Skocz do zawartości
IGNOROWANY

co lepsze na tył nowe letnie czy wielosezonówki


Mateusz91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie jakie rozwiązanie będzie lepsze. Mam na przód nowe zimowki a na tył niestety zamierzam zalozyc stare opony. Co bedzie lepsze nowe opony tzn. kupione w tym roku barumki czy czy 5-letnie wielosezonówki bieżnik ok 3,5 mm pirelli chyba p6 4sesons. Zaznaczam ze w tym roku nie dam rady kupić nowych opon na tył;/ Pozdro;)

aha chciałem dodać ze na tych wielosezonowych jak popadało zawsze driftowałem na rondzie;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No łysa wielosezonówka moim zdaniem gorzej sprawdzi się niż świeży, głęboki bieżnik nowej letniej, choć i tak uważałbym na zakrętach i większych prędkościach na prostej żeby nie stracić trakcji... :whistling: Poszukaj może chociaż jakichś przyzwoitych 2 używek albo sprawdzonych nalewek na tył i po temacie... Jeszcze takich śniegów bardzo to nie będzie więc może pomyśl nad jakimś odłożeniem kasy z wypłaty w listopadzie/grudniu, miałbyś spokój znowu na kilka lat z nowymi oponkami :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh dzisiaj spadlo 10cm sniegu:/ a ja na letnich i chyba zostawie na tyl letnie opony a nastepna zime zainwestuje w nowe zimowki na tyl.

---------- Post dopisany at 22:01 ---------- Poprzedni post napisany at 21:58 ----------

sorry ze odpisuje z 2 kont ale odpisuje telefonu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam rozwiązania ze słabszymi oponami na tyle, gdyż przerabiałem taki temat w poprzednim aucie - miałem prawie nowe opony z przodu i 7 letnie zimówki z tyłu. na mokrym zdarzało mi się kilkukrotnie wyjechać z ronda tyłem. Na 4 takich samych oponach auto było podsterowne, na nowszych zimówkach z przodu stało się nadsterowne. Za 200 zeta można kupić dwie używane zimówki na któych da rade przetrwać zimę, ewentualnie parę nalewek za niec ponad 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz to ja bym zamontowal te nowe zimowki ale na tyl.. a z przodem pomyslal nad tymi starymi wielosezonami.. chociaz jak koledzy wyzej pisza lepiej szukalbym jeszcze 2 opon.. powiem Ci ze ja kupilem 2 lata temu 4 opony 15 calowe niskobudzetowe za 390 zl komplet.. i w tym roku ostatnia zime na nich pojezdze bo zostalo tam moze 4-5mm bieznika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie ma w ogóle tematu. Na zimę tylko zimówki na obie osie. Poszukaj używek jeśli nie masz funduszy na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze opony dajemy na tył. Koniec, kropka.

I nie słuchaj jeśli ktoś mówi inaczej.

Oczywiście prawidłowo trzeba tak zamieniać opony żeby zużywały się równomiernie, ale jeśli jest inaczej tak należy zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze opony dajemy na tył. Koniec, kropka.

I nie słuchaj jeśli ktoś mówi inaczej.

Oczywiście prawidłowo trzeba tak zamieniać opony żeby zużywały się równomiernie, ale jeśli jest inaczej tak należy zrobić

Nie wszyscy mają Q :facepalm: Ubolewam nad tym faktem że nie mam Q no ale cóż, takie życie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz pisali koledzy wyzej, lepsze powinny isc na tyl, niezaleznie od tego ktora os jest napedana

niestety kazdy ma inne zdanie na ten temat i czasem nawet wulkanizator Ci powie ze lepsze na przod, bo lepiej dra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze opony dajemy na tył. Koniec, kropka.

I nie słuchaj jeśli ktoś mówi inaczej.

Oczywiście prawidłowo trzeba tak zamieniać opony żeby zużywały się równomiernie, ale jeśli jest inaczej tak należy zrobić

Nie wszyscy mają Q :facepalm: Ubolewam nad tym faktem że nie mam Q no ale cóż, takie życie :decayed:

Panowie, nie ma znaczenia czy to AWD czy FWD, slaby tyl jest bardziej niebezpieczny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup dwie używki min 5mm bieżnika lub bieżnikowane 110szt .chcesz zaoszczędzić kilka stówek a możesz stracić auto a nawet życie 3.5mm bieznika w letnich to mało a w zimie to juz wcale, dobre opony to podstawa masz b6 i jak widać wolno nie jeździsz pomyśł nad tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej co to za dziwne rady z tymi oponami :doh: Jak można doradzać komuś dawanie w zimę na oś napędową gorszej gumy... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej co to za dziwne rady z tymi oponami :doh: Jak można doradzać komuś dawanie w zimę na oś napędową gorszej gumy... :facepalm:

Poczytaj, doucz się i będziesz wiedział :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, albo zbieraj na blacharza albo jedzij tą zime autobusem.

To tak jakbyś chciał się kochać z dziewczyną ale wkładałbyś tylko do połowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno dawno temu jak byłem młody i głupi też wpadłem na taki pomysł i do Puga 106 założyłem tylko dwie zimówki na przód. Ja miałem frajdę bo z każdego zakrętu wychodziłem z kontrą bez ręcznego, ale jak żona przy pierwszym mocniejszym hamowaniu z 40 km/h na oblodzonej nawierzchni zawisła nad głębokim rowem obok drzewa prędko dokupywałem drugą parę zimowek.

Tak jak piszą koledzy jak masz tylko dwie dobre opony to montuj je na tylną oś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej co to za dziwne rady z tymi oponami :doh: Jak można doradzać komuś dawanie w zimę na oś napędową gorszej gumy... :facepalm:

Poczytaj, doucz się i będziesz wiedział :decayed:

Czytam i uczę się odkąd sięgam pamięcią :wink: To jest bardzo dobra rada dla wszystkich :wink:

Za to jak czytam takie rady jak Twoja żeby na oś napędową zakładać gorszą gumę (a co gorsza, jeśli autor wątku potraktuje to jako odpowiedź na jego pytanie to przez całą -mam nadzieję- zimę będzie jeździł w letniakach na przedniej osi -jedynej napędowej w jego przypadku- i nówkami zimowymi na tyle) to ręce mi opadają... :facepalm:

Chcesz go zabić? :decayed: Jak go nie lubisz to mu to powiedz tylko przestań już z tymi bredniami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...