Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AUDI S6 C7 4.0 V8 Bi-Turbo Ibissweiss Stage IV 701 KM / 880Nm by SPORTMILE


szymeniu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie bedzie homologacji na RS. Takze zostaje 50% co i tak daje nfajna sumke. Mozna tez 100% ale zadtanawia mnie jak ma to byc ewidencjonawane ze auto tylko firmowo uzywane. Mie ma jeszcze wytycznych.

jak na stratę 2X50% Vatu podziwiam optymizm.(dwa auta)

Ja bym sie wkur..Z drugiej strony marne były szanse na homologację dla RS-a, za mało sztuk sprzedają w Polsce, a to jednak kosztuje.

Jak zamawialem auta to mozna bylo odliczyc 2x6 tys. Teraz odlicze 2 x 40tys przy 50% vat wiec jestem bardzo zadowolony. Mozna by sie pokusic o te 100% ale za duze ryzyko w stosunku do kar jak Ci udowodnia ze uzywasz auta do celow prywatnych a nie firmowych. A mysle ze beda robic wszystko by jak najwiecej kasy z kar uzyskac.

Otóż to ja tylko czekam jak wezmą się za obecne ciężarówki i znowu będą jakieś dziwne interpretacje wymyślać i kary z sufitu dopieprzać

Dokładnie o to chodzi.Co to za rząd co jawnie nie podaje warunków zakupu i odliczenia Vatu tylko jakieś kombinacje,niespójności,tajemnice.Niewiadomo jak będzie co będzie do kiedy będzie.To chore.

Potem się dziwić że obywatel tego kraju kombinuje jak samo państwo go tego uczy.

W tym kraju nawet jak ktoś nie chce kombinować to musi.

Żenada.

Tona gówna.W biznesie to samo,co z tego jak ty jesteś uczciwy skoro ktoś obok nie jest, a urzędy gówno z tym robią.

Straciłem w ten sposób kiedyś nieźle prosperujący interes bo konkurencja miała w d*pie przepisy i prawo.

Dawniej nie chciałem sp***rzać a teraz jestem za stary.

Żałuje bo myślałem że się coś zmieni a tu niestety nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z telefonem? Odliczamy pełny vat z rachunków, a dzwonimy do Żony, żeby kupiła chleb i mleko w sklepie... zaraz i do tego się przypieprzą. Ehhh...

Z autami jest trochę inna kwestia,w PL właścicielami 99% droższych samochodów,są mali/wieksi przedsiebiorcy,po prostu właściciele firm i "państwo" wie,ze zgadzając sie na pełne odliczenie od aut osobowych,staciloby cały VAT,więc nigdy sie na to nie zgodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z telefonem? Odliczamy pełny vat z rachunków, a dzwonimy do Żony, żeby kupiła chleb i mleko w sklepie... zaraz i do tego się przypieprzą. Ehhh...

Z autami jest trochę inna kwestia,w PL właścicielami 99% droższych samochodów,są mali/wieksi przedsiebiorcy,po prostu właściciele firm i "państwo" wie,ze zgadzając sie na pełne odliczenie od aut osobowych,staciloby cały VAT,więc nigdy sie na to nie zgodzi

Wszystko się zgadza, ale patrząc na przykład naszych sąsiadów zza zachdoniej granicy tam kupujesz Aventadora w cenie netto i odliczasz i VAT i dochód i gówno to kogo obchodzi po co mu itp. Mnie to boli bo ja płacę w miesiąc takie podatki że niejeden przez cale życie tyle nie odda fiskusowi, a zabraniają mi odliczyć 100 000 vat'u w ciągu 3 lat leasingu to jest chore. Ale spoko jeszcze trochę i zobaczą ode mnie okrągłe za***iście wielkie "0"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z telefonem? Odliczamy pełny vat z rachunków, a dzwonimy do Żony, żeby kupiła chleb i mleko w sklepie... zaraz i do tego się przypieprzą. Ehhh...

Z autami jest trochę inna kwestia,w PL właścicielami 99% droższych samochodów,są mali/wieksi przedsiebiorcy,po prostu właściciele firm i "państwo" wie,ze zgadzając sie na pełne odliczenie od aut osobowych,staciloby cały VAT,więc nigdy sie na to nie zgodzi

Wszystko się zgadza, ale patrząc na przykład naszych sąsiadów zza zachdoniej granicy tam kupujesz Aventadora w cenie netto i odliczasz i VAT i dochód i gówno to kogo obchodzi po co mu itp. Mnie to boli bo ja płacę w miesiąc takie podatki że niejeden przez cale życie tyle nie odda fiskusowi, a zabraniają mi odliczyć 100 000 vat'u w ciągu 3 lat leasingu to jest chore. Ale spoko jeszcze trochę i zobaczą ode mnie okrągłe za***iście wielkie "0"

Rozmowa na dłuższe posposiedzenie

w niemczech taki przedsiębiorca zapłaci 45% dochodowego i 14% od działalności,ale bardziej chodzi o to,ze faktycznie to zapłaci,więc państwo niemieckie mówi -odliczaj sobie VAT od wszystkiego co tylko chcesz i tak kupujesz to wszystko za pieniądze już opodatkowane- i to jest uczciwe i ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam ze samochody z homologacja powiny miec wymontowane fotele w tylnym rzędzie i krate za fotelem kierowcy i pasazera tak jak to jest w niektórych krajach i tyle w przeciwnym razie ludzie kupuja sobie zabawki z rabatem bo tak to w praktyce wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam ze samochody z homologacja powiny miec wymontowane fotele w tylnym rzędzie i krate za fotelem kierowcy i pasazera tak jak to jest w niektórych krajach i tyle w przeciwnym razie ludzie kupuja sobie zabawki z rabatem bo tak to w praktyce wyglada.

W innych krajach będąc na działalności płacąc podatki, masz prawo odliczyć VAT i dochód od auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie bo co to za różnica czy to osobówka czy ciężarówka czy sportowe auto, prowadzę działalność płacę podatki to odliczam VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego do .... ciężkiego będąc architektem, muszę jeździć w Polsce ciężarówką, żeby odliczyć VAT?

Dlaczego by stworzyć dodatkowe miejsce pracy dla pracownika z samochodem, muszę mu kupić ciężarówkę, przecież tak samo potrzebuję samochodu firmowego, by dojeżdżać do klienta, jak piekarz, który rozwozi rano chleb.

Hipotetycznie, gdybym mógł odliczać vat od auta, pewnie stworzyłbym jeszcze jedno miejsce pracy dla pracownika z samochodem, bo koszty takiego auta są o 1/4 mniejsze.

A co mają powiedzieć firmy, które mają 100 samochodów? Oszczędność na VAT'cie dla takiej firmy, to przy tej liczbie aut - pozwoliłoby np. kupić za zaoszczędzony VAT jeszcze 25 aut (dać pracę 25-ciu osobą). Tak to w praktyce wygląda....

A ludzie będący na etacie dalej myślą, że odliczenie VAT, jest dla właścicieli firm TYLKO - możliwością kupienia sobie drogiego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego do .... ciężkiego będąc architektem, muszę jeździć w Polsce ciężarówką, żeby odliczyć VAT?

Dlaczego by stworzyć dodatkowe miejsce pracy dla pracownika z samochodem, muszę mu kupić ciężarówkę, przecież tak samo potrzebuję samochodu firmowego, by dojeżdżać do klienta, jak piekarz, który rozwozi rano chleb.

Hipotetycznie, gdybym mógł odliczać vat od auta, pewnie stworzyłbym jeszcze jedno miejsce pracy dla pracownika z samochodem, bo koszty takiego auta są o 1/4 mniejsze.

A co mają powiedzieć firmy, które mają 100 samochodów? Oszczędność na VAT'cie dla takiej firmy, to przy tej liczbie aut - pozwoliłoby np. kupić za zaoszczędzony VAT jeszcze 25 aut (dać pracę 25-ciu osobą). Tak to w praktyce wygląda....

A ludzie będący na etacie dalej myślą, że odliczenie VAT, jest dla właścicieli firm TYLKO - możliwością kupienia sobie drogiego samochodu.

zgadzam się! polać mu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego do .... ciężkiego będąc architektem, muszę jeździć w Polsce ciężarówką, żeby odliczyć VAT?

Dlaczego by stworzyć dodatkowe miejsce pracy dla pracownika z samochodem, muszę mu kupić ciężarówkę, przecież tak samo potrzebuję samochodu firmowego, by dojeżdżać do klienta, jak piekarz, który rozwozi rano chleb.

Hipotetycznie, gdybym mógł odliczać vat od auta, pewnie stworzyłbym jeszcze jedno miejsce pracy dla pracownika z samochodem, bo koszty takiego auta są o 1/4 mniejsze.

A co mają powiedzieć firmy, które mają 100 samochodów? Oszczędność na VAT'cie dla takiej firmy, to przy tej liczbie aut - pozwoliłoby np. kupić za zaoszczędzony VAT jeszcze 25 aut (dać pracę 25-ciu osobą). Tak to w praktyce wygląda....

A ludzie będący na etacie dalej myślą, że odliczenie VAT, jest dla właścicieli firm TYLKO - możliwością kupienia sobie drogiego samochodu.

To teraz pojechales:facepalm:,ile masz tego VATu od małego auta,5-6tys,możesz odliczyć 60%,więc tracisz z tego VATu 2,4-3tys i od takiej kwoty uzalezniasz stworzenie miejsca pracy dla nowego pracownika? przy założeniu,ze auto do firmy kupuje sie na 3 lata,to tracisz miesięcznie poniżej 100zl,przy miesięcznym koszcie utrzymania pracownika,ta kwota jest śmieszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie śmieszna jest ta cała krata, która napier.. bardzo często :facepalm: i to, że auto musi być "ciężarowe" żeby odliczać VAT :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego do .... ciężkiego będąc architektem, muszę jeździć w Polsce ciężarówką, żeby odliczyć VAT?

Dlaczego by stworzyć dodatkowe miejsce pracy dla pracownika z samochodem, muszę mu kupić ciężarówkę, przecież tak samo potrzebuję samochodu firmowego, by dojeżdżać do klienta, jak piekarz, który rozwozi rano chleb.

Hipotetycznie, gdybym mógł odliczać vat od auta, pewnie stworzyłbym jeszcze jedno miejsce pracy dla pracownika z samochodem, bo koszty takiego auta są o 1/4 mniejsze.

A co mają powiedzieć firmy, które mają 100 samochodów? Oszczędność na VAT'cie dla takiej firmy, to przy tej liczbie aut - pozwoliłoby np. kupić za zaoszczędzony VAT jeszcze 25 aut (dać pracę 25-ciu osobą). Tak to w praktyce wygląda....

A ludzie będący na etacie dalej myślą, że odliczenie VAT, jest dla właścicieli firm TYLKO - możliwością kupienia sobie drogiego samochodu.

W praktyce wygląda to tak że mebluje sie domy , kupuje jedzenie , wakacje i cala masę rzeczy która nie ma nic wspólnego z prowadzeniem firmy.Panowie kogo chcecie oszukać przecież każdy dobrze wie jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego do .... ciężkiego będąc architektem, muszę jeździć w Polsce ciężarówką, żeby odliczyć VAT?

Dlaczego by stworzyć dodatkowe miejsce pracy dla pracownika z samochodem, muszę mu kupić ciężarówkę, przecież tak samo potrzebuję samochodu firmowego, by dojeżdżać do klienta, jak piekarz, który rozwozi rano chleb.

Hipotetycznie, gdybym mógł odliczać vat od auta, pewnie stworzyłbym jeszcze jedno miejsce pracy dla pracownika z samochodem, bo koszty takiego auta są o 1/4 mniejsze.

A co mają powiedzieć firmy, które mają 100 samochodów? Oszczędność na VAT'cie dla takiej firmy, to przy tej liczbie aut - pozwoliłoby np. kupić za zaoszczędzony VAT jeszcze 25 aut (dać pracę 25-ciu osobą). Tak to w praktyce wygląda....

A ludzie będący na etacie dalej myślą, że odliczenie VAT, jest dla właścicieli firm TYLKO - możliwością kupienia sobie drogiego samochodu.

W praktyce wygląda to tak że mebluje sie domy , kupuje jedzenie , wakacje i cala masę rzeczy która nie ma nic wspólnego z prowadzeniem firmy.Panowie kogo chcecie oszukać przecież każdy dobrze wie jak to wygląda

Ok wszystko się zgadza. A teraz z innej mańki:

co miesiąc VAT'u xxxxx zł i dochodu również xxxxx zł bo nie prowadzę kreatywnej księgowości

Stwarzając miejsca pracy, płacąc te j**ane haracze w PL i wrzucając do kasy państwa rocznie niezłą sumkę to chyba mam prawo sobie kupić j**ane auto od którego i tak odliczę nawet przy RS6 jakieś 120 000 w ciągu 3-4 lat, to co ich to boli jak co roku wpłacam im 6 razy tyle z tytułu samego VAT'u. Jeszcze rok, maks dwa i zrobię jak nie jeden znajomy, tu na miejscu dostaną resztki a cały zysk pójdzie "w świat" i jak to mówią ostatni gasi światło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymek sorki że tutaj ale Ty pewnie masz to w jednym palcu jeśli handlujesz po za granicami PL:wink:

Możesz podpowiedzieć jak sprawa się ma?

http://a4-klub.pl/kazdy-temat-20/faktura-netto-nip-eu-firm-chodzi-311250/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest największa porażka tego państwa, że odstrasza takich ludzi jak Ty, Szymon :kwasny:

Polska :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest największa porażka tego państwa, że odstrasza takich ludzi jak Ty, Szymon :kwasny:

Polska :facepalm:

Błąd. To państwo to jest porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...