Jump to content
IGNORED

[B6 AWX] Drgania kierownicy podczas hamowania - co to może być ?

Livorno
 Share

Recommended Posts

Mam pytanie. Podczas hamowania daje się odczuć w moim samochodzie drgania kierownicy. Czym taki stan rzeczy może być spowodowany ? Miał ktoś coś podobnego może ?

Opony mam 225/45 R17 jakby co.

1. krzywe tarcze hamulcowe

2. zle wyważone koła

3. zuzyte opony

4. pekniecia opony

5. ....

na 99% tarcze do wymiany :wink4:

Ja miałem coś takiego i okazało się że tarcze były do wymiany wymieniłem i jest OK :th:

jest dokładnie tak jak opisują koledzy tarcze albo pęknięty kord opony albo krzywe felgi :hi:

dzięki wielkie sprawdzę wszystko

powiele odpowiedz poprzedników ale miałem dokąładnie to samo i okazało sie ze tarcze krzywe choć były wymieniane jakies 5 tys km wczesniej ale jednka okazało sie ze sie pokrzywiły..... zmieniłem na nowe Brembo i wszytsko wróciło do normy !!

Tak wiec proponuje zacząć od tarcz :th:

Tarcze i klocki do wymiany :th:

a moze gul na oponie :cool1:

GUL :polew: :polew: :polew: :polew:

nie przy hamowaniu :)

a umnie były wybite wachacze górne . Wymieniłem i jest ok .

Te wachacze wcale nie były w tragicznym stanie ( a ich wymiana pomogła )

:slina: :slina: :slina: :slina: :slina:

Drgania pojawiały się tylko przy chamowaniu z większych prędkości.

I jeszcze jedno po ostrych chamowaniach tak z 140 do 0 ( prawie z ABS) problem ustępował na jakieś 50 km.

a moze gul na oponie :cool1:

W moim poprzednim wozie "gul" i pęknięta opona, powodowały drgania kierownicy ale w zakresie 80-120km/h. W innym zakresie cisza i spokój, hamowanie również bez drgań.

tarcze daj to toczenia - musi to być dobry fachowiec

nic bardziej błędnego

pieniądze wyrzucone w błoto

- nikt tego za darmo nie zrobi ( znajomy toczył i wyszło 70% nowych)

- tarcze są wichrują z powodu miejscowego przegrzania materiału ( czytaj zmainy struktury materiału) toczenie nic nie daje leczenie chwilowe objawu który nawet tak po chwili wróci.

Uważam ze toczyć można ale tylko jeżeli zrobi to znajomy "za darmo" i chcemy się auta "pozbyć- sprzedać".

Warto też zwrócić uwagę na zalecane grubości tarcz ( po analizie można dojść do wniosku że tam nie ma z czego toczyć, no chyba ze ktoś zużywa tarcze do końca ?!?! :cool1:

Te wachacze wcale nie były w tragicznym stanie ( a ich wymiana pomogła )

:slina: :slina: :slina: :slina: :slina:

Drgania pojawiały się tylko przy chamowaniu z większych prędkości.

I jeszcze jedno po ostrych chamowaniach tak z 140 do 0 ( prawie z ABS) problem ustępował na jakieś 50 km.

waHacze i Hamowanie dobry czlowieku

waHacze i Hamowanie dobry czlowieku

Tak, tylko to wymieniałem i pomogło, już rok spokój

Co prawda za nim do tego doszedłem to wymieniłem klocki i tarcze ( i akurat to nie pomogło)

Trochę to może dziwne ale takie są fakty.

tarcze daj to toczenia - musi to być dobry fachowiec

nic bardziej błędnego

pieniądze wyrzucone w błoto

- nikt tego za darmo nie zrobi ( znajomy toczył i wyszło 70% nowych)

- tarcze są wichrują z powodu miejscowego przegrzania materiału ( czytaj zmainy struktury materiału) toczenie nic nie daje leczenie chwilowe objawu który nawet tak po chwili wróci.

Uważam ze toczyć można ale tylko jeżeli zrobi to znajomy "za darmo" i chcemy się auta "pozbyć- sprzedać".

Warto też zwrócić uwagę na zalecane grubości tarcz ( po analizie można dojść do wniosku że tam nie ma z czego toczyć, no chyba ze ktoś zużywa tarcze do końca ?!?! :cool1:

tarcze to bezpieczeństwo... ja bym nie kombinowała, wkoncu to nie jest jakis zabójczy wydatek.

toczenie to bzdura... chyba ze jestes taksówkarzem, ale jak jeździsz szybciej to kup tarcze nowe... i kilkaset kilometrów pojeźdź powoli... bez pieca, bo problem powróci natychmiast. Miałem tak kilka razy, może kilkanaście, następstwem jest postepujący fading...

Wymień tarcze, najlepiej od razu na większe. Na forum znajdziesz info jak założyć tarcze 321mm. Sam na takich śmigam i różnica jest naprawdę potężna.

toczenie tarcz zmniejsza bezpieczeństwo jazdy, co zrobisz jak Ci sie rozlecą podczas hamowania, kup nowe albo używki w dobrym stanie

Tarcze do toczenia.... :polew: :polew: :polew: :polew: Ludzie to nie jest Star albo Autosan...

Może jeszcze ma wymienić opony na bieżnikowane...

Też mam bicie na kierownicy ale zmieniam hamulce ma wieksze, przez co nie będą się grzać i krzywić.[br]Dopisany: 25 Styczeń 2009, 19:33_________________________________________________OMG nie zauważyłem że to taki stary temat... :wallbash: :wallbash: