Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 Crew


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

To jest zwykła listwa tylko z ledowymi lampkami... pasuje do A3 A4 A6....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:hi: montuje u siebie w b6 moduł MCE z b7 i poszukuje informacji na temat zasady działania świateł długich w b7. Czy jadąc na DRL jak mrugacie długimi to zapala się xenon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenon pali caly czas, jak zalaczysz dlugie unosi sie przeslona w soczewce i palansie wowczas " dlugie " a zarazem i krotkie swiatla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jadąc na DRL i jak chce komuś mrugnąć długimi to za każdym razem odpala się xenon i opada przesłona? Jak wygląda sprawa żywotności takiego rozwiązania? Bo takie odpalanie i gaszenie chyba nie jest dobre dla żarniów i przetwornic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bixie z b6 jest trochę inaczej. Jest dodatkowo żarówka h7. Jeżeli mamy wyłączone światła, a chcemy komuś mrugnąć to zapala się tylko h7 i opada przesłona, jednakże xenon nie odpala się. W b7 żarówkę h7 zamieniono na światła DRL stąd moje wątpliwości. Bo np jak będę chciał komuś mrugnąć 5 razy w odstępie np 1 sekundy to w b7 będzie się za każdym razem xenon odpalać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie

Jak masz odpalone DRL to w momencie mignięcia długimi xenon się włącza i przesłona się otwiera

Nie jest to "zdrowe" dla żarników z racji tego że "migasz" xenonem w odstępie 1s

dlatego jak ja jadę na DRL to 2 razy się zastanowię czy mignąć czy nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp. A jak się ma sytuacja jak jedziesz bez włączonych świateł? W jednym z wątków ktoś wspomniał, że wtedy mruganie odbywa się żarówkami z DRL a nie xenonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociagniecie manetki to wlaczenie swiatel drogowych i za ta definicja zawsze odpalaja sie xenony. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bixie z b6 jest trochę inaczej. Jest dodatkowo żarówka h7. Jeżeli mamy wyłączone światła, a chcemy komuś mrugnąć to zapala się tylko h7 i opada przesłona, jednakże xenon nie odpala się. W b7 żarówkę h7 zamieniono na światła DRL stąd moje wątpliwości. Bo np jak będę chciał komuś mrugnąć 5 razy w odstępie np 1 sekundy to w b7 będzie się za każdym razem xenon odpalać?

A po kiego grzyba chcesz wszystkim mrugać, jak ktoś nie myśli że jeździ się na światłach to nich go policjant pouczy.... A jak jedzie znajomy to kiwnij mu ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest po co mrugać teraz większość ludków ma CB albo Yanosika i ostrzegać nie trzeba :wink: już nie pamiętam kiedy mrugałem :grin:

Edytowane przez danielo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakby ktoś chciał co najmniej cały czas jeździć i mrugać.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogole to tu sie jeszcze nie witalem, wiec hola amigos.

I jak juz przy xenonach jestesmy... Ma ktos pomysl dlaczego mimo, ze przy tescie na starcie ruszaja sie na boki to w trakcie jazdy skretne juz nie dzialaj? Bledu zadnego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem... Ale nie dzialaja w ogole. Komunikacja z modulem sterowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czysto... Nie dziala juz od dluzszego czasu.

Instalacja dokladana, wiec przy okablowaniu grzebane, ale dzialalo jakis czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpiecznik. To może jak ktoś dokładał nie zakodował komunikatów o błędach z bixa na fisie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...