu można będzie oczy nacieszyć zanim sprzedaż:decayed:

Opublikowano
  • Autor

Pogoda nie sprzyja ale coś tam cykłem...

freshpic.JPG

Akcja była dość spora bo poza planowanym swapem zawieszenia i hebli doszło jeszcze:

- wymiana łożyska z piastą lewy tył (luz przekraczał dwukrotnie tolerancję dopuszczalną przez VW)

- nowe łożyska amorków przednich

- nowe tuleje dla wahaczy tylnego zawieszenia

- regulacja kąta wyprzedzenia zapłonu na wałku zaworów wylotowych (drugi wałek jak się okazało ustawiłem idealnie :decayed:)

- zbieżność i geometria (ale to norma po takim zakresie prac)

- naprawa układu cięgien (ciężko wchodził 1-szy bieg)

- wymiana i lakierowanie zawiasu i ogranicznika tylnych prawych drzwi

- poprawienie prawej listwy progowej (przy montażu zabrakło mi spinek :grin:)

- przegląd z wymianą kompletu filtrów

Przy składaniu zawieszenia po kolei wychodziło co jest nie tak... I tak do geometrii nie można było ruszyć tylnej belki zawieszenia (śruby za***ane na amen). Za chwilę wymiana tulei bo luzy uniemożliwiały wykonanie prawidłowych korekt przy ustawieniu zbieżności. Potem przy heblach pomiary luzów na łożyskach kół i tak jak wszędzie są w tolerancji tak lewy tył niestety do wymiany :facepalm:

A teraz do rzeczy: generalnie z zawieszeniem d*pa. To tylko cent więc albo już głupieję albo nic nie zeszło w dół (sami oceńcie).

Było...

Pomiar:

LP: 67,3mm

PP: 67,1mm

LT: 68,2mm

PT: 68,1mm

suspbefore.JPG

...jest

Pomiar:

LP: 67,7mm

PP: 67,2mm

LT: 67,6mm

PT: 67,9mm

suspnow.JPG

Mierzyłem w troszkę innych warunkach więc cholera wie...

Jeśli chodzi o heble to... jeszcze się nie dotarły ale hamuje naprawdę za***iście (Dev będzie narzekał ale dałem od razu komplet :wink:). Tarcze Zimmermann Coat Z... Na przód wsadziliśmy ori klocki a na tył powędrowały Ferrodo Premiere.

Przód wcześniej:

frontbefore.JPG

Przód teraz:

frontnow.JPG

Tył wcześniej:

rearbefore.JPG

Tył teraz:

rearnow.JPG

I to tyle :decayed:W poniedziałek dorzucę jeszcze wisienkę :wink:

Opublikowano

No kurcze rzeczywiście jakoś to dziwnie wygląda:eusathink: na oko to za wiele nie zeszło w dół no ale jak to się mówi "na oko to facet zmarł w szpitalu":grin::grin:

Opublikowano

to przód poszedł wyżej a tył niżej ? o niecały cm ?

Opublikowano
  • Autor
to przód poszedł wyżej a tył niżej ? o niecały cm ?

No nie do końca - tył poszedł ciut niżej a przód jest tak samo. Wychodzi na to, że źle dobrałem springi.

Opublikowano

Ale jest chociaż sztywniejszy?

Opublikowano
  • Autor
Ale jest chociaż sztywniejszy?

Jest - sprężyny były niższe (mniejszy skok) + amorki w wersji sport.

Opublikowano

super wyszło, r-line robi w pasku robote, heble :naughty:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.