Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bez N75 jedzie dużo lepiej co robić?


DraKio

Rekomendowane odpowiedzi

witam ma problem , mój n75 nie dzialal i jezdzilem bez niego tzn zrobilem tak :

-w zaworze zaślepiłem w trójniku wąż ten co idzie do odmy a reszta byla podłączona i jechał swietnie ! kręcił się do konca obrotów bez problemu na kazdym biegu powyzej 2.5tys obr. tak ciągnął ze piękności:)

a teraz podłączylem znów wąż ten od odmy do n75 bo po przeczyszczeniu zaczał chodzic i auto nie idzie tak jak wczesniej dlaczego?;/

czy jazda z niepodłaączonym (zaślepionym) wężem do odmy jest szkodzila ? co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale właśnie kasy nie mam ;/ a jak nie podłączam węża tego trzeciego do odmy tylko zaślepiam to jedzie rewelacyjnie i dlatego pytam czy nic sie nie stanie jak tak bedzie jezdzil:)?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje Ostatnio rozebralem taki zaworek ale byla w nim peknieta sprezynka i nie regenerowalem go juz bo nie bardzo mialem podebrac taka... Swoj zaworek z samochodu natomist wymylem WD40 podlaczajac pod prad z prostownika (tloczek wpada w drgania i swietnie sie myje). niestety nic to nie dalo bo sprezynka przezyla juz swoje i przepuszczal w obie strony. Pozyczylem nastepnie nowy n75 od kumpla, samochod jak rakieta wiec kupilem sb nowy firmy Pierburg za cale 152zl. NIESTETY nie nacieszylem sie dlugo :( 120 na osi i bokada, nie ma czym jechac. Teraz mam zamiar jeszcze upewnic sie co do czujnika przeplywu masy powietrza na wezu do intercoolera. przemyje go bo mozliwe ze jak go troche olejem zarzuci to zle czyta i wtedy zobacze jak idzie. jak to nie pomoze to jade pod komputer podlaczyc.

Jak ktos sie zetknal z takim problemem to pisac :) z gory wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego grzbig u mnie nie ma zmiennej geometri. Gdyby owa byla to bym juz to sprawdzil.

---------- Post dopisany at 20:40 ---------- Poprzedni post napisany at 20:38 ----------

Dodam jeszcze ze uklad jest szczelny, gruszka ok, wszystkie przewody sprawdzone i wymienione. Sztanga chodzi bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Z

---------- Post dopisany at 20:53 ---------- Poprzedni post napisany at 20:44 ----------

A i jeszcze jest taki motyw ze jak odpuszcze pedal gazu i znow depne to zaczyna sie zbierac. Bez kompa to taka robota w ciemno :kwasny: no ale moze ktos pomoze. A co myslicie o Czujniku położenia pedału przyspieszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoj zaworek z samochodu natomist wymylem WD40 podlaczajac pod prad z prostownika (tloczek wpada w drgania i swietnie sie myje). niestety nic to nie dalo bo sprezynka przezyla juz swoje i przepuszczal w obie strony.

....kolego bez urazy, ale po takim "wyczyszczeniu" i to przy pomocy WD40 w zasadzie każdy N75 będzie nadawał się tylko do wyrzucenia albo jako eksponat na półkę :facepalm: wbrew pozornie prostej budowie to bardzo precyzyjne ustrojstwo i gwarancją przywrócenia go do stanu dalszej używalności jest bardzo delikatne obchodzenie się, przyjrzyj się dokładnie budowie i poznaj zasadę działania a zrozumiesz dlaczego "przepuszczał w obie strony" - to nie jest zwykły zawór typu on/off...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli sprezyna stracila swoje wlasciwosci to nie wiele mozesz mu pomoc

---------- Post dopisany at 21:27 ---------- Poprzedni post napisany at 21:20 ----------

Ale skoro masz taka wiedze mozesz sie pochwalic jak nalezy to zrobic... Moze czyms mnie zaskoczysz co do dzialania tego "precyzyjnego ustrojstwa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W srodku nie ma zadnej filozofii. Zwykly tloczek w postaci kawalka pręta dociskany sprężynką, do tego solenoid i nic wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wymień sobie ten zawór bo przeladowuje i możesz uszkodzić turbinę. Gdzieś na forum jest manual jak to się czyści regeneruje. Ja mam czyszczony i juz 2 rok spokój. Jak nie masz kasy to złącz 2 węże od gruszki na turbie do dolotu wtedy doładowanie bedzie małe ale nie szkodliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro masz taka wiedze mozesz sie pochwalic jak nalezy to zrobic... Moze czyms mnie zaskoczysz co do dzialania tego "precyzyjnego ustrojstwa"

...daruj sobie kolego te złosliwosci, nie mam ochoty Cię niczym zaskakiwać ani tym bardziej chwalić się :wink: wczesniejszego posta napisałem nie dlatego by coś wytknąć (poprzedzając zresztą początek zwrotem "bez urazy") ale jedynie w kontekście sposobu "czyszczenia" i stwierdzenia "przepuszcza w obie strony", które po prostu swiadczy, że nie do końca znasz zasadę działania tegoż ustrojstwa - i nie mieszaj w to proszę sprężyny:grin:...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...